Skocz do zawartości

Zmiana Z J-1 Na F-1


Rekomendowane odpowiedzi

czyli ten tysiac o ktorym pisalem pewnie jest realny. Znajomemu prawniczka to wypelniala wszystko i tyle to wlasnie kosztowalo 2 lata temu... Karino czy moglabys zajzec do mojego postu w dziale ogolne bodajze. Odnosnie slubu z rezydentem i byciem na F1. Mala dyskusja juz sie tam toczy ale nadal nie wiem jak to jest ze zmianami w dokumentach i jak to najlepiej zalatwic (Paszport i GC zony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
na tym piśmie ze zmianą statusu napisane jest valid: for duration of status - co to właściwie znaczy? na moim I-20 jest napisane, że program powinnam ukończyć w przeciągu 2 lat, to o to chodzi?

Czy to jest to samo co 2 -year home residency requirement???..Co znaczy ze musisz wrocic do Polski na minimum 2 lata zanim znowu przyjedziesz do Stanow.Jezeli tak to nie mozesz zmienic na F-1 zanim nie wystapisz o Waiver.

"The waiver process can take several months, so advance planning will be needed to avoid expiration of your J-1 status prior to the filing of your Change of Status application. Assistance in determining if you are subject to this requirement and information on applying for a waiver may be found at"

http://travel.state.gov/visa/temp/info/info_1288.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona juz dawno dostala F-1 i nie chodzi tu o zadne 2 lata pobytu w Polsce... On sie pytala o date do kiedy wazna jest jej nowa wiza studencka, ktora wlasnie dostala, bo I-20 ma wazne na 2 lata. To o czym Ty piszesz a to o czym pisze kara to 2 rozne rzeczy nie majace ze soba nic wspolnego. I-20 musi miec jakas date koncowa, ale I-20 mozna z kolei miec cala kolekcje i mozna tu byc legalnie przez X lat, dlatego wiza jest wydana na czas zwany duration of status.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Ja aplikuje sie do prywatnej szkoly, i osoby tam sa nastawione na zysk :)

babka z tej szkoly zamiast jak mowisz pomagac w wypelnianiu papierkow przekierowala do "dobrej znajomej" (prawnika) abym zasiegnal informacje jak zmienic wizy - za oplata.

Tak jak powiedziala Karina... lepiej uwazaj i w ogole sprawdz czy ta szkola jest na liscie w uscis. Moja szkola tez miala byc fajna ciekawa i przyjemna a przede wszystkim tania... okazalo sie ze szkola ta ma na pienku z DOHS i skonczylo sie tym ze wizy mi odmowili i kazali wyjechac z kraju w ciagu 30 dni... a szkole tez polecili mi znajomi... tak wiec kolego uwazaj z tymi znajomymi i z tymi szkolami zwlaszcza z tymi najtanszymi. lepiej zaplacic czasem wiecej i miec w miare pewnosc ze nie zostaniesz odprawiony z kwitkiem... bo jesli Ci odmowia wizy i kaza wyjechac to albo zostajesz nielegalnie albo wyjezdzasz a pozniej wrocic jest "dosc" ciezko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...