Skocz do zawartości

Wiza C1/d


Rekomendowane odpowiedzi

Napisz tutaj co Oni powiedza na ten temat :D

Witaj,

Nie mam jeszcze wiadomosci z Migration Office, natomiast jakies pare dni temu powysylalam maile do konsulatow RP w US z prosba o udzielenie odpowiedzi, wyobraz sobie, ze na parenascie adresow odpowiedzieli mi jedynie z Konsulatu z Houston, a odpowiedz brzmi:" Niestety Konsulat polski nie może ingerować w przepisy prawa Stanów Zjednoczonych. Skoro chciałaby Pani pozostać w USA turystycznie, nie tranzytem (przepisy np. Schengen określają tranzyt na max. 5 dni)–należy wówczas ubiegać się o wizę turystyczną. Na granicy określany jest przez urzędnika imigracyjnego czas, w którym Pan może przebywać w USA". Nic mi ta odpowiedz nie dala, takie tam pierdoly, nie odpowiedzieli mi konkretnie na pytanie, mam ponownie watpliwosci, co do tego, czy jak bede chciala zostac w US te np. 10 dni(oczywiscie w tranzycie, czyli lecac po tych 10 dniach dalej do np. Meksyku), czy w US nie potraktuja tego jako turystyke. Z drugiej strony patrzac na to, iz wbili mi wtedy te 29 dni mozliwosc zostania tam, to jak mam to rozumiec??? Nic z tego nie wiem, jak Ci wydaje? Konsulat napisal,ze przepisy Schengen tarktuja tranzyt na max. 5 dni, ale co maja US do Schengen...?????????? Teraz to juz mi namieszali w glowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie wiem dlaczego piszesz listy do Ambasady-Konsulatu Polskiego w USA?Oni moga cos Ci doradzic jak bys sie pytala o Unie-Polske a nie USA...I jak widzisz po odpowedzi to byl tylko stracony czas...Oni nie maja na etacie urzednika imigracyjnego USA.

Podalem Ci juz strony pewne,do tego sama widzialas jak kto ma sie do tego i masz juz pewien obraz tego.

A co do tego Schengen to Oni podali Ci tylko taki przyklad jak jest w tym ukladzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...