Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiajace jes, ze skoro puszczaja te same samoloty, tej samej wielkosci, o tej samej ladownosci (przewaznie), to na czym oszczedzaja?

lzejszy samolot, mniej paliwa spali :P

nie wiadomo tez jak linie lotnicze rozliczaja sie z lotniskiem, czy jest to od pasazera, czy nie ma jakis dodatkowych oplat za bagaze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 miesiąc później...

Witam, jako że będę leciał pierwszy raz samolotem mam takie pytanie...

Kupiłem dużą walizkę w sobotę, 97L chyba... oczywiście z zamkiem TSA :blink: I tak myślę teraz, czy nie przydałaby się druga średnia walizka jeszcze... Chciałbym nadmienić, że bilety kupiłem chyba 2 lutego, tak więc mam prawo zabrać dwie walizki o wadze do 23 kg, prawda..? I załadować się DO USA nie będzie problemu, gorzej będzie z powrotem do PL gdy będę miał jednak trochę tam rzeczy kupionych jak np. ciuchy, trochę pamiątek, słodyczy itp... (bo chyba można, prawda? ;) ) i myślę teraz, że gdyby tam w USA okazało się, że ciężko mi będzie się zabrać w tej jednej dużej walizce, kupiłbym sobie tam w USA jakąś średnią jeszcze... I teraz pytanie, czy mógłbym tak zrobić? Nic nie jest tutaj w PL przed odlotem..nie wiem..rejestrowane, że lecę z 1 walizką i tak musi być z powrotem też.? No i jeśli tak, to gdybym leciał już stamtąd tutaj do PL, to na lotnisku w Newark by się nie przyczepili, że nagle mam 2 walizki chyba...? Mógłbym spokojnie dać te obie bez uiszczania dodatkowej opłaty? A wspominam o tej opłacie, gdyż podobno weszło ograniczenie do 1 bagażu dla rejsów do USA dla biletów zakupionych po 15 lutego, i za drugi trzeba płacić 165 zł jak się nie mylę...

2. Druga sprawa to bagaż podręczny... Jeśli leci nas np. 4, to każdy może dla siebie wziąć bagaż podręczny o wadze do 8 kg jak dobrze pamiętam, prawda? A co z np. takimi rzeczami jak kurtki, czapki..?

To takie moje wątpliwości i prosiłbym o odpowiedź.. dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloosik mozesz leciec bez walizek a potem miec 2 walizki juz po 23 kg i to przejdzie,,spytaj sie tylko czy Ciebie te nowe przepisy obemuja czy tez nie,,numer do lotu masz chyba ;)

a co do kurtek,czapek to mozna je miec :blink: to sie nie wlicza jako bagaz podreczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloosik mozesz leciec bez walizek a potem miec 2 walizki juz po 23 kg i to przejdzie,,spytaj sie tylko czy Ciebie te nowe przepisy obemuja czy tez nie,,numer do lotu masz chyba ;)

a co do kurtek,czapek to mozna je miec :blink: to sie nie wlicza jako bagaz podreczny

Na stronie LOTu w zakładce bagaż jest tam informacja, że Dla osób, które zakupiły bilety po 15 lutego...'' i jest tam ta nowa rozpiska, ile w biznes i ile w ekonomicznej przysługuje każdemu itp... A więc jeśli nad tym jest taka wzmianka, że dla osób z zakupionymi biletami po 15 lutego, to chyba sprawa jasna, że mnie się te nowe zasady nie tyczą...? Kupowałem bilety 2 lutego więc...

danik, a po co mam sprawdzać wymiary walizki? Wys. ma chyba ok. 76 cm, a szer. 57 cm, 97L...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam wymogi wymiarowe walizek nie zostały zniesione i wynoszą dalej 158 cm, zatem najlepiej, gdy twoja walizka mieści się w tym przedziale, inaczej można mieć kłopoty, przy dużym przekroczeniu tej granicy lub przy upierdliwości pracownika lotniska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z tego co widać, mi to raczej nie grozi...? :blink: A co do drugiej walizki to chyba decyzja zapadła.. gdybym w USA stwierdził, że na powrót braknie mi miejsca w tej jednej, kupię w NY w jakimś sklepie średnią walizkę sobie jeszcze.. oczywiście z zamkiem TSA, tam to pewnie nie będzie z tym jakiegokolwiek problemu.. pewnie na każdym kroku mają tam walizki z tego typu zamkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, ze urzednicy sprawdzaja bagaze, a jak masz zamkniety to albo cie wezwa przed megafon na lotnisku, albo rozwala zamek. Zamki sa fajne, ale w dzisiejszych czasach i przy lotach miedzykontynentalnych chyba juz bezuzyteczne.

Co do wymiarow to ja bym dokladnie sprawdzil, bo jednak mozna sie na tym sparzyc. Jeszcze kilka lat temu nie zwracali uwagi na przekroczenie limitu w bagazu o kilka kilogramow, a teraz wystarczy kilka gram, aby kazali doplacac lub wyrzucic cos. Czasy sie zmienily i lepiej wiedziec w co sie czlowiek pakuje, bo latwiej cos z walizki wyrzucic, niz walizke zmieniac, a znowu koszt doplaty to pewnie nowa walizka. Z tego co piszesz to wymiary twojej walizki to 133cm plus glebokosc, ktora nie moze przekroczyc 25 cm, a wiec podejrzewam, ze masz ciut wieksza walizke niz limit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, ze urzednicy sprawdzaja bagaze, a jak masz zamkniety to albo cie wezwa przed megafon na lotnisku, albo rozwala zamek. Zamki sa fajne, ale w dzisiejszych czasach i przy lotach miedzykontynentalnych chyba juz bezuzyteczne.

No i właśnie dlatego kupiłem walizkę z zamkiem TSA czyli dla celników. Oni mają kluczyki do tych zamków więc w razie gdyby chcieli sprawdzić mój bagaż, nie będę musiał o tym wiedzieć bo otworzą sobie i zamkną kiedy będą chcieli. I dlatego własnie kupiłem walizkę z tego typu zamkiem co spowodowało, że była droższa, bo ponad 500 zł ale podobno wchodzi to na cały świat, że warto by było i nie wiem czy nie będzie wymagane, aby mieć z zamkiem tego typu. No bo jeśli mam z TSA to raczej nie będą już mnie wzywać, prawda...?

Co do walizki to nie wiem jaka by musiała być już... wziąłem chyba najmniejszą z największych :blink: Jak tak na szybko mierzę głębokość to wychodzi tak na 27cm wraz z całą pokrywą z poliwęglanu... Saka, trochę mnie nastraszyłeś, że mogę mieć problemy.. ;) Nawet mi się nie chce wierzyć, że wszyscy ludzie latający do USA nie mają większych walizek od mojej... Bo na pewno mają też większe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...