Skocz do zawartości

Plusy I Minusy Ruchu Bezwizowego


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast wracając do wątku wiz, obecnie mamy stosunkowo dobre relacje z administracją amerykańską, naciski ze strony ministra Sikorskiego, premiera Tuska czy prezydenta Komorowskiego (wcześniej Kaczyńskiego) powodują, że amerykańskie MSZ nakazuje swoim dyplomatom na łagodniejsze podejście w trakcie udzielania odpowiedzi na wnioski wizowe

Skad ta wiedza?

"Stosunkowo dobre relacje z administracja amerykanska" ostatnio obserwowac moglismy 17 wrzesnia, gdy Obama poinformowal o zmianie koncepcji tarczy antyrakietowej w Polsce (czytaj - o rezygnacji z jej instalacji).

Polska jest dla amerykanow jedynie pionkiem na szachownicy i im szybciej to sobie Polacy uswiadomia tym lepiej dla nich. To nie Ameryka, Rosja czy jakas Unia uczyni Polske silna, bo silna Polska jest sprzeczna z ich interesami. To Polacy sami musza do tej potegi dojsc ciezka praca wielu pokolen. Tylko tyle i az tyle.

Natomiast co do "naciskow polskiej administracji" w sprawie wiz to jest to widowisko tyle nieskuteczne co zenujace. Bardzo bym chcial zeby polskie rzady przestaly skomlec w moim imieniu. Jak inni maja nas szanowac skoro sami sie nie szanujemy?

Niech panowie Tusk, Komorowski czy Sikorski zajma sie prawdziwymi problemami Polakow, a nie jakimis tam wizami na Floryde. Zwlaszcza ostatnie "wystepy" Komorowskiego, narzekajacego publicznie jakie to pytania o terroryzm i narkotyki zadawano mu przed przyznaniem wizy amerykanskiej, napelnily mnie obrzydzeniem. Trzeba bylo miec honor, nie odpowiadac, o wize sie nie starac i nigdzie nie leciec - jak Obamie bedzie na nas zalezalo to swoj wlasny samolot po Bronka przysle.

Tak to widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 4 miesiące później...
  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy później...

Jestem przeciw-widze tylko jeden plus-mniejsza oplata za wjazd.

Bez sensu bo i tak beda brali pod lupe i nie ma pewnosci ze sie wjedzie- dla mnie lepiej gdy moja siostra dostanie odmowe turystycznej w Polsce.Mniejszy stres i dla mnie i dla niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro my widzimy same minusy, a przynajmniej spora czesc osob na forum, to dlaczego jest tyle jeczenia o zniesienie tych wiz? Chyba tez bym wolala, zeby moi rodzice dostali odmowe w ambasadzie niz mieliby sie tluc przez ocean i nie zostac wpuszczeni :(

Przyznam szczerze, że nie spotkałem ani jednej osoby, której by zależało na zniesieniu wiz... Wszystkim moim znajomym w Polsce temat wisi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsrod moich znajomych to moge na palcach jednej reki policzyc komu zalezy, ale tym razem licze tych, ktorzy wysylaja do mnie maile pelna nadziei i pytan "Wiesz czasem kiedy wizy zostana zniesione?" ... ostatnio zrobilo sie na ten temat jeszcze wiecej halasu, wiec wiecej maili dostaje (tak z 3 na tydzien) od roznych osob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...