Skocz do zawartości

W&t Usa 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ja byłem na work and travel dwukrotnie w roku 2008 i 2007 i jesli chodzi o biuro to zawsze korzystałem z usług almaturu i moge to biuro polecić, dużym plusem tego biura jest to, że jest na rynku już od wielu lat i że bilet np. mozna sobie wyszukać samemu, a biuro go kupuje. Ja miałem taką sytuację, że zaproponowali mi jakis bilet, a ja sobie wyszukałem inny, który był tańszy i ten właśnie bilet kupiłem (jedynie chyba musiałem 100 zł dopłacić, ze wystawienie biletu o ile dobrze pamiętam). Ja generalnie załatwiałem wszystko w biurze we Wrocławiu, gdzie jest bardzo sympatyczna i kompetentna obsługa z żadnymi formalnościami nie miałem najmniejszych problemów.Jak macie jakieś pytania to się chętnie podziele swoją wiedzą :)

Jeśli chodzi o poprzednie wypowiedzi, w których ktos mówi, że za 4tys zł za wiele się nie zobaczy w stanach to się totalnie z takim zdaniem nie zgadzam. Jak byłem w stanach pierwszym razem (pracowałem pod San Francisco) to w październiku z dwiema osobami wybralismy się na tripa wypożyczyliśmy samochód i wyruszylismy w trasę Yosemite, Wielki kanion, Las Vegas, Los angeles. I te 9 wspaniałych dni (pierwotnie miało być 14 ale Los Angeles totalnie nam się nie podobało i wrócilismy do San Francisco) kosztowało mnie nie cały tysiąc dolarów i wcale nie oznacza to, że na wszystkim oszczędzałem ;) tak więc z 4 tys złoty da się wiele zdziałać ;) Rok później poleciałem na Hawaje wykupiłem sobie 8 dniowa wycieczkę, na miejscu wypożyczyliśmy samochód i zaliczylismy całe multum atrakcji i też mnie to wyniosło troszkę ponad tysiąc dolarów (łącznie z lotem i ze wszystkim)

Tak więc gorąco polecam Work & Travel ja miałem w sumei to szczęście, że nie miałem najmniejszych probelmów i trafiłem wrecz rewelacyjnie, ale tak jak piszą inni bardzo często słyszy sie różne historie tak więc czujność jest zalecana :huh: Pozdrawiam i 3mam kciuki za Wasz wyjazd!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Ok, dzięki za wszystko! A znasz może kogoś kto korzystał z usług CCUSA w ramach w&t? Mógłbyś coś powiedzieć na temat tej firmy?

Niestety nie znam nikogo takiego. Ale CCUSA jest firmą obecną na rynku dość długo, z doświadczeniem, zatem powinno być wszystko w porządku.

Na stronie głównej portalu można sobie sprawdzić recenzje poszczególnych biur, choć trzeba oczywiście pamiętać o tym, że zawsze znajdą się ludzie, którzy doświadczenia będą mieli negatywne, jak i o tym, że zazwyczaj recenzje piszą właśnie oni.

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, najlepiej poczytać fora i opinie. O kazdym coś jest, słabe opinie były zawsze o YTP, ja sie 3małem od nich z daleka, bo mojego kumpla walneli na niezłą kase, ale chyba juz ich nie ma. Całe szczęscie. Ja jeżdziłem z BTC, bo mi dawali sporo opcji do wyboru i nigdy nie miałem jakiś opóźnień, czasem sie słyszy/czyta, że ktoś wize dostawał dzień przed wylotem. Sorry, ale to za daleki wyjazd, żeby czekac na ostatnią chwile. Ja z miesiąc wczesniej zawsze miałem papiery i czas na wyczajenie super biletu. Najlepiej czytac fora i opinie ludzi, ja tylko moge polecać BTC, bo z nimi problemów nie miałem.

Aha, jeszcze jedno wazne, umowy lepiej dokładnie sprawdzic przed podpisaniem (nie wszyscy daja je na www), czasem ukrywaja opłaty, które i tak wczesniej czy później nalezy opłacic, niektórzy maja ceny bez ubezpieczen, sevisu i takich tam, cena wychodzi niska na starcie, a potem co chwila cos dowalaja. Tyle moja rada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Czytam ten wątek i cieszy mnie to że już jest tyle osób zainteresowanych W&T ’10

Ale widzę trochę mało konkretnych postów więc może ja się wypowiem.

Niedawno wróciliśmy z moim kolegą z podróży z Hiszpanii i zaplanowaliśmy że przyszłe wakacje spędzamy w USA . Niestety kolega się wykruszył (ze zrozumiałych dla mnie powodów i nie mam mu za złe) i na chwile obecną planuję ten wyjazd sam. :)

Będzie to moja pierwsza wizyta w Stanach i jako że mam już 23 wiosenki to jestem zdeterminowany żeby to było właśnie w przyszłym roku (nareszcie).

Od razu mówię że najważniejszym punktem tego wyjazdu dla mnie będzie ZWIEDZANIE tzn. że jadę tam w większości po to żeby przez pierwsze 3 miesiące ciężko pracować (no i oczywiście fajnie spędzać wolny czas) odkładać pieniądze a w ostatnim miesiącu odbyć zajebistą podróż. Czyli początek czerwca do końca września.

Wstępnie chciałbym wylądować na wschodnim wybrzeżu (przy bliższej lokalizacji się nie upieram, wszystko do dogadania) ,tam pracować a potem wynająć auto i w miesiąc przejechać na zachodnie wybrzeże do CA zahaczając po drodze najciekawsze miejsca. Spędzić miesiąc w podroży , poznawać ludzi, fajnie się bawić , robić setki zdjęć , poczuć ten american life heh.

Wiem że jest to duży plan i nie jeden sceptyk pokiwa teraz głową ale ja wiem że ten plan zrealizuje i brak mi czasu żeby np. w kolejne wakacje znowu lecieć za wielką wodę. :)

Na taką podróż oprócz mnie chcę zorganizować jeszcze 3 osoby (najbardziej optymalnie) i uważam że to forum to idealna okazja żeby dosyć wcześnie (a co najważniejsze przed wylotem) choć część takiej ekipy mogła się umówić. Jestem osobą towarzyską , uwielbiam podróżować (to moja pasja) i do stanów pojechać chciałem zawsze.

Teraz tak: ponieważ jak wspominałem jest to mój 1szy wyjazd to jeszcze nie zdecydowałem się na któreś biuro ale skłaniam się ku CCUSA. Jestem już całkiem nieźle oczytany w tym „co i jak”. Najprawdopodobniej wybiorę opcję independent (chociaż placement też wchodzi w rachubę tak jak mówiłem dla mnie te rzeczy nie są najważniejsze.). Jestem otwarty na wszystkie propozycje od ludzi którzy mają podobną koncepcje i też jadą pierwszy raz albo od ludzi już „doświadczonych” którzy np. chcieliby tak dużo zobaczyć ( a nie mieli okazji poprzednim razem) , od osób które uważają to za piękny plan i chciałyby się przyłączyć bo razem łatwiej. Od wszystkich ludzi którzy mają podobne marzenia i koncepcje na to jak wykorzystać te 4 miesiące żeby było tak „fantastycznie” jak to można przeczytać na ulotkach. :)

Chciałbym poznać osoby które mogłyby się do mnie przyłączyć i nie mówie tu tylko o tych osobach które chcą razem zorganizować wyjazd od początku (tzn. jedziemy w to samo miejsce do tej samej pracy z tego samego biura itp. – aczkolwiek tak by było najfajniej) ale też o tych którzy już w stanach będąc gdzie indziej pracując gdzie indziej chcieliby się zabrać na samą podróż. Ogólnie to ja już zdecydowałem także jeśli nie w PL to w USA taką paczkę będę montował.

Piszę to już dziś ponieważ chciałbym już się zapisywać i szukać pracodawcy jak najwcześniej i tak jak mówiłem jestem otwarty na propozycje. Jeśli już macie jakiś motyw na prace (pracodawcę bądź biuro itp.) mogę się do was dołączyć jeśli nie macie pomysłu i chcecie zorganizować coś razem też mi pasuje.

Jeśli masz paczkę albo jesteś sam/a jeśli jesteś zainteresowany/a to zacznijmy działać już teraz, proponuje kontakt telefoniczny (mailowy) wymianę poglądów ,koncepcji , wspólne spotkania i organizacje (jeszcze nawet przed wyborem biura). Jestem z południowej Polski (Bielsko Biała) ale szukam osób z całej PL , nawet dojazd w celu spotkania poznania się nie jest zadnym problemem itp.

Jestem osobą konkretną i jak już mam jakiś plan to go realizuje (nie rzucam słów na wiatr). Mam marzenia i lubie je realizować, jestem humorystyczny , przyjacielski i potrafię rozwiązywać różne problemu (także nie zniechęcam się szybko). Ale też nie jestem osobą która patrzy na świat przez różowe okulary, jestem konkretny i pozytywny i ogólnie skromny hehe ( nie no ale serio wszystko to jest szczera prawda). :)

No troche długi ten mój wywód ale służy to tylko jak najdokładniejszemu opisowi mojej sytuacji.

Także wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt barmor86@gmail.com lub gg 8608082 no i oczywiście na udzielanie się na forum.

Pozdrawiam

Bartosz

P.S.

Wiem że to forum ogólne i osoby ogólnie wyrażaja CHĘĆ pojechania ale mi zalezy na ruchach pomysłach już teraz itp. Takze macie do mnie kontakt wiec śmiało uderzać.

Telefonik moge przesłać już konkretnym osobą na kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 2010 roku wybieram sie na w&t po raz trzeci. Wybieram male miasteczko Ogunquit na poludniu Maine nad oceanem ... czyli to samo miejsce co przed rokiem i przed dwoma. Powodow mojego wyboru jest kilka ale glownym chyba jest praca i zarobki. Podczas mojego pierwszego wyjazdu pracowalem w sumie w 5 miejscach, rok pozniej juz tylko w dwoch co dawalo mniej wiecej 12 zmian na tydzien. Drugim powodem jest lokalizacja ... wybrzeze Maine jest naprawde piekne, skaliste wybrzeza a pomiedzy nimi piaszczyste plaze (woda w oceanie niestey do najcieplejszych nie nalezy). Od lotniska w Bostonie jest ok 2 godz pociagiem, nastepne 3 godziny i jestesmy w NY.

Wg mnie lepiej wybrac male miasteczko turystyczne niz duze miasto. Oszczedza sie w ten sposob czas i pieniadze, a zwiedzac mozna we wrzesniu czy w pazdzierniku. Przykladowo San Diego - miasto piekne, gdzie nie mozna sie nudzic ale od poznanych tam ludzi z w&t dowiedzielismy sie ze zarobic tam jest ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja dzisiejsza wiadomość będzie niezmiernie skromna, aczkolwiek dość treściwa, mianowicie byłbym bardzo chętny wyjechać do USA poprzez program W&T, najchętniej do NY, a już w ogóle do NYC;] w 2010 (czerwiec or whatewa' ;) ).

Dziś dopiero wyczaiłem tą stronkę i jak na razie jest to dla mnie jeden wielki chaos, muszę to ogarnąć, zobaczyć oferty, dokładnie je przewertować, zasięgnąć opinii osób, które były już na tej zasadzie w stanach (zresztą już patrzyłem na tej samej stronie).

Jestem zdecydowany i zmobilizowany tylko musimy się jeszcze dogadać ze wszystkimi chętnymi forumowiczami, ja jak już wspomniałem 147 razy wyżej jestem ZA.

Na 100% dodam kolejną wiadomość między 16-19 tego m-ca.Mój numer GG: 5319863

Tu tak jeszcze na szybko jeden link, sami zobaczcie co o tym sądzicie: http://www.almatur.pl/workandtravel_usa.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...