Jump to content

Pll Lot


Recommended Posts

czy wszyscy już słyszeli że PLL LOT jest na skraju abnkructwa..? przynosi rocznie milionowe straty, mimo dosyć wysokich cen biletow. w lipcu mają im odebrać koncesje na wszytskie loty, jesli do tej pory nic się nie zmieni. a jeśli widac bedzie jakas poprawę to i tak dostana tylko czasowa. ... wiec jak ma ktos juz bilet na wakacje to radze ostrożność....a jak ktoś jeszcze nie ma... czy nie milej, taniej, wygodniej, bezpieczniej, ciekawiej przelecieć się z Lufthansą, Airfrance, KLM, DELTA SWISS czy BritishAirwayes?( z kraka, z wawy)... myśle że pytanie retoryczne ;)

Link to comment
Share on other sites

Pioti o tym juz wiele razy bylo pisane na forum,radze poszukac infa ;)

a co do kupna biletow,lotu to narazie lot dziala .Jak bedzie cos wiecej wiadome to wtedy poda sie informacje na forum.

Link to comment
Share on other sites

Urząd Lotnictwa Cywilnego odnosi się do doniesień medialnych i informuje, że Polskie Linie Lotnicze LOT są w stanie prowadzić swoją działalność. O tym, że spółka może stracić koncesję poinformował tygodnik Polityka.

"Z prowadzonych analiz wynika, iż na chwilę obecną PLL LOT SA jest w stanie prowadzić swoją działalność zgodnie z wymogami zarówno techniczno-operacyjnymi jak też ekonomicznymi, w tym finansowymi. Sytuacja finansowa przewoźnika nie odbiega znacząco od sytuacji wielu – także działających obecnie w innych branżach – przedsiębiorstw. W ocenie Urzędu podejmowane przez spółkę działania wskazują, iż będzie ona w stanie regulować w przyszłości swoje zobowiązania" - można przeczytać w komunikacie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Tygodnik Polityka na swoich stronach internetowych napisał, że Urząd Lotnictwa Cywilnego wszczął postępowanie, które może skończy się odebraniem LOT-owi koncesji, a to byłoby równoznaczne z jego uziemieniem. Według tygodnika powodem utraty koncesji może być fatalna sytuacja spółki, która znajduje się na skraju upadłości.

Tymczasem Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje, że zawarte w tekście wypowiedzi pracowników nie zostały autoryzowane. Urząd podkreśla, że obecna sytuacja wszystkich przewoźników lotniczych - w szczególności ze względu na sytuację gospodarczą na świecie, której skutki odczuwalne są dla większości firm branży lotniczej – jest trudna.

ULC – zgodnie z przepisami krajowymi i wspólnotowymi – monitoruje sytuację przewoźników polskich, nad którymi sprawuje nadzór. "Jedną ze standardowych unijnych procedur, podejmowanych w razie powzięcia informacji o możliwych problemach finansowych (przy czym mogą to być także informacje prasowe) jest ocena sytuacji finansowej przewoźnika pod kątem spełnienia przez niego wymagań koncesyjnych" - czytamy w komunikacie.

Źródło: ULC, Polityka.pl, www.latajznami.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Fanem LOT-u nie jestem i kasy na jeg świetlaną przyszłość bym nie postawił, ale tak szybkiego upadku bym mu nie wróżył.

W tej chwili (od dwóch dni) skarb państwa znowu jest 100% właścicielem LOT-u, a to daje pewne możliwości niedostępne jeszcze miesiąc temu.

Jak na razie za dwa dni przylatuje na Okęcie kolejny nowy - stary Boeing 767-300 (SP-LPG), który będzie obsługiwał trasy transatlantyckie.

Tak więc flota międzykontynentalna powiększa się, a to wróży mniejsze opóźnienia i lepszą obsługę tych tras.

Kula u nogi w postaci Centralwings została usunięta, jeżeli tylko ktoś odrobinę pomyśli to LOT ma szansę na zarabianie kupy kasy na samych charterach.

Zwłaszcza, że w sezonie zimowym do ich obsługi ma zostać oddelegowany jeden z B767.

To da nową jakość na polskim rynku charterów w postaci lotów do Meksyku, Wenezueli, na Dominikanę i Kubę bez międzylądowań.

Link to comment
Share on other sites

Chyba sie przelece LOTem przy najblizszej okazji, ostatnio korzystalem z ich uslug w 1994 roku. To moze byc ostatnia okazja... ;)

A tak na powaznie, napewno znajdzie sie prywatny kupiec bo marka jest znana w swiecie, LOT kiedys slynal ze znakomitej obslugi, doskonalych pilotow i smacznego jedzenia na pokladzie. Wystarczyloby te <plusy dodatnie> dobrze wypromowac i sprzedac. Mysle ze skarb Panstwa dobrze zrobil wykupujac akcje korzystajac z ich niskiej ceny. Pozostanie kwestia ile rzadzaca partia zechce lapowki za sprzedaz tej firmy prywatnemu kupcowi.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...