Skocz do zawartości

Zmiana Z J-1 Na F-1


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mam pytanko do Kariny. Lada dzien ide zpisac sie do szkoly jezykowej, mam przygotowane z polski: potwierdzenie zameldowania, pismo ze szkoly mowiace o przeniesieniu obrony mgr na czerwiec 2010, testament ze mam spadek w polsce (mieszkanie itd) rachunki za internet i wyciag z banku oraz kopie ubezpieczenia ktore jest oplacana na mnie w polsce, czy te dokumenty wystarcza? Czy to mi cos daje? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tak koszt zmiany to 500$ plus Sevis ale nie pamietam dokladnie ile sevis (cos koło 200$), pamietam ze duzo drozej niz na Work and Travel. Ja w tym tygodniu dostalem pozytywna odpowiedz z urzedu imigracyjnego ze moj status zostal zmieniony (JUPIIIII) Jakub, do jakiej szkoly aplikujesz??? Ja aplikowalem do Community College, co prawda nie tylko na ESl ale na normalny kierunek wiec moze bylo latwiej. W kazdym razie tak jak pisala kiedys Karina z tego co pmaietam, to kazda normlana szkola (nie nastawiona tylko na $$$$) ma człowieka odpowiedzialnego za international student, ktory pomaga wypelnic wszystkie papiery i jest on duzo tanszy niz prawnik, albo w ogole nie bierze za to opłaty (tak było w moim przypadku. Jesli chodzi o same dokumenty to w moim przypadku nie bylo tego az tak strasznie duzo, sam je wypelnilem, sam napisalem list z wyjasnieniem dlaczego chce zmienic status i ten czlowiek tylko przeczytal i powiedzial ze dobre argumenty dalem. Wniosek i539 robilem sam (chyba nawet on tego nie ogladal). Ja tez myslalem o prawniku, ale zasugerowalem sie wlasnie postem Kriny ktora mowila ze w normlanych szkolach sa do tego ludzie, a poza tym u mnie w Ohio prawnik juz 2 lata temu wolal za takie wypelnienie papierów 1000, wiec uznalem ze zdam sie na szkole i ich pomoc. Jak widac w MOIM PRZYPADKU opłaciło sie. Zycze powodzenia i jak masz pytania pisz. A tak w ogole to w necie jest kupa przykladow jak wypelnic I539. www.google.com :)

Pozdrawiam, świeżo upieczony student :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radze uwazac i poczytac posty mezzi (chyba taki ma nick) i moze nawet skontaktowac sie z nim. Jemu tez do szkoly prywatnej robila dokumenty jakas kobieta (pseudoprawniczka) i chlopak musial wyjezdzac z USA.

Tak jak napisal kopan - w szkolach sa ludzie odpowiedzialni za cos takiego, o czym pisalam juz wczesniej, i dobrze ze on na taka droge sie zdecydowal. Zmiana wizy do szkoly prywatnej jest o niebo trudniejsza niz do college. Odmow wiz do szkol prywatnych jest teraz bardzo, bardzo duzo. Nie ukrywajmy, ze wszyscy "dobrzy znajomi" sa nastawieni na kase... Mam wiele telefonow od ludzi czy wiele razy spotykam sie z ludzmi, gdzie praktycznie nie mozna nic juz zrobic, bo dostali odmowe plus wylozyli na "proces" okolo $2,000 i wszystko przepadlo. Czasem jak czytam to co prawnicy/pseudo-prawnicy itp. powypisywali do urzedu to szkoda mowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy koszt urzedu imigracyjnego za zmiane wizy z J-1 na F-1 jest 500$???

Prawnik chce za usluge zmiane wizy 475$ i 500$ dla urzedu, czy to dobra cena?

nie znam prawnika, ktory zna sie na sprawie i ktory chcialby za zmiane wizy $475, bo to cena wrecz smieszna.. chyba, ze to nie jest prawnik albo chce tylko tyle za samo I-539. Agencje, ktore wysylaja paczki, wolaja kolo $500 za taka usluge.

Normalna stawka, przecietna, zaczyna sie od $1,000. Stawka idzie w gore jesli szkola nie jest college/university badz trzeba napisac/przygotowac wiecej dokumentow. Za sam RFE adwokaci zadaja okolo $1,000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...