Skocz do zawartości

Zmiana Z J-1 Na F-1


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam napisalem pytania a nie zauważylem ze juz padly odpowiedzi. No Ok w takim razie a co jesli np zloze to przed sierpniem tak jak zaczyna się szkola, a na odpowiedz bede czekal powiedzmy 2 miesiące???? Bo i tak chyba moze byc. Czy normlanie zaczynam szkole i jesli sie nie uda zmiana statusu to rezygnuje czy czekam na zmiane i jesli nie dostane do rozpoczęcia odpowiedzi to czekam do rozpoczecia nastepnej klasy ktora dajmy na to zaczyna sie w styczniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Przepraszam napisalem pytania a nie zauważylem ze juz padly odpowiedzi. No Ok w takim razie a co jesli np zloze to przed sierpniem tak jak zaczyna się szkola, a na odpowiedz bede czekal powiedzmy 2 miesiące???? Bo i tak chyba moze byc. Czy normlanie zaczynam szkole i jesli sie nie uda zmiana statusu to rezygnuje czy czekam na zmiane i jesli nie dostane do rozpoczęcia odpowiedzi to czekam do rozpoczecia nastepnej klasy ktora dajmy na to zaczyna sie w styczniu.

Może ktos pomóc??? Co jesli zloze pod koniec lipca, szkoła zaczyna się w sierpniu a ja nie bede mial jeszcze odpowiedzi??? Czy normalnie chodze do szkoly czy musze czekac (a znalazlem na forum informacje ze moze to trwac nawet do pol roku) i dopiero isc na klasy ktore zaczynaja się w nastepnym semestrze czyli w moim przypadku jakos w styczniu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Poszedlem do szkoly zapytac sie jak i co aby zmienic status w US. Powiedzieli mi, jakoze mam juz magistra i bedac juz na Internship INS moze (napewno) odmowic mi wize F-1. Poniewaz jezeli zaplikuje do szkoly jezykowej uznaja za zbyt niski poziom na na dyplom, ktory juz uzyskalem. Polecili mi wiec studia na kierunku biznes cos tam....ktory przyokazji kosztuje krocie.

teraz juz totalnie nie wiem co robic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktos pomóc???

Co jesli zloze pod koniec lipca, szkoła zaczyna się w sierpniu a ja nie bede mial jeszcze odpowiedzi???

jestes legalnie, czekasz na odpowiedz

Czy normalnie chodze do szkoly czy musze czekac (a znalazlem na forum informacje ze moze to trwac nawet do pol roku)

musisz czekac, choc niektore szkoly chca zeby ktos chodzil na zajecia w niepelnym wymiarze

i dopiero isc na klasy ktore zaczynaja się w nastepnym semestrze czyli w moim przypadku jakos w styczniu???

jesli cie szkola wezmie na takie zajecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nic sie nie przejmuj wczesniejszymi postami. Zmiana statusu jest bardzo latwa. Musisz tylko pojsc do szkoly jezykowej/collegu w ktorym zamierzasz studiowac i tam dowiesz sie jakie dokumenty musisz przedstawic by zmienic status. Z glowy czyli tyle co pamietam: affidavit of support od sponsora czyli osobe ktora bedzie ci te studia finansowala(z zalaczonym wyciagiem z konta ktory bedzie przedstawial ze sponsor ma wystarczaja kwoty by te studia pokryc). Ewentualnie sam mozesz sobie studia finansowac. Wtedy potrzebny jest wyciag z twojego konta.

Poza tym potrzebne sa kopie twojego i-94, j-1 visa... To napewno nie wszystko, ale tak jak wczesniej wspominalam, liste wymaganych dokumentow poda ci szkola. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaagoda to ze komus sie udaje i Tobie nie oznacza ze jemu i komus innemu sie udaje

zobacz po artykulach o h1b co robi teraz urzad i tak jest z kazda zmiana wizy-statusu teraz w USA

a teraz popytaj sie duzej ilosci osob ktore czekaja na zmiane statusu jaki procent ma dobrze -pozytywnie zalawtiona sprawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaagoda to ze komus sie udaje i Tobie nie oznacza ze jemu i komus innemu sie udaje

zobacz po artykulach o h1b co robi teraz urzad i tak jest z kazda zmiana wizy-statusu teraz w USA

a teraz popytaj sie duzej ilosci osob ktore czekaja na zmiane statusu jaki procent ma dobrze -pozytywnie zalawtiona sprawe...

zgadzam się. ja zmieniałam teraz z B1 na F1 - na szkołę językową i to dość kiepskawą (a mam mgr). wszystko wysyłała mi taka baba co twierdziła, że załatwia wizy studenckie, ale wysłała takie idiotyzmy, że jak dostałam RFE to się za głowę złapałam (2 strony żądań). dopiero prawdziwy prawnik pomógł mi zebrać dokumenty (a miałam tego wszystkiego normalnie tonę!) i myślę, że tylko dzięki bardzo silnej podkładce z pracy w Polsce mi się udało zmienić status (a trwało to 6 miesięcy...). albo się ulitowali nade mną jak zobaczyli ile dokumentów im przygotowałam :)

a tak btw mam pytanie do starych "wyjadzaczy" forum, a właściwie 2:

- na tym piśmie ze zmianą statusu napisane jest valid: for duration of status - co to właściwie znaczy? na moim I-20 jest napisane, że program powinnam ukończyć w przeciągu 2 lat, to o to chodzi? słyszałam, że I-20 tracą ważność - po jakim okresie i co to właściwie znaczy?

- zaraz jak dostałam ten approval pognałam do tej szkoły językowej i zrobili mi w sevis transfer do innej szkoły (na studia PhD - bo właściwie na te studia chciałam wizę, a ten program ESL to wymysł baby, która zajęła się moją sprawą jak widać nie mając do tego kompetencji) - no i dostałam nowe I-20 z nowym terminem ukończenia studiów (to do tej daty mogę sobie spokojnie siedzieć i się niczym nie przejmować, tak?). Ale moje pytanie brzmi - jeśli bym powidzmy za pół roku pojechała do Polski po wizę, na to drugie I-20 (czy szkoła musi mi wydać nowe?) to czy konsul może się czepiać, że tak szybko się transferowałam i to z poziomu ESL na PhD? oni to widzą w tym sevisie? może patrzą tylko na aktualny status?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...