Skocz do zawartości

W&t Usa 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Troche mnie nie było na forum ale widze że troche odpowiedzi sie uzbierało. No właśnie tu jest sprawa wyboru biura. Bo jeśli np. chcemy się razem zgadać i jechac do np. tej samej miejscowosci (moze nie pracy) to fajnie by bylo to załatwić z tego samego biura (aczkolwiek sadze ze z 2óch różnych też się da).

Ja stwierdziłem że chyba jednak wybiore to CCUSA bo wydają mi się najspokojniejsi i nie maja żadnej potwornej opini w necie. No i chyba wybiore opcje placement bo faktycznie jak kos jedzie 1szy raz to trudno znalezc cos.

Także jakby ktoś miał podobne plany to pisać. Jak już wyżej napisałem przy miejscowosci żadnej się nie upieram ważne żeby to było wschodnie wybrzeże i nad oceanem ( no i jakies wieksze miasteczko może). Dogaduje się już z jedna osobą a gg ale miłoby było zawsze jechać w wiekszym gronie.

Moje dane kontaktowe ;) sa pare odpowiedzi wyżej.

PZDR

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam was serdecznie

Osobiście bylem na W&t juz 3 razy i za rok jade 4. Wyjezdzam z biura Go2usa Któe jest najtańsze na ryku. Zero problemow. W sprawie kontaktu mozecie do mnie pisac na gg: 998968, e-mail: radekgutowski@o2.pl lub kom: 0 692 809 449. Moge wam przedstawic pełną oferta. Współpracu z tym biurem od kilku lat: i jestem ich przedstawicielem). Kontakt osobisty ze mną Radom lub Kielce.

P.S Osobiście wyjeżdzam na Alaske na rybki - bardzo dobre pieniązdze ale praca uzależniona od ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, jak wspominalam ja wyjadę z BTC. Albo na własną rękę wróc do tego samego pracodawcy co rok temu (ale to mały pracodawca i mało studentów) albo zdecyduję się na Busch Gardensa- slyszalam o nich wiele dobrych opinii i wiem od znajomych, że atmosfera jest super wakacyjna i studencka... dlatego mnie kusi ;))), widziałam fajne fotki z tamtego miejsca, wiem też ze shopping fajny jest blisko. Tutaj jest ich aktualna oferta... ja już się zapisałam z zaznaczeniem, ze w ciagu 1-2 tyg ewentualnie zmienię opcję. http://www.stany.pl/pl/work-and-travel-usa/pracodawcy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, czytam od czasu do czasu co sie dzieje na forum i widze, ze osoby co jada pierwszy raz maja watpliwości co do kosztów i biur, ale ja jadac pierwszy raz też miałem 100 pytan do... i watpliwości, normalne. Od kilku lat jezdze do USA na worka i troche juz kojarze temat. Od mojego 1. wyjazdu do USA sporo biur zniknęło, ale w sumie przy mniejszm wyborze jest chyba łatwiej wybrac. Nie mam zamairu sugerowac wyboru tego czy tamtego biura co ja (jade znów z BTC), ale to co radze to wczytac sie dokładnie w umowy, bo tam jest to co najwaznejsze, czyli co jest w cenie, czy są ukryte koszta które i tak prędzej czy później sie płaci (np. ubezpieczenie), ceny biletów i mozliwosc wykupu samemu, sevis i takie dodatki. Jak biuro nie daje wersji umowy do przeczytania wczesniej albo cos jest tak napisane ze bedzie wiadomo o czyms kiedys tam, nie ma co sie pchac do takiego biura. dla mnie musi byc czarno na białym, ze cena taka a taka, ubezpieczenie takie a takie, bilet tyle i dokąd, wtedy mniej więcej wiadomo jak liczyc program. Mnie przy własnej robocie w BTC wychodzi jakies 700 zeta + 330 baksów+sevis i wiza, to juz z ubezpieczeniem + mam zwrot podatku za free, wiec mnie pasi. Z biletem w tym roku sie wstrzymuje z decyzja, rok temu kupowałem sam, ale musiałem kase wyłozyc wczesniej zeby miec bilet taniej, teraz chyba poczekam do maja, bo mam w planach bilet w 1 str na wschód, powrót z zachodu, ale to na razie plan.... Musze sie jeszcze dowiedziec o szczegóły. Aha, jak ktos nie ma swojej pracy, tylko zdaje sie na biuro, to z opinii ludzi których znam, lepiej sie wczesniej decydowac z zapisem, pewnie w marcu albo w kwietniu to za duzo ofert nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

ja również mam kilka lat doświadczenia z w&t. z ciekawością przeglądam wątek, patrzę co ludzi to niepokoi. dla powrotnych pewnie to mantra, ale kilka uwag dla nowych/niezdecydowanych:

zgadzam się, z kpt. Żbikiem co do uważnego analizowania umowy, a de facto kosztów wyjazdu.

moim zdaniem to nawet nie jest kwestia umowy, a rzetelnego przedstawienia programu przez biuro.

kwestie podstawowe, i które dotyczą chyba każdego biura:

- opłata za program (nazwijmy to 'bazą')

- sevis (standardowo 35$)

- ubezpieczenie - często traktowane jako część opłaty za program.

- sprawa lotów trudna do ustalenia, ale z praktyki wiem, że im szybciej się aplikujesz na wyjazd, tym większe możliwości oszczędzenia na bilecie.

sam wyjeżdżałem z CCUSA, biuro na polskiej "scenie" w&t od dawna, doświadczeni w całej procedurze. za pierwszym razem dostałem dobrą pracę, więc wyjazd zwrócił się stosunkowo szybko, a dla powracających mają korzystną ofertę.

ich informacje o opłatach na ich stronie są wg mnie jasne i odkryte. zainteresowani niech wejdą na "programy" na www.ccusa.pl

istnieje też możliwość kupienia lotu za ich pośrednictwem, korzystałem z tego, bo to były "open tickets", co dawało dużo pola do manewru (tripy, możliwość zmian daty)

a propos lotu Żbiku:

a nie myślałeś, żeby jednak wziąć bilet z jednego miejsca? bilety lotnicze, np. LA-NY nie są w sumie makabrycznie drogie, a sądzę, że koniec końców może to być tańsza opcja niż dwa osobne bilety USA-Polska.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, prairie dog, z całym szacunkiem, ale Twoja wypowiedź: "sam wyjeżdżałem z CCUSA, biuro na polskiej "scenie" w&t od dawna, doświadczeni w całej procedurze. za pierwszym razem dostałem dobrą pracę, więc wyjazd zwrócił się stosunkowo szybko, a dla powracających mają korzystną ofertę.

ich informacje o opłatach na ich stronie są wg mnie jasne i odkryte. zainteresowani niech wejdą na "programy" na www.ccusa.pl

istnieje też możliwość kupienia lotu za ich pośrednictwem, korzystałem z tego, bo to były "open tickets", co dawało dużo pola do manewru (tripy, możliwość zmian daty)" troche mi sugeruje, że w jakis sposób jesteś powiązany z tym biurem, może nawet jesteś ich przedstawicielem, bo zachwalasz nienaturalnie i odsyłasz kierunkowo, ale to nie moja sprawa. Może masz u nich fory za udział w forum ;-) W sumie racje o umowach i kosztach masz, a co do biletu, to ja mysle o locie z Polski na wschód, tam mam prace i powrót z zachodu, wtedy z tego co pytałem w biurach sprzedajacych bilety lotnicze wychodzi, ze płaci sie po połowie za te trasy czyli Polska-np. Nowy Jork i powrót np. Los Angeles-Polska, trzeba tylko linie lotniczą wybrac co leci tam i tam, ale jak rozkminie dokładnie temat - napisze. Chyba, że ktoś doradzi z tych co takie bilety mieli - jak to zrobić, żeby było najtaniej, będe wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Kapitan tutaj jest dużo wypowiedzi w takim stylu wiec nie naskakuj na jedną osobę. Bo twoja wypowiedź też można odebrać za sugestie , najpierw piszesz że od lat latasz i zawsze jest super a potem ze znowu lecisz z BTC . Dla Ciebie to nie sugestia... takiś święty. Po za tym jest prosta sprawa jeśli chodzi o CCUSA przeglądałem CAAAŁE forum i nigdzie nie znalazłem żadnej koszmarnej opini o tym biurze są złe ale nie tak potworne jak niektóre o BTC czy innych (że zostawiaja ludzi na lodzie). Dla mnie coś takiego to najlepsza rada ale trzeba mieć trochę więcej cierpliwości żeby do tego dojść.

No a teraz już odpowiadając na twoją sprawę to wejdź sobie na stronę główną http://usa.info.pl/ i tam masz wyszukiwarke lotów.

Jeszcze dziś sprawdzałem lot: z WAW do NYC na 03.06.10 i powrót z LA do WAW na 01.10.10 i najtańsze loty kosztowały 2180 zł z całkiem krótkimi przesiadkami w Zurychu wiec te ceny nie są takie drogie. Może bardziej Ci się opłaca kupić jednak teraz.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co ty sie tak burzysz Żbik. jestem w takiej samej sytuacji jak ty - wyjezdzalem za kazdym razem z jednego biura, bo jest oczywiste (zwlaszcza dla powrotnych, jak ty), ze tak jest taniej. przenosiny do innej firmy kosztują, a nikt tego nie chce, chyba ze sie spali na wczesniejszym biurze.

trafilo mi sie, to mówie. ty robisz to samo i nikt ci jakos za to glowy nie urywa. w sumie bezsensowna klotnia, bo moglbym oskarzac cie o to samo.

btw: np. radekgutowski :

Wyjezdzam z biura Go2usa Któe jest najtańsze na ryku. Zero problemow. W sprawie kontaktu mozecie do mnie pisac na gg: 998968, e-mail: radekgutowski@o2.pl lub kom: 0 692 809 449. Moge wam przedstawic pełną oferta. Współpracu z tym biurem od kilku lat: i jestem ich przedstawicielem). Kontakt osobisty ze mną Radom lub Kielce.

to jakoś ci umknęło ;)

co lotow, to mowisz o dobrej opcji. planujesz prodroz? ja mialem lot do/z NY ale musialem doczlapac sie tam z Phoenix. gdybym wiedzial wczesniej, pewnie kombinowalbym tak jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, prairie dog, teraz zmieniony na wictorius... - zgadza się, pisałem, że nie miałem żadnych problemów z BTC i lece z nimi po raz kolejny i tyle. Nie ide w zachwalanie i przekierowania. Mnie tylko chodziło o jakaś, dla mnie dziwną, forme Twojej wypowiedzi, nic więcej. Nie mam zamiaru tego rozwijać. Mnie akurat w CCUsa kiedyś max. olali w biurze, stąd taka reakcja pewnie. A co do Radka - on sprawe jasno przynajmniej postawił ;-) Wiadomo, jeśli Ty sie nie zawiodłes na swoim biurze, jasne, ze polecisz z nimi znów, ja też, znasz procedury, mozesz liczyc na lepszą cene itd. Nie wiem w sumie o czym ta rozmowa.

Bartosz86 - co do ceny za bilet, jesli jest z opłatami lotniskowymi - rewelacja. Ciekawe, czy rzeczywiscie mozna takie bilety kupic i przede wszystkim czy mozna zmieniac termin powrotu, tzn. rok temu wyszukiwarki pokazywały mi też ceny niesamowite, a jak próbowałem kupowac bilet - wcale juz tak rozowo to nie wygladalo, bo albo nie było mozliwosci zmiany albo cena wzrastała znacznie albo miałem np 3 przesiadki. Posprawdzam i jak wyhacze cos - dam znac jak to dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

ej a ja mam takie pytanie ?

Bo jak to wygląda w biurach jeśli się pojedzie na opcje 4 miesiace pracy to potem też zostaje ten 30 dni (grace period) czy to jest tylko możliwosc przy 3 miesiacach. Bo gdzies przeczytałem (chyba tu na forum) że generalnie od jakiegoś czasu ambasada wydaje wizy studentom tylko do poczatku października (tłumaczac to rozpoczynajacymi sie semestrami).

Może ktoś zna ten temat ? Czy jeśli np. pojade do pracy od poczatku czerwca az do października i w październiku bede chcial przez miesiac podróżowac to jest taka możliwosc.

TZN> czy jakiekolwiek biuro da mi gwarancje czy wogole bedzie z tym problem ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...