Skocz do zawartości

Pomocy! Odmówiono Mi Wizy J1!


TomRz

Rekomendowane odpowiedzi

ja mysle ze jedno podejscie wystarczy, jesli z jakis powodow Twoja szkola sie nie kwalifikuje to kilka podejsc nic nie zmieni

dokumenty w ambasadzie przegladaja Polacy tam zatrudnieni, jesli widza jakis problem (nie spelnienie jakiegos warunku) to wolaja konsula i on odmawia wydania wizy, sam widzialem taka sytuacje starajac sie o wize kilka lat temu, zmierzam do tego ze konsul sie nie zastanawia czy sie cos kwalifikuje czy nie, maja od tego ludzi tam zatrudnionych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziś coś się ruszyło. Dostałem meila i telefon z mojej firmy. Wysłałem nowy komplet DSów, umowę o pracę i reszte potrzebnych papierów. Mimo ze w poprzednich kontaktach bagatelizowano kwestie listu od mojego szefa do Ambasady podczas ostatniego telefonu najwięcej wypytywano mnie właśnie o ten list. Miejmy nadzieje że w czymś pomoże. W każdym razie w tym tyg powinno się wyjaśnić jaki jest rezultat mojego podejścia o wizę nr 2. 3mcie kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie powodzenia TomRz ;) Ja teraz przedstawie swoja sytuacje. Otóż jade z biura ccusa i papiery tzn ds paszport itp wysłałam jakis miesiąc temu i dopiero! tydzien temu w piatek Pani z konsulatu zadzwonila ze cos w moich papierach im nie pasuje wiec musze sie pojawic w Krakowie na rozmowie.Choc mialam nie jechac poniewaz bylam rok temu na J1 i zeszloroczni nie musieli isc na rozmowe - teoretycznie bo jak widac ja musialam :) Nie podała zadnego konkretnego dnia wiec pojechałam w czwartek a dokładnie wczoraj.

Na miejscu powiedziano mi ze musze przyjechac z kims z ccusa, wiec powiedzialam im ze Pani która do mnie dzwoniła z konsulatu nie mówiła nic o tym ze mam z kims byc wiec w końcu jakos weszlam :( Podeszłam do Pań z pierwszych okienek i tam odnalezli Moje dokumenty i kazali mi czekac az konsul wezwie mnie po nazwisku. (Z sercem w gardle !!) podzeszlam do okienka Pana konsula gdy usłyszałam swoje nazwisko. Pan konsul zapytal czy nadal studiuje :) obejrzal dokladnie moj indeks i na szczescie byl tam wpis z poprzedniego pobytu w usa- bylam z camp america i zaliczono mi to na uczelni jako praktyke studencka :) i zapytal czy znowu tam jade ?? odp ze tak.

Aha a ze jestem na ostatnim roku kazal mi przedstawic dokument o przesunieciu Obrony, nastepnie pogratulowal dostania wizy i zyczyl milego pobytu w usa :))))) Wiec dostalam wize i wylatuje juz w przyszla niedziele i mam nadzieje ze do tego czasu wiza dojdzie... Odnosnie Tomrz : Bardzo dobrze ze umowiles sie ponownie i nie wim ale zapytaj sie w biurze czy ktos moglby stawic sie w ambasadzie z Toba. Życze ci powodzenia!!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzaba jeszcze przedstawiac taki dokument? Slyszalem ze mozna sie bronic wczesniej i leciec na ostatnim roku? ??

Dokładnie i ja miałem tak w tamtym roku. Kazano mi przynieść ze sobą zaświadczenie o obronie po powrocie z USA. Nic takiego nie udało mi się załatwić tyle że dostałem zaświadczenie że studentem jestem do 30 września choć powrót był planowany na 18 października. W Ambasadzie i tak nikt na to nawet nie popatrzył tak jak na indeks i legitymację. Już wtedy mógłbym zostać w USA gdybym tylko chciał a nie zostałem a teraz jest jak jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzaba jeszcze przedstawiac taki dokument? Slyszalem ze mozna sie bronic wczesniej i leciec na ostatnim roku? ??

Tak masz racje ze generalnie nie trzeba miec przesunietej obrony ,ale w moim przypadku mieli watpliwosci wiec musialam miec jakis dodoatkowy dokument popierajacy status.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...