Skocz do zawartości

Pomocy! Odmówiono Mi Wizy J1!


TomRz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak na początku napisałem ze względu na to że w tamtym roku też ubiegałem się o wizę dostałem ją wróciłem na czas itp. w tym roku wprowadzono przepis że nie muszę stawić się osobiście co w tym momencie uważam za niezbyt dobre rozwiązanie bo gdybym porozmawiał w 4 oczy z konsulem mogłaby być zupełnie inna decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ahaaaaaaaa sorry nie doczytałem :( to bez sensu, ja tam wolałbym stawić się osobiście... zawsze można konsulowi wytłumaczyć jak ma jakies ale... a tak spojrzy w papiery, czegos nie ma więc odmowa.

Ja proponowałbym skontaktowac sie z CCUSA i ewentualnie złożyć dokumenty jeszcze raz, zapłacić te 131, iść tym razem osobiście i wyjaśnić sprawę w cztery oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche malo pocieszajaca historia bo mam taki sam przypadek jak ty.2 razy bylem juz na w&t,tak samo powroty na czas.w zeszlym tygodniu wyslalem dokumenty do ccusa (wraz ze xero indeksu,ocen,legitki) i jeszcze nie wiem czy mam ta wize czy nie a tak samo nie musze stawac osobiscie do ambasady.a ile czekales od momentu wysylania dok. do ccusa?oni wysylaja do ambasady dok. na bierzaco?pozdr trzymam kciuki za szczesliwe zakonczenie bo pecha masz niesamowitego.:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze na stronie Ambasady, w zakladce dotyczacej osob zwolnionych z rozmowy z Konsulem jest tam taki zapis:

"Ambasada zastrzega sobie prawo do ewentualnego zaproszenia każdej z osób ubiegających się o wizę do Ambasady w Warszawie lub Konsulatu w Krakowie na rozmowę z konsulem."

Wiec niewiem dlaczego Cie nie zaprosili na rozmowe skoro mieli jakies watpliwosci co do wydania wizy J1, tylko odrazu dali odmowe.

Tak jak pisali poprzednicy najpierw sproboj wyjasnic to z CCUSA, jesli oni nic nie pomoga, to proboj w Ambasadzie, w ostatecznosci niech Twoj szef z USA pisze/dzwoni do Ambasady prosbe o wyjasnienie, innego wyjscia chyba nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile czekales od momentu wysylania dok. do ccusa?oni wysylaja do ambasady dok. na bierzaco?pozdr trzymam kciuki za szczesliwe zakonczenie bo pecha masz niesamowitego.:/

Na początku maja dostałem list od CCUSA z informacja aby komplet dokumentów wysłać w przeciągu 7 dni na podany adres i tak zrobiliśmy. W Ambasadzie moje papiery musieli rozpatrzać razem z innymi z CCUSA bo pani zadzwoniła do mnie niedługo po wyjściu mojej dziewczyny z ambasady (ok 1h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem rok temu taka sama sytuacje.

tez byla odmowa poszedlem za dwa tygodnie i wize dostalem.

Moze konsul mial zly dzien albo agencja cos zaje****

Umawiaj sie na nastepna wizyte i to juz.

Jesli komus maja dac odmowe wizy to robia to osobiscie.

Niech ccusa Cie umowi na rozmowe bo sam raczej nie dasz rady.

I nie daj sobie wcisnac ze dokumenty Ci wysla, masz prawo wybrac sobie formula

spotkania.

Przedstaw swoja sytuacje i tyle. A jak daj boze dostaniesz wize to popros zeby Ci jeszcze w ten sam

dzien wydali.

Powodzenia i spiesz sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie cenna rada! Dzięki śliczne!

Otrzymałem informację od CCUSA że problemem może być moja szkoła a jest nią Studium Policealne Zaoczne.

Tylko teraz zachodzę w głowę jak to się stało że przyjęto moje zgłoszenie mimo rzekomo niewłaściwej szkoły i jak to jest że do Ambasady trafiły niekompletne dokumenty.

Najważniejsze jest to że mam być umówiony na kolejną rozmowę mam nadzieję że tym razem osobiście.

Miejmy też nadzieję że szkoła jednak jest ok tak mi przynajmniej mówiono na początku roku podczas zapisu na WAT i tym razem wszytko zakończy się pomyślnie.

A na stronie Ambasady nic nie znalazłem żeby moja szkoła byłą niewłaściwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja znajoma miala podobny problem, szkola "podobno" sie nie kwalifikowala, pomimo tego ze wytyczne programu jasno tego nie mowily,

idz i walcz i swoje :( uzyskaj jakies informacje na jakich zasadach dziala ta szkola, czy jest to stricte placowka prywatna czy dziala w ramach ktoregos z rozporzadzen MEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...