Skocz do zawartości

Plusy I Minusy Ruchu Bezwizowego


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co mial na mysli byc moze te utrudnienia (jak piszesz), jakos tak zagrozenie kojarzy mi sie z grozba czyms ekstremalnie zlym ;)

Miałem na myśli dokłądnie to co napisał sly. Zresztą wyraziłem to chyba dość wyraźnie w pierwszym swoim poście.

Przystąpienie do Visa Waiwer to mniej formalności, brak opłat wizowych i zaliczenie kraju do "cywilizowanych" państw.

Jednak są też minusy, czyli skrócony czas pobytu (max. 3 miesiące) i co jak wydaje mi się w stosunku do polskich obywateli będzie stosowane ze szczególną gorliwością większy "odsiew" na granicach. A to już może być problem, który dotknie również tych prawdziwych turystów. Coś na co przymyka się oko teraz (np. niezbyt duże środki finansowe przy wjeździe na teren USA, brak potwierdzonej rezerwacji hotelu, etc.) może być nieakceptowalne po zniesieniu promes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W całym tym ruchu bez wizowym , jest ta opcja zgłaszania przylotu przez internet i dostaje sie odpowiedz z USA, żeby potem nie było niemiłej niespodzianki na granicy.

tak jak jest to opisane w artykule z linku od Sly6:

"After the signing of the agreement, Bulgarian citizens would be able to submit the required documents and fees with the US Embassy, but what is new here is that Bulgarians would also be able to submit a visa request via the Internet 72 hours before their trip to the US. However, the US side is not going to commit to giving an answer, and the answer could be "yes", but could also be a "no,"

The travel notification system, which becomes mandatory in January, requires passengers from countries whose citizens do not require visas to register online with the US government at least 72 hours before departure.

The notification system applies to citizens of the 27 participating countries in the US visa-waiver program which allows 90-day visits without a visa.

Wiec nie wiem czy to nie jest gorsze w niektórych przypadkach. czasem wiecej dało by wyjasnienie sprawy face to face z urzednikiem w usa . A tak przez neta to bedzie łatwiej usa odwalac wiekszosc osób. tez dobra metoda na regulacje napływu ludzi do usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z ESTA jest taki, ze nawet pozytywna weryfikacja nie gwarantuje wjazdu do USA

ona poprostu zwalnia z koniecznosci ubiegania sie o wize jesli ktos wydaje sie wladzom USA podejrzany w jakis sposob

dobrze, ze system jest bo to oszczedza wielu osobom niepotrzebnych wydatkow, ale nie uchroni niestety wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...