Skocz do zawartości

Plusy I Minusy Ruchu Bezwizowego


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bylo pytanie, napisalem co mysle.

Ale znalazlo sie paru "madrych" i zaczelo udowadniac (tylko po co), ze jednak bedzie mozna pojsc dalej po wize.

Super.

Ano dlatego, żeby ukierunkować tych, co myślą, że jak będzie ruch bezwizowy, to można zostać tylko 3 miesiące, nie można zmieniać statusu, itd, itp. Otóż można, bo dla chcących likwidować promes nikt nie ma zamiaru.

Oczekujemy argumentów, które jasno pokażą, że rzeczywistość, w której Polak, by wyjechać do USA ma możliwość wyboru, czy chce iść po promesę, czy nie, jest dla niego lepsza (za) lub gorsza (przeciw) od tej, w której musi się po tę promesę wybrać. Na tym polega wprowadzenie ruchu bezwizowego. No a jako, że jest to za i przeciw, to uargumentujmy to.

Ja jestem za - bo wtedy Polak będzie miał wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam drobne obawy, że ruch bezwizowy może zniknąć króko po pojawieniu się (właśnie przez takich, którzy będą chcieli skorzystać z okazji, żeby czmychnąć z ojczyzny :P i osiedlić się nielegalnie w USA) i wtedy już w ambasadach i konsulatach będą Polaków wypraszać wzrokiem lub jeszcze bardziej przetrzepywać na lotniskach :P No, ale wiecie... jak będzie? Na 100% pewni być nie możemy, ale ... ale. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam drobne obawy, że ruch bezwizowy może zniknąć króko po pojawieniu się (właśnie przez takich, którzy będą chcieli skorzystać z okazji, żeby czmychnąć z ojczyzny :P i osiedlić się nielegalnie w USA) i wtedy już w ambasadach i konsulatach będą Polaków wypraszać wzrokiem lub jeszcze bardziej przetrzepywać na lotniskach :P No, ale wiecie... jak będzie? Na 100% pewni być nie możemy, ale ... ale. ;)

O tym, mniej wiecej, pisalem w zartobliwej formie, ze zabraknie biletow.

Oczekujemy argumentów, które jasno pokażą, że rzeczywistość, w której Polak, by wyjechać do USA ma możliwość wyboru, czy chce iść po promesę, czy nie, jest dla niego lepsza (za) lub gorsza (przeciw) od tej, w której musi się po tę promesę wybrać. Na tym polega wprowadzenie ruchu bezwizowego. No a jako, że jest to za i przeciw, to uargumentujmy to.

Ja jestem za - bo wtedy Polak będzie miał wybór :)

JA chyba dalej nie rozumiem przedmiotowosci tej dyskusji.

Pomijam fakt, ze nikt nie bedzie nas pytal, co my chcemy.

Co do promesy - to chyba nie ma mozliwosci wyboru, czy sie ja chce, czy nie, jesli chodzi o kraje nalezace do VWP?

Do 90 dni nie ma i tyle.

Myle sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...