Skocz do zawartości

Wiza C1/d


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Blagam Was o pomoc w odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie, gdyz nikt w Polskiej Ambasadzie w W-wie, jak i Konsulacie w Krakowie, jak i przez infolinie do tej pory nie byl w stanie udzielic mi sensownej i konkretnej odpowiedzi, dlatego pisze z nadzieja na uzyskanie wyczerpujacej informacji. Posiadam wize typ C1/D, w ubieglym roku przekraczalam granice USA lecac do Meksyku przez USA. Bedac przy odprawie paszportowej wbito mi pieczatke informujaca, iz moge pozostac na terytorium USA 29 dni, lecz moja podroz konczyla sie w Meksyku, przez USA byl jedynie tranzyt, dlatego tez nie mialam okazji skorzystac z tego przywileju. W tym roku chcialabym sie wybrac do USA bezposrednio zostajac tam np. 2 tygodnie, a wiec majac na uwadze mozliwosc pozostania 29 dni na terytorium US moje pytanie brzmi, czy majac wizie C1/D moge pozostac w US na te 2 tygodnie, czy tez musze posiadac dodatkowo wize B1/B2??? Ewentualnie jakie opcje wchodzily by w gre, jezeli sa mozliwe, by chociaz tydzien pozostac w USA majac ten typ wizy?Bede wdzieczna za udzielenie odpowiedzi, gdyz swoj wyjazd do USA uzalezniam wlasnie od uzyskania konkretnej informacji co do typu posiadanej wizy. Blagam o odpowiedz, gdyz wyczerpalam juz wszystkie mozliwosci co do uzyskania odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie. Wielkie dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

C1 / D Visas

The "C1 / D" Crew member / Transit Visa is a non-immigrant visa for persons desiring to enter the United States as a passenger to join a vessel or aircraft. In determining whether the services of a person are required for normal operation and service on board a vessel, the consular officer shall take into account the alien’s responsibilities and activities on the ship. For example, a beautician or a lifeguard employed on board a luxury liner, an electrician employed on board a cable ship, or a chemist employed on board a whaling boat is classifiable as a crewman.

HOW TO QUALIFY FOR A "C1 / D" VISA

Applicants for Crew member / Transit visas must show that they qualify under provisions of the Immigration and Nationality Act.

The presumption in the law is that every visa applicant is an intending immigrant. Therefore, applicants for Crew member /

Transit visas must overcome this presumption by demonstration that:

* The purpose of their trip is to enter the U.S. for crew-related business or transit;

* They plan to remain for a specific period;

* They have a residence outside of the U.S. as well as other binding obligations which will insure their return abroad at the conclusion of their trip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blagam Was o pomoc w odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie, gdyz nikt w Polskiej Ambasadzie w W-wie, jak i Konsulacie w Krakowie, jak i przez infolinie do tej pory nie byl w stanie udzielic mi sensownej i konkretnej odpowiedzi, dlatego pisze z nadzieja na uzyskanie wyczerpujacej informacji.

Chyba masz na mysli Ambasade USA w Warszawie i Krakowie :(

Co do infolinii to Oni sa od umawiania spotkan i tylko od tego.A teraz wracajac do Twojego pytania to ten typ wizy jest na tranzyt przez USA i mozesz zrobic tak ze mozesz wyjsc z lotniska i pobyc w USA przez 29 dni i w tym okresie czasu musisz wyjechac z USA .

Jesli przekroczysz ten czas to jestes nielegalnie ,nie da sie tej wizy zmienic,przedluzyc pobytu.

tutaj masz cos o tym:

http://www.immihelp.com/visas/c1dcrewmenvisa.html

a jesli planujesz byc w USA ponad 29 dni wtedy musisz miec wize turystyczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, musze wiedziec na 100%, czy tak jest zeby nie ladowac sie w koszty co do rezerwacji biletu i hotelu :-), zamierzam kupic bilet do USA i tam zostac jakies 2 tygodnie. Ktos mi powiedzial,ze to zalezy od tego kto stoi przy odprawie paszportowej,czy mu sie spodobam, co za bzdura bo ponoc na tej wizie nie mozna wyjsc z lotniska, to rowniez bzdura, gdzie ja spokojnie moglam wyjsc i nie wrocic, bo mialam mozliwosc pozostania 29 dni w US. Jednym slowem musze chyba zaryzykowac. Z Twojej wypowiedzi wywnioskowalam,ze jednak moge spokojnie pozostac na wizie C1/D w US te 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunełęła mi się jedna zasadnicza myśl, wiza C1/D jest to wiza dla członków załóg np. leci ktoś na statek - marynarz, pilot, teraz pytanie, czy te 29 dni dotyczy wlasnie takiej osoby, ktora plywa na statkach i moze byc te 29 dni na terytorium US??? Ja wlasnie mam taki charakter pracy, ale tym razem chce przekroczyc granice US jadac na urlop z Polski zupelnie prywatnie, a nie sluzbowo jako czlonek zalogi na statek. Tak wlasnie podrozowalam poprzednim razem, zupelnie prywatnie,ale jak wspomnialam poprzednio byl to tranzyt, bo lecialam dalej, w US bylam raptem pare godzin i wlasnie wtedy dostalam pozwolenie na 29 dni. Dlatego chce być pewna, że lecąc bezpośrednio do US, bede mogla tam zostać te 2 tygi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec wlasnie, spojrzalam na ten link, i tam wlasnie jest wyjasnienie co do tego typu wizy, mam tylko obawy, jak juz napisalam, czy mnie teraz puszcza jak lece prywatnie i bezposrednio do US chcac tam zostac na 2 tyg., wydaje mi sie,ze tak, skoro poprzednim razem tez lecialam prywatnie, no ale z ta roznica,ze w tranzycie. Dlatego mam obawy. Wydaje mi sie, ze nikt mi nie udzieli 100% odpowiedzi, myslalalm jeszcze zeby skontaktowac sie z Migration Office w US, no tam juz powinni wiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na CDG w Paryzu i zajmuje sie lotami do USA. Nie jestem pewna czy dobrze zrozumialam co chcesz zrobic: leciec do USA, zostac 2 tygodnie i wrocic do Polski, czy tez leciec np do Meksyku i w drodze do tego kraju albo powrotnej zostac 2 tyg? Jesli to pierwsza opcja, to do tego sluzy wiza B1/B2 i wcale bym sie nie zdziwila, gdyby nie wpuszczono Cie do samolotu do USA (ja bym w kazdym razie tak zrobila). Natomiast jesli bedziesz miala bilet Polska - USA (zostajesz 2 tygodnie) - inny kraj (Kanada, Meksyk itd), to wtedy jest inna sprawa. Jestes w USA tranzytem i nastepnie kontynuujesz swoja podroz. I do tego sluzy wlasnie ta wiza. Jesli masz wiec ochote leciec do USA przez Paryz, to licz sie z tym, ze nie zostaniesz wpuszczona na poklad samolotu i jesli bedziesz chciala poleciec, bedziesz musiala sobie kupic bilet USA - Meksyk albo Kanada, albo co Ci sie tam podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za info. A mianowicie juz wyjasniam dokladnie, rozważałam dwa warianty majac wize C1/D:

1. Lece z Polski bezposrednio do USA i tam chcialabym spedzic 2 tygodnie i wrocic do Polski, czyli podroz jedynie do USA i powrot.

2. Jezeli nie ma mozliwosciu skorzystac z wariantu nr 1. majac ten typ wizy, to wtedy myslalam, ze kupie bilet w dwie strony Polska - Meksyk + bilet Meksyk- USA, by z Mex'u poleciec sobie na tydzien do USA i wrocic wiadomo do Meksyku dzien przed wylotem do Polski. Z tego co napisalas, to wydaje mi sie,ze ten drugi wariant jest przy tej wizie dopuszczalny:-)Mam nadzieje,ze rozumiesz co mam na mysli??? Jak wczesniej pisalam ostatnio lecialam na tej wizie,ale tranzytem do Mex'u, w USA bylam raptem pare godzin, ale tam dostalam pozwolenie na 29 dniowy pobyt w US, wiec majac to na wzgledzie pomyslalam,ze moge wyjechac smialo na ta wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lece z Polski bezposrednio do USA i tam chcialabym spedzic 2 tygodnie i wrocic do Polski, czyli podroz jedynie do USA i powrot.

O tej mozliwosci mozesz zapomniec i lepiej ja skresl ,,bo tak jak pisze kolezanka po 1 mozesz nie zostac wpuszczona do samolotu lub tez mozesz zostac nie wpuszczona juz na teren USA ,

Musisz miec tranzyt do innego kraju a nie do USA i z USA,..do tego sluzy wiza turystyczna aby wjechac i wyjechac z USA :(

Ta druga wersja tez nie przejdzie bo wtedy bys musiala leciec Meksyk-USA i np Polska ,Kanada lub tez inny kraj,,nie moze byc tak ze polecisz z Meksyku do USA i z powrotem do Meksyku na tej wizie,,,Ona sie odnosi do tranzytu przez USA do inne Panstwa-kraju,,teraz rozumiesz?

Tak jak piszesz przy tym 1 locie Twoim do Meksyku tak moglas zrobic i mozesz zrobic tak ze lecisz do Meksyku przez USA,,w USA jestes pare dni ,,max 29 dni i lecisz do Meksyku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...