Skocz do zawartości

Przewoz Z Lotniska Z Warszawy W Polske?


Olusia1

Rekomendowane odpowiedzi

"Z Warszawy do Bydgoszczy stałe połączenie utrzymuje PKS Bydgoszcz (Komfort Bus)." - Autobusy Komfort Bus są to bardzo przyzwoite autobusy, czysciutkie, mające co kilkadziesiąt kilometrów dłuższe postoje dla "rozprostowania kosci", często z kawą, herbatą i toaletą na pokładzie. To chyba najlepsze rozwiązanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Olusia a dzieci maja pesel ?bo wtedy mogly by dostac pomoc za darmo bo dzieci w Polsce sa leczone za darmo ,tak samo jak kobiety w ciazy ,mozesz tez wykupic sobie w PZU takie ubezpieczenie medyczne .

A to ciekawe, ze dzieci sa leczone za darmo, bo ja musialam placic za wizyte i rentgena w szpitalu a syn mial 14 lat i jakos nikt sie nie zajaknal ze nie musze placic. Nigdy nie przyjeli dziecka do lekarza bez ksiazeczki podsteplowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieustajace dzieki za rady!

Sprawdzilam Komfort bus i do byloby OK, ale spowrotem polaczenie jest nieciekawe.

Wrocilam na moment do terminala.pl i moje bilety spadly o ponad 200zl w porownaniu do zeszlego tyg. Nie jest to najnizsza cena, ale jest mniej niz to co widzialam ostatnio na moje polaczenie! (tak jak w Ebay- mozna sie przez przypadek wciagnac w targowanie). Czy moge liczyc, ze ceny jeszcze spadna (3 tyg do odlotu), czy juz raczej nie?

Dzieci nie maja Peselu, ale jezeli nie jest to b. trudne chcialabym im wyrobic, takze polskie paszporty.

Tak jak to kiedys powiedziala nasza szefowa od kontroli jakosci: nie mozna miec wszystkich trzech elementow naraz: price, quality and fast, tylko dwa.

Ceny z NY moga byc faktycznie nizutkie, gorzej jak sie mieszka w innym fyrtlu i trzeba dojechac do polskiego skupiska. (Moja podroz razem od drzwi do drzwi bedzie wynosila ponad 24h, a maly ma tylko roczek i potrafi sie nieladnie zachowywac (aka wrzeszczec) jak mu sie cos nie podoba.) Na Jet Air sie nie moglam na pocz. zdecydowac, bo kto to widzial placic $400 za krajowy lot. ktory moze kosztowac jeszcze wiecej z uwagi na oplaty za bagaz- a jak tu jechac na 2 mies z jedna walizka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olusia ale przerzywasz , chyba dopiero co dostalas papiery i jedziesz po dlugim czasie . Podal ci kilega fajne rozwiazanie autobusem i to jest super rozwiazanie , polska to nie 3 swiat nikt ci krzywdy nie zrobi w dzien na pks , czy pkp - jest straz i policja .

Ja tez jezdze do bydgoszczy , ale nie lece do warszawy a do berlina , i bilet w wakacje bezposrednio z jfk - txl to 650usd.

Student to co zadarmo 740km zrobi , wiec po co samochodem po naszych waskich drogach sie tluc - wsiadasz w autobus i luz , albo w pociag

3 lata temu jechalam pociagiem z mezem (Amerykanin) i dzieckiem. W jakims miasteczku na Slasku w nocy ktos rzucil kamieniem w szybe w naszym wagonie. cale szczescie, ze w sasiednim przedziale. Szklo na podlodze, nam nic sie nie stalo. Banda chlopakow latala po pociagu, konduktorka nie wiedziala co zrobic... Musialo to byc zwiazane z jakims meczem, ale tego to nie usprawiedliwia.Zostalo przykre wspomnienie na temat podrozownia PKP.

Od zeszlego roku szuka jakiegos sensownego polaczenia do Bydgoszczy z Orlando lub Tampy i jak dotychczas nie znalazlam nic lepszego oprocz lotu Lotem do stolicy. (???)

Prolo- nie przezywalabym tego tak bardzo, gdybym jechala sama z walizeczka. Kiedys tez podrozowalam Polskim Expresem z W-wy z torba podreczna, bo chcialam rodzicom zrobic niespodzianka. Realia sie zmieniaja, jak masz dwoch potencjalnych wrzeszczakow ze soba. (kochanych ale uciazliwych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybka :

Osoby nieubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia również mają prawo do bezpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej; dotyczy to w szczególności:

- dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia,

- kobiet w okresie ciąży, porodu i połogu,

- osób, które były narażone na zakażenie poprzez kontakt z osobami zakażonymi lub materiałem zakaźnym (w zakresie badań w kierunku błonicy, cholery, czerwonki, duru brzusznego, durów rzekomych A, B i C, nagminnego porażenia dziecięcego),

- osób uzależnionych od alkoholu (w zakresie leczenia odwykowego),

- osób uzależnionych od narkotyków,

- osób z zaburzeniami psychicznymi (w zakresie psychiatrycznej opieki zdrowotnej),

- osób pozbawionych wolności,

- cudzoziemców umieszczonych w strzeżonym ośrodku lub przebywającym w areszcie w celu wydalenia,

- posiadaczy Karty Polaka, w sytuacji potrzeby skorzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej w stanach nagłych (chyba że umowa międzynarodowa, w której RP jest stroną, przewiduje zasady bardziej korzystne).

Koszty świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych wyżej wymienionym osobom pokrywane są z budżetu państwa.

http://www.maluchy.pl/forum/lofiversion/in...php/t61583.html

Prawo do świadczeń ze środków publicznych przysługuje również osobom posiadającym obywatelstwo polskie i zamieszkującym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, nieubezpieczonym w Narodowym Funduszu Zdrowia, które nie ukończyły 18 roku życia oraz kobietom w okresie ciąży, porodu i połogu.

http://www.nfz-bialystok.pl/index.php?katn...;id=31&se=2

Tego nalezy sie trzymac ,a jesli cos ktos mowi inaczej nalezy sie zapytac o przepis oraz skontaktowac sie z rzecznikiem praw pacjenta i wtedy zaczynaja inaczej mowic ,,wiele razy juz tak mialem ze jedno sie mowilo a potem po telefonie do NFZ juz inaczej bylo..

co do paszportow to musi byc zgoda rodzica na ich wyrobienia.

Co do PKP to zalezy czym sie jedzie oraz o jakiej porze dnia,najlepiej jechac intercity,eurocity,TLK ,express..Mozna tez i pospiesznym ale tutaj bywa roznie i chociaz nic mi sie nie stalo to wiem ze nie ktore osoby mialy z tym roznie w swoim zyciu.

ps jakbys jechala do Lublina lub w ta strone to bym Ci pomogl (jesli mialbym w tym czasie wolny czas ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu jechalam pociagiem z mezem (Amerykanin) i dzieckiem. W jakims miasteczku na Slasku w nocy ktos rzucil kamieniem w szybe w naszym wagonie. cale szczescie, ze w sasiednim przedziale. Szklo na podlodze, nam nic sie nie stalo. Banda chlopakow latala po pociagu, konduktorka nie wiedziala co zrobic... Musialo to byc zwiazane z jakims meczem, ale tego to nie usprawiedliwia.Zostalo przykre wspomnienie na temat podrozownia PKP.

Od zeszlego roku szuka jakiegos sensownego polaczenia do Bydgoszczy z Orlando lub Tampy i jak dotychczas nie znalazlam nic lepszego oprocz lotu Lotem do stolicy. (???)

Prolo- nie przezywalabym tego tak bardzo, gdybym jechala sama z walizeczka. Kiedys tez podrozowalam Polskim Expresem z W-wy z torba podreczna, bo chcialam rodzicom zrobic niespodzianka. Realia sie zmieniaja, jak masz dwoch potencjalnych wrzeszczakow ze soba. (kochanych ale uciazliwych).

Olusia1 doskonale cie rozumiem.Nie polecam pociagu

Moi znajomi z Niemiec i z Kanady (rozni znajomi)ci z Kanady tylko raz jechali pociagiem z warszawy i powiedzieli nigdy wiecej

Natomiast ci z niemiec zawsze biora lot do gdanska i autobus NIE POCIAG

bo w pociagach w Polsce panuje "inna atmosfera niz w kazdym cywilizowanym kraju (USA Canada)

tak ze z autobusem bedziesz OK na powrot sie nie martw bo to az 2 miesiace a moze cos wymyslisz juz u rodzicow na miejscu

Pogodnych i wspanialych wakacji w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katlia bo w tych pociagach opisanych przez Ciebie moze byc ok,,gorzej moze byc z pospiesznymi oraz tez zwyklymi..tutaj moze byc juz roznie chociaz nic mi sie nie stalo jak do tej pory ...Tak samo moim znajomym Amerykanom oraz Kanadyjczykom .Co ciekawe na nic nie narzekali ,widac nie bylo az tak zle ;)

Co nie oznacza ze roznie sie dzieje w pociagach i tego jest swiadomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moge kupic bilety JetAir oprocz ich strony? (DUZO drozsze). PRobowalam terminalA.com , brytyjska wersja, i nie moga wystawic e-ticket z tymi liniami jak mnie poinformowal facet, ktory zadzwonil do mnie na komorke (sic!)... Polska wersja TerminalA zyczy sobie 135zl za oplaty nie wiadomo za co, ale boje sie probowac bo bedzie to samo... HELP!!!

Spedzilam godziny na internecie szukajac travel websites sprzedajacych JetAir bez rezultatu... Czemu to takie trudne???

Gdzie sie kupuje bilety na Komfort bus? (Czesto polskie strony, ktore otwieram nie pozwalaja mi na wszystkie operacje, wiec czasem nie wiem czy tego nie ma- tak jak w tym przypadku biletow na komfort Bus z PKS w W-wie Zach, czy kupowanie biletow nie dziala z mojego komputera.) Do tego maluch mi "pomaga" pisac na klawiaturze, wiec moj czas jest b. ograniczony.

Sly, dziekuje za oferte- Bydgoszcz jest po drugiej stronie. Bardzo to milo z Twojej strony.

Prawo do świadczeń ze środków publicznych przysługuje również osobom posiadającym obywatelstwo polskie i zamieszkującym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, nieubezpieczonym w Narodowym Funduszu Zdrowia, które nie ukończyły 18 roku życia oraz kobietom w okresie ciąży, porodu i połogu.

-

to cytat z jednego z Twoich linkow. Gdyby sie ktos chcial przyczepic, to moje dzieci nie sa Polakami (dopoki nie wyrobie im PeseL- czy jest to prosty proces?), wiec bedziemy zdani na laske laske lekarza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olusia1 byc moze (i to bardzo prawdopodobne) ze biletu przez internet nie kupisz (polski serwis ha)

jesli nie masz jeszcze biletu do warszawy to poniewaz i tak musisz miec przesiadke to moze rozwaz frankfurt albo londyn

Z londynu do bydgoszczy lataja samoloty rejsowe jak z la guardii do washington dc (przykladowo)

ludzie lataja spotkac przyjaciol over the weekend do bydgoszczy z GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...