Jump to content

Pomocy! Odmówiono Mi Wizy J1!


TomRz

Recommended Posts

Konsul odmówił mi wizy J1!!

Nie wiem dlaczego i nie wiem czy się dowiem.. Sprawa wygląda następująco... Opłaciłem z dziewczyną 2 programy WAT w Guliwerze firma padła a my na dzień dobry 4 tyś zł w plecy!! Opłaciliśmy kolejne 2 programy w CCUSA moja dziewczyna dostała wizę ja nie. Wiadome jest to że beze mnie raczej nie poleci więc jesteśmy w plecy ok 13000zł. Ja za program w CCUSA pewnie część zwrotu dostane ale dziewczyna raczej nie gdyż wizę ma w ręku. Miałem lecieć w poniedziałek 25 maja a teraz nawet nie wiem czy odzyskamy za bilety jakąś kasę!

W dzień rozmów w Ambasadzie (wtorek) zadzwoniła do mnie pani właśnie z Ambasady która powiedziała że brakuje w moich papierach ksera z ocen w indeksie i że później zadzwoni i poda nr na który trzeba te ksero przefaksować - nie zadzwoniła. O wizę starałem się 3 raz więc nie byłem osobiście - do tej pory nie było problemów i wszystko ok powroty na czas itp. W piątek pracownik CCUSA był w Ambasadzie z moimi ocenami ale to już nic nie pomogło dostałem odmowę wydania wizy.

Co zrobić?? Mogę podejść jeszcze raz na rozmowę?? Jak podchodzić to może teraz o turystyczną sie starać?? Czy mógłbym stawić się osobiście przedstawić swoja historie może by to kogoś zainteresuje?? Może jakieś zaproszenie byłoby wskazane?? Jeżeli to przez ten brak ocen to chyba CCUSA powinno jakoś za mną się wstawić bo jak dla mnie to chyba ich winą jest niedopatrzenie w przyjęciu niekompletnych dokumentów?? Nie wiem co o tym sadzić tak na "świeżo" ciężko logicznie myśleć. Do poniedziałku nawet z nikim z CCUSA nie pogadam.

Proszę o wszelkie możliwe rady co dalej. Podkreślam bardzo nam zależy na wyjeździe rok przygotowań kupa kasy włożona Guliwer który nas oszukał itp!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Co do biletu lotniczego to zalezy od restrykcji na bilecie i moze byc tak ze Wam nikt kasy nie odda..Co do zaproszenia i wizy turystycznej to bedzie widac w systemie ze miales podejscie po J-1 i bedzie zachodzic podejrzenie ze chcesz tak wyjechac ta droga i moze podjac prace na czarno..

Skontaktuj sie z biurem CCUSA i wyjasnij cala sytuacje jak najszybciej.A jak masz czas to pojedz do Ambasady i moze ktos z Toba porozmawia w tej sprawie.Szkoda ze nie wiesz kto do Ciebie dzwonil z Ambasady.

Link to comment
Share on other sites

Żeby chociaż dało się podejść jeszcze raz do J1! Najlepiej osobiście - może udałoby się coś ugadać... 13 koła w plecy....

Ja nie jestem terrorystą ani nie mam zamiaru tam zostawać!

Kobieta się nie przedstawiła więc nie wiem kto to...

Z CCUSA będę rozmawiał w poniedziałek. Jakby tylko chciał tam mnie ktoś przyjąć to ja mogę pod Ambasadą nawet i miesiąc koczować jeżeli miałoby to przynieść efekt. A tam bez umówienia ktoś może mnie przyjąć?? Co do tej Ambasady cenna uwaga wielkie dzięki proszę o więcej!!

Link to comment
Share on other sites

W ogóle nie mam karty kredytowej. Choć w USA posiadam konto bankowe z pewną sumą pieniędzy.

Jestem w trakcie załatwiania od szefa z USA coś w rodzaju listo do Ambasady z prośba o wydanie wizy.

Czytałem gdzieś, że to może pomóc. Pisał to może ktoś kiedyś?? Pomogło???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...