Skocz do zawartości

Pomocy! Odmówiono Mi Wizy J1!


TomRz

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie miałem i nie mam zamiaru tam zostawać! Stany są dla na góra 4 do 5 miesięcy nie dłużej a w tym roku mam szczególną motywacje do powrotu.

Ze względu na to że w tamtym roku uzyskałem wizę i wszytko było ok to w tym roku nie miałem obowiązku i chyba prawa być na rozmowie osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Puki co dalej nie wiem co z moim drugim podejściem...

A z nowości to dostałem odpowiedź z Ambasady na mojego meila o treści podobnej do tej co umieściłem zaczynając ten wątek.

Cytuje:

Szanowny Panie,

Zgodnie z informacja przekazana organizatorowi wyjazdu, moze Pan ponownie ubiegac sie o wize.

Z powazaniem,

Public Liaison Unit

Consular Section

U.S. Embassy, Warsaw

"CLASSIFICATION: UNCLASSIFIED

This e-mail is unclassified based on the definitions provided in E.O. 12958"

Co Wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w Ambasadzie na rozmowie (podejście nr 2).

DOSTAŁEM WIZĘ!

18 czerwca lecę. W razie pytań chętnie udzielę informacji.

Jakby ktoś był w te wakacje w Wisconsin proszę o kontakt może jakoś się spotkamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem wczoraj do CCUSA i poinformowano mnie że dziś o 13 odbędzie się rozmowa w Ambasadzie. Wzięto ode mnie odciski palców a potem szukałem okienka w którym siedziałaby kobieta -konsul (miałem wrażenie że z kobietą prędzej da się pogadać). Były dwie ale jak zauważyłem długo trzymały przy okienku, kartkowały indeks, legitymacje itp. Zapytałem pana Kuby który wszedł z naszą grupą do kogo najlepiej pójść, dowiedziałem się ze do pana z okienka 9. Był to łysiejący mężczyzna w wieku ok 40-45 lat (wyglądał na tego "niedobrego" z innych wątków). Miło się przywitaliśmy w międzyczasie rozmowa o pogodzie itp. Zadał mi tylko dwa pytania, gdzie jadę i co będę tam robił. Odczytując kod kreskowy nieco się zdziwił, że coś było nie tak, czyli odmowa wydania wizy ale stwierdził, że to nie problem, że to wszystko OK, legitymacji i indeksu nie chciał widzieć, że to w ogóle mu niepotrzebne, z uśmiechem skreślił wcześniejszą odmowę i życzył udanych wakacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo tym razem miałem list od szefa z USA który dostała Ambasada przesłany faxem i ofertę pracy do których nawet nie zajrzano.

Powodem odmowy było to że Studium Policealne do którego uczęszczam jest zaoczne a nie dzienne dziś nie było to problemem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...