Jump to content

Studia W Usa


Recommended Posts

Na wstępie pragnę się przywitać z użytkownikami forum ;)

Mam 15 lat, chodzę do II klasy gimnazjum i od jakiegoś czasu myślę o studiach w stanach, i mam kilka pytań odnośnie Community College:

1. Ile studiowanie w stanach może kosztować(chodzi mi ogólnie, miejsce zamieszkania, czesne etc.), tak mniej więcej, ile wy zapłaciliście

2. Czy jeśli będę na wizie studenckiej to czy będę mógł znaleźć pracę? W końcu nie można polegać tylko na rodzicach.

3. Czy ciężko tam znaleźć zakwaterowanie?

4. Trudno dostać wizę?

5. Jaką trzeba mieć średnią ocen aby dostać się na studia w USA?

Link to comment
Share on other sites

Już przed stworzeniem tematu czytałem inne tematy by znaleźć odpowiedzi na moje pytania, lecz nie znalazłem odpowiedzi na pierwsze trzy, znaczy się na pierwsze znalazłem ale tylko w stylu "koszty są różne" a ja chcę wiedzieć z czyjegoś doświadczenia ile wydał na studia w stanach ;)

Link to comment
Share on other sites

a jaki kierunek Cie interesuje,na jakie studia chcesz isc-renomowane czy tez z nizszej polki?

Co do pracy to mozesz pracowac na terenie uczelni przez 20 godz tygodniowo,pozostaje Ci praca na czarno.Zakwaterowanie mozesz miec w akademiku lub tez mozesz wynajac sobie mieszkanie i tutaj tez zalezy jakie fundusze masz.Czym lepsze mieszkanie to bym drozsze.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o studia to te z niższej półki na renomowane mnie nie stać ;) a nad kierunkiem się jeszcze zbytnio nie zastanawiałem. Jaką pracę można dostać na terenie uczelni? A zakwaterowanie to prawdopodobnie w akademiku, w końcu trzeba ciąć po kosztach ;)

Link to comment
Share on other sites

Na uczelni prace sa latwe - w bibliotece, w stolowce, sprzatanie itp - ale za grosze (przewaznie $7-8 na godzine) -- z tego nie wyzyjesz, to jest raczej suma taka na dodatki. Wiele community college nie ma w ogole akademikow, ale przewaznie mozna wynajac stosunkowo niedaleko pokoj czy mieszkanie. sprawdz www.craigslist.com na ceny. A te ceny czesnego na uczelnie podane w linku pso-usa sa zupelnie nie aktualne -- dolicz sobie jeszcze jakies 30%+ W moim stanie czesne dla miedzynarodowch studentow na community college wynosi jakies $12,000 na rok

Link to comment
Share on other sites

tutaj masz o kosztach,,jak wiadomo studia medyczne i prawnicze beda najdrozsze :

http://www.pso-usa.org/Polish/Studia/faq/f...zt.htm#pytanie1

Na stronie do której link podałeś, przeczytałem o różnych formach pomocy finansowej. Jak o taką pomoc się można się starać i jakie trzeba warunki spełniać aby ją dostać?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...