Skocz do zawartości

Plusy I Minusy Ruchu Bezwizowego


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 lata później...

*Odkurzam temat*

Wpadl mi w oko taki news http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/usa-ponadpartyjny-wniosek-o-zniesienie-wiz-dla-polakow-w-senacie-usa,581464.html. Oczywiscie nie nowego, ale te komentarze pod artykulem na facebooku...

Powiedzmy, ze nie moge sie doczekac nowych komentarzy ludzi, ktorzy wyjada sobie do USA i bedzie wielkie zaskoczenie, ze nie moga pracowac ani tam zyc. No bo jak to, nie ma wiz nie powinno byc problemu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Czy w ogóle większość tu z Was co mieszka na stałe w USA od ponad 10 lat, miał znajomego z Polski co nadal mieszka w Polsce wpaść do USA aby tak odwiedzić? Czy kiedykolwiek powiedział że dostanie wizy było problemem? Ja miałem kolegę co zaoferowałem mu pokryć koszt wizy turystycznej, jeśli by sam pokrył za koszty loty i nie był zainteresowany. Nawet moja rodzinka z Anglii nie pieszy się z odwiedzinami do Stanów ;) 

Jak kogoś stać na podróż to stać na koszty wizy. Jedynym praktycznym uniedogodnieniem to jest stanie w kolejce do ambasady i obowiązek brania dnia wolnego z pracy. 

Mi jako obywatelowi USA nie przeszkadza że musiałbym zapłacić większe koszty wizy do Chin lub Rosji niż wyłącznie obywatele polscy mieszkający na zielonej karcie lub w Polsce. Mam w przyszłości plan zobaczyć oba kraje i nie przeszkadza mi jaki tam ustrój rządzi. Jak mam ochotę zobaczyć Wielki Mur lub Sankt Petersburg podczas białej nocy to wybiorę się i zobaczę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/31/2018 at 9:33 AM, pida said:

Czy w ogóle większość tu z Was co mieszka na stałe w USA od ponad 10 lat, miał znajomego z Polski co nadal mieszka w Polsce wpaść do USA aby tak odwiedzić? Czy kiedykolwiek powiedział że dostanie wizy było problemem? Ja miałem kolegę co zaoferowałem mu pokryć koszt wizy turystycznej, jeśli by sam pokrył za koszty loty i nie był zainteresowany. Nawet moja rodzinka z Anglii nie pieszy się z odwiedzinami do Stanów ;) 

Jak kogoś stać na podróż to stać na koszty wizy. Jedynym praktycznym uniedogodnieniem to jest stanie w kolejce do ambasady i obowiązek brania dnia wolnego z pracy. 

Mi jako obywatelowi USA nie przeszkadza że musiałbym zapłacić większe koszty wizy do Chin lub Rosji niż wyłącznie obywatele polscy mieszkający na zielonej karcie lub w Polsce. Mam w przyszłości plan zobaczyć oba kraje i nie przeszkadza mi jaki tam ustrój rządzi. Jak mam ochotę zobaczyć Wielki Mur lub Sankt Petersburg podczas białej nocy to wybiorę się i zobaczę! :D

Dokładnie tak i wg mnie to właśnie pokazuje, że nie o turystykę tu chodzi z tym zniesieniem wiz, lecz niestety sporo osób chętnie wykorzystaloby te okazje do nielegalnej pracy. Aczkolwiek może się mylę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjeżdżacie tu do roboty na czarno nie ma sensu. Po odliczeniu kosztów lotu i utrzymania nic nie zostanie. 

Chyba że przyjedzie się do wujka, który kupi bilet, da łóżko i żarcie i jeszcze pracę. Miałem tu taki przypadek. Przyjechał taki leń z Polski. Ludzie się dowiedzieli że jest chłopak co chce zarobić. Kolega chciał to wziąć na sobotę niedzielę żeby rynny poczyscil i ogarnął podwórko to ladaco orzekł że w weekendy to on nie pracuje. Chociaż zdarzyło się że cały tydzień siedział w domu bo akurat roboty nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...