Skocz do zawartości

Malzenstwo Usa A Pl


farfaletka

Rekomendowane odpowiedzi

czy zwiazek malzenski zawarty w usa jest "zatwierdzony"tez w Polsce?? nie wiem jak sie to formalnie nazywa,ale wiem ze sa przypadki ze ludzie zonaci w Polsce biora 2gi slub w usa bedac rownoczesnie mezem/zona w Polsce...

chodzi mi o to czy zeby w Polsce miec status mezatka musze isc do urzedu stanu cywilnego z dokumentami,czy tez oni "automatycznie" o tym wiedza i nic nie musze robic?

przepraszam jesli zagmatwalam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zeby w Polsce miec status mezatka musze isc do urzedu stanu cywilnego z dokumentami

Jak chcesz miec porzadek w papierach i potem starac sie o paszport-dowod osobisty z nowymi danymi to powinnas ten akt slubu umiejscowic w swoim urzedzie stanu cywilnego,jak narazie nic sie nie dzieje automatycznie.

jak tego nie zrobisz nadal jestes w Polsce jako panna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farfaletka,

Wez ze soba ze Stanow oryginalny odpis aktu malzenstwa (za drobna oplata wypisza Ci taki w urzedzie, gdzie braliscie slub). W przeciwnym wypadku bedziesz musiala zostawic w polskim USC swoj akt malzenstwa. Nie sa uznawane notarialne kopie ani tlumaczenia przysiegle. Chyba jedno przysiegle zostawialismy w urzedzie, o ile dobrze pamietam. Poza tym musicie oboje isc do polskiego USC, zeby w obecnosci urzednika ustalic, jakie nazwisko Ty bedziesz nosila po slubie, a jakie beda nosily Wasze dzieci.

Pozwodzenia

Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tego bedzie Ci potrzebny Apostile, o ktory mozesz sie ubiegac w county clerk twojego stanu

To zalezy od pani w urzedzie czego sobie zyczy dlatego lepiej dowiedziec sie wczesniej. U mnie nie bylo potrzebne Apostile ani notarialnie potwierdzone upowaznienie dla mojej mamy czy podanie do kierownika i zaswiadczenie o wyborze nazwiska po slubie ( to w przypadku jesli ktos inny zalatwia umiejscowienie). Kazdy urzad ma swoje wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...