Skocz do zawartości

Gdzie Wziąść Ślub Z Obywatelem Usa Jesli Docelowo Chcemy Mieszkac W Pl


ulla22

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Przeglądam forum już od kilku dni, troche informacji mam natomiast nadal nie znalazłam odpowiedzi na pytanie co było by dla mnie korzystniejsze: wziaść ślub w Stanach czy w Polsce?

Moj chłopak jest Amerykaninem, planujemy slub ale ja nie chce mieszkać w Stanach za to on bardzo lubi Polske (mieszkał tu 3 lata) wiec planujemy wspolna przyszlosc rozpoczac tutaj. Na poczatku planowala pojechac na turystycznej (mam na 10 lat) do USA i tam wziasc slub a potem w Polsce koscielny ale teraz czytam ze ślub na turystycznej jest nie fair (bo nie takie przeznaczenie tej wizy) Z drugiej strony na K1 sie dlugo czeka (pisze tak na podstanie informacji znalezionych na forum, sama wnioskow nie wypelnialam jeszcze zadnych) Tak wiec moze jest mniej klopotu jesli wezmiemy slub w Polsce, tylko jak wtedy jest z pozwoleniem na prace w USA i odwiedzinami...

Nie wykluczam ze nie wyjedziemy za pare lat (jak sie skonczy kryzys) na jakis czas do Stanow bo ja pracuje w firmie ktora ma oddział w Stanach wiec tez myslalam o tym.

Ale docelowo chce mieszkac w PL

Licze na pomoc, bo widze ze jest tu wiele osób zorientowanych w temacie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulla22 slub na turystycznej mozesz wziasc w USA ale za to z legalizacja moze byc roznie juz w Stanach i o tym jest mowa na forum

Jak nie chcesz mieszkac w USA teraz to k-1 tak samo nie bedzie dla Ciebie poniewaz do chwili dostania GC musisz byc na terenie USA a to troche potrwa zanim zielona karte dostaniesz..Tak wiec pozostaje Ci slub w Polsce-USA bez legalizacji pobytu,jak bedziesz chciala leciec to masz od tego wize turystyczna aby odwiedzic tam kogos-zwiedzic a jak juz bedziesz bedziesz chciala tam zamieszkac to zlozy Twoj maz papiery na Ciebie w Ambasadzie USA w Polsce i wtedy dostaniesz wize na pobyt staly .

Bo jesli bys dostala GC a nie byla w USA dluzszy czas to jest podstawa aby Ci odebrac GC .Wiec lepiej zaczekac z tym az sie zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly- Dziekuję bardzo za odpowiedź

A co jesli bede chciała pracować w USA czy musze wczesniej legalizowac pobyt?

Albo moze inaczej, czy fakt zawarcia małżeństwa z obywatelem USA (bez załatwiania zadnych formalnosci) rózni sie prawnie od stanu jaki mam teraz czyli prawo wjazdu do USA na wizie turystycznej i pozwolenie na pobyt 6 miesiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulla jest tez inna mozliwosc ze zaleglizujesz sobie pobyt,w USA dostaniesz GC potem wystapisz o bialy paszport i wrocisz spokojnie do Polski na 2 lata.

Jak bedziesz chciala tam pracowac to musisz miec wize pracownicza lub tez staly pobyt tzn ze bedziesz musiala miec zlozone papiery .Inaczej bedziesz jako turystka na terenie USA bedac po slubie z obywatelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie slub w Polsce... mieszkajcie sobie w PL - twoj mąż oczywiscie musi miec uregulowany pobyt na terenie RP. W momencie gdy sie zdecydujesz wrocic do USA twoj mąż złozy na ciebie petycje w ambasadzie USA na terenie PL; wiem, ze obywatel USA musi wtedy wykazac, ze mieszkal poza USA jakis okreslony czas (chyba powyzej 6 miesiecy czy 1rok - nie jestem tego pewien) ale po zlozeniu petycji: takie sprawy sa rozpatrywane w mgnieniu oka - moj znajomy (Turcja) dostal GC od momentu zlozenia dokumentow w ambasadzie przez jego zone do interview w tej samej ambasadzie w ciagu ok 3 miesiecy i wtedy wyjechal z zoną do USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdecydowanie weźcie ślub w Polsce, po ślubie mąż złoży na ciebie papiery w Ambasadzie w Polsce i dostaniesz GC w kilka miesięcy

(oczywiście wtedy kiedy będziecie faktycznie chcieli wrócić do Stanów ). My mieszkamy w Polsce od okuło 2,5 roku i czekaliśmy na mój GC około 3.5 miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ulla,

My bralismy slub koscielny w Polsce, ale juz mielismy cywilny z USA, wiec nie bylo problemow z polskimi urzedami. W parafii wypelniasz normalne papiery i jesli maz nie jest katolikiem to wysylaja prosbe do biskupa o dyspense (u nas wyslali umyslnego, zgoda byla na nastepny dzien). Co do nauki, to uznali, ze moj papier jest wystarczajacy (mialam madrego ksiedza w klasie maturalnej, ktory nam zafundowal nauki przedmalzenskie w ramach religii i nazywal to "talon na meza" ;) Wtedy jeszcze byly kartki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ślub ( cywilny ) braliśmy w Wielkiej Brytanii a nie w Polsce, ponieważ mąż był wcześniej żonaty a to niestety komplikuje wiele spraw w Polsce i niesie konieczność

przeprowadzenia sprawy rozwodowej w Polsce mimo ,iż rozwód został przeprowadzony normalnie w USA...

.....w każdym razie w Warszawie równa się to procesowi do roku czasu

a tak się składa że mamy rodzinę w Wielkiej Brytanii więc ślub braliśmy tam :D

W każdym razie mieszkamy w Polsce i załatwienie GC w Polsce jest zdecydowanie szybsze niż

w USA z tego co czytam i słyszę.

Violetowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...