Skocz do zawartości

Szanse Na J1 W Przypadku Unieważniena B1/b2


Rekomendowane odpowiedzi

Opisze moja sytuacje a potem będzie pytanie o rade.

Dzis wróciłem z usa , cofnęli mnie na granicy , powód 78% czasu z roku 2008 przebywałem w usa. NIe mialo znaczenia za zawsze wylatywałem przed terminem stepla w paszporcie(czyli przed upływem 6 miesięcy)

Musiałem kupic bilet powrotny i po 6 h na lotnisku wróciłem samolotem do europy. Vize turystyczna mi unieważnili , a byla to 10 letnia B1/B2

W międzyczasie a wyszlo na jaw ze pracowałem nielegalnie w stanach , potem w papierach zostało ze pracowałem tylko przez 30 dni i tylko pomagałem komuś.

W usa bylem wcześniej 3 x na J1 czyli na work and travel. Zawsze wracałem na czas i nigdy nie złamałem regulaminu vizy J1

Ale złamałem regulamin vizy turystycznej !

Chce sie starać o vize J1 i to jak najszybciej, ponieważ mam w usa auto i mase gratów ktore chciałbym zabrać do polski po wakacjach Piszac jak najszybciej mam na myśli 2-3 tygodnie.

Pytanie.

Jakie mam szanse na J1?

w usa na lotnisku powiedzieli mi ze w papiery nie wpiszą mi ze mnie nie chca nigdy wiecej w usa ani nie wpisza aby mi NIE WYDAWAĆ WIĘCEJ VIZ ,a tylko ze złamałem regulamin vizy (praca przez 30dni) i ze mam szanse na J1 a to tylko bedzie zależało ode mnie jak bede rozmawiał z konsulem w ambasadzie.

Jestem studentem caly czas , studiów dziennych.

Oczywiście nie mam szans starać sie o turystyczna przez najbliższy rok czasu.

Dziękuję wszystkim za opinie , rady , wskazówki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

w usa na lotnisku powiedzieli mi ze w papiery nie wpiszą mi ze mnie nie chca nigdy wiecej w usa ani nie wpisza aby mi NIE WYDAWAĆ WIĘCEJ VIZ ,a tylko ze złamałem regulamin vizy (praca przez 30dni) i ze mam szanse na J1 a to tylko bedzie zależało ode mnie jak bede rozmawiał z konsulem w ambasadzie.

Na lotnisku bardzo duzo mowia i aby dobrze wyszlo a potem okazuje sie ze wizy ktos nie moze dostac czy to pracowniczej czy tez J-1...Bo jak sam napisales na wize turystyczna nie masz szans i aby to byl 1 rok bo chyba nie sadzisz ze po 1 roku Cie wpuszcza i to nawet jak bedzie ruchbezwizowy...

mialbys duzo szczescia jakbys dostal wize i zostal wpuszczony

masz moze papier ktory podpisales?

a miales bilet w 1 strone?

Dla urzednika na lotnisku nie ma znaczenia ze nie byles dluzej niz 6 miesiecy ale blisko tej daty tzn nic Cie nie trzyma w Polsce jak sobie latasz do USA i tam dlugo przebywasz,,nie TY pierwszy i nie ostatni takie cos miales..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam wszytskie papiery ktore podpisałem , a właściwie raport z przesłuchania z lista pytan i odpowiedzi.......

bilet miałem powrotny, tz. usa ->europa europa->usa , czyli nie wpuścili mnie jak wracałem do stanów

co do machlojek to nie można generalizować, wcześniej legalnie 3 x J1 , a potem turystyczna i wydawanie kasy na towary w usa i exportowanie ich do europy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie uwazam, ze masz male szanse na wize, malo komu udaje sie dostac wize po zawroceniu z lotniska i nie ma to wiekszego znaczenia czy ubiegaja sie o J1, F1 czy B1/B2

musisz rowniez wziac pod uwage, ze nawet jesli wize otrzymasz nie jest powiedziane ze Cie nie zawroca z granicy, jedno drugiego nie wyklucza

oni na lotnisku zawsze mowia ze to nic wielkiego ze ktos zostal zawrocony, a tak naprawde klamia czlowiekowi w zywe oczy, to prawda ze to nic wielkiego, ale otrzymanie wizy potem graniczy z cudem

wytlumacz prosze co to znaczy, ze w miedzyczasie wyszlo, ze pracowales w USA? mam rozumiec, ze w rozmowie z urzednikiem przyznales sie do pracy, bo nie widze innej mozliwosci skad mieliby wiedziec

jesli zamierzasz podchodzic po wize, radze przygotowac sie na dosc powazna rozmowe z konsulem i szczerze zycze powodzenia, niestety nie bedzie to latwe

jezeli nie jest to dla Ciebie problem to mozesz podeslac na forum papier ktory podpisales (ten wspomniany raport)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas przeszukania bagazow koles znalazl moja karte magnetyczna (ID) z pracy ,wiec w tym momencie mialem juz pozamiatane i za jego namowa przyznałem ze pracowałem przez miesiac dla kolegi ktory mnie o o poprosił.....

co do tej listy pytań i odp to narazie nie mam dostępu do skanera

pamiętam tez ze koles powiedział abym zabral te papiery jak bede sie staral o kolejna (inna) vize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzednicy czasami tak mowia na lotnisku aby sie przyznac i ze bedzie potem ok a jak jest OK to w Ambasadzie zobaczysz

poczytaj dobrze forum i bedziesz miec podobne przypadki jak Twoj

a przeszukal Ci bagaz bo jak widzial ze czesto i dlugo jestes w USA to istnieje prawdopodobienstwo ze robisz w USA na czarno i jak widac sie nie mylil..nie Ty 1 tak wpadasz i nie ostatni ..

Konsul pewnie Cie poprosi o ten papier a tam bedzie ze robiles na czarno i nie ma znaczenia jak dlugo ale ze sie przyznales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% to bedziesz wiedzial jak pujdziesz po wize ale z tego co pisaly osoby i co podpisales mozesz miec duzeee problemy z wiza i wjazdem..Wybor nalezy do Ciebie

a jak kto bedzie za rok to ,byla dziewczyna jak Ty,poszla po prawie roku czasu i byla odeslana a starala sie o wize pracownicza .

Bo mozesz miec zakaz wjazdu na jakis czas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie załatwiania w&t i zobaczymy co z tego wyjdzie.....

a co z papierami do DS? pamiętam ze sa tam rubryki w których należny podać czy bylo sie deportowanym i czy kiedykolwiek mnie nie wpuścili do stanów? Jak mam to wypełnić?

oczywiście konsul będzie mial to w komputerze ze zostałem zawrócony i z jakiego powodu.

I czy przyznanie sie na lotnisku do pracy na czarno jest dla niego jednoznaczne z odmowa mojej kolejnej vizy? Przeglądam forum ,ale nie trafiłem jeszcze na posta kogoś kto mial podobna sytuacje jak ja i dostal J1?

Moze wybiegam za daleko w przyszłość ,ale nawet z J1 w paszporcie mogą mnie ponownie zawrócić na granicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...