Skocz do zawartości

O Wizę W Szkocji.


filwar

Rekomendowane odpowiedzi

że gdybyś był rezydentem UK

Rezydent tzn taka osoba ktora ma staly pobyt(stale mieszka) a nie obywatelstwo a wiec tutaj wiza bedzie potrzebne,co innego jak ktos ma w reku paszport UK.

Co do Kanady to po 1 dluzej sie czeka na rozmowe z Konsulem,to moze i zajac 1 miesiac jak nie dluzej,osoby ze stalym pobytem maja trudnosci z wiza do USA a co dopiero Ty jako turysta.Tak samo bedzie w innych Panstwach,musisz wykazac jakas wiez z krajem gdzie sie starasz lub tez pokazac ze wrocisz do tego kraju-Polski w czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Nie.

Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że gdybyś był rezydentem UK, to w ogóle nie musiałbyś się starać o wizę.

Mylisz sie, status rezydenta UK nie daje tego typu przywileju. Nabywa go automatycznie kazdy obywatel UE, ktory mieszka w UK ponad rok i placi tam podatki. Niektorzy zalatwiaja sobie oficjalne potwierdzenie statusu w postaci bajeranckiej niebieskiej wkladki do paszportu ale nadaje sie ona wylacznie do zadawania szpanu pod klubokawiarnia w rodzinnej wsi czy blokowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poprawienie, sly6 i antyopole. Przepraszam za wprowadzanie w błąd. Nie miałam takiego zamiaru.

Z UK? A nie z Polską?

Chodzi o to zeby aplikant udowodnil ze nie chce zostac w USA i ma do czego wracac czy to w UK czy w polsce. Tez staralem sie o wize pracujac w UK i wystarczyla ustna deklaracja ze tam pracuje nie poparta zadnymi dokumentami w postaci payslipow czy wyciagow z kont bankowych, ktore wzialem ze soba w pokaznej ilosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos ma w UK to wtedy pokazuje papiery z UK,jak ma w Polsce to wtedy polskie papiery pokazuje ale wtedy kto to przeczyta,kto mu uwierzy ze to jest prawda itd ,,i dlatego tez jak ktos sie nie uczy-nie pracuje w UK nie powinien tam podchodzic po wize..Moze byc inaczej z osoba starsza na rencie-emeryturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...