Skocz do zawartości

Dokumenty Na Spotkanie Z Konsulem F2b


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Pytania od uzytkownika : Jolanta12

zbliza sie wielkimi krokami moja rozmowa z konsulem w W-wie. Wysylam gromade dokumentow do NVC w Stanach a sie doczytalam ze takie same beda wymagane na rozmowie w Polsce np I-864/I-864A to co oni sobie nie przesylaja tych dokumentow? Tzn ze moj tata musi jeszcze raz wypelniac te dokumenty?, nie moze mi przeslac kopi? Dla wszystkiego tlumaczenie swoich dokumentow robie w dwoch egzemplarzach, a po polsku mam zamiar wziasc na rozmowe z konsulem kopie 'za zgodnosc z oryginalem' od notariusza. Nie mam pojecia czy to potrzebne czy nie? Dlatego bardzo prosze o komentarz.

- wkleilam ta inf ona jest ze strony w Polsce

Osoby ubiegające się o wizy imigracyjne w ramach łączenia rodzin muszą przedstawić gwarancje finansowe od sponsora lub jeśli zachodzi taka potrzeba – również od sponsora dodatkowego.

* Formularz I-864 gwarancje finansowe z podpisem sponsora;

* Formularz I-864A załącznik do gwarancji finansowych z podpisem sponsora;

* Kompletne formularze podatkowe dot. podatku dochodowego sponsora za ostatni rok (formularze 1040 i W2 oraz zestawienia C, E, i in. wymagane przez urząd skarbowy);

* Dodatkowe dokumenty odnoszące się do statusu materialnego sponsora, np. zaświadczenie o zatrudnieniu, wyciagi bankowe.

Jeżeli osoby uprawnione do imigracji nie podróżują do USA z główną osobą, na którą została złożona petycja, każda z nich musi posiadać oryginał formularzy I-864/I-864A z podpisem sponsora oraz pozostałe dokumenty finansowe. Osoby podróżujące razem z głównym beneficjentem petycji wymienione na formularzu I-864 mogą przedstawić jeden komplet dokumentów finansowych.

2/ wplacilam juz wczesniej na konto NVC 400$ czy idac na rozmowe z konsulem w Wa-wie tez bede musiala placic.

A w ogole to pierwszy raz jestem na ogolnym forum wiec prosze o wyrozumialosc w komentarzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szczerze mówiąc ja też się nad tym zastanawiam. Miesiąc temu mój mąż dostał info z NVC, że kolejnym krokiem w otrzymaniu przeze mnie wizy (kategoria F2A) jest wysłanie formularza DS-230, I-864, aktu urodzenia (mojego i męża), ślubu, zaświadczenia itd.

Udało mi się wszystko zgromadzić, przetłumaczyłam i zamierzam wysłać (oryginały dokumentów+tłumaczenia). Zastanawiam się jednak, czy po rozpatrzeniu sprawy przez NVC i skierowaniu jej do Ambasady, jeszcze raz będę musiała zebrać te dokumenty? Czy może warto je skserować i na spotkaniu w Ambasadzie pokazać je w takiej formie?

Dziękuję za odpowiedź.

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak case jest 'completed' w NVC, dokumenty sa przesylane do ambasady w Warszawie. Osoba, na ktora jest petycja dostanie wtedy list z data na interview i document checklist na ktorym bedzie wyszczegolnione jakie dokumenty sa jeszcze potrzebne. Najczesciej jesli do NVC sa wysylane oryginaly to mozna je dostac z powrotem po interview w ambasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

No właśnie ja też tak czytam na forach tu i VisaJourney... no i na stronie Ambasady i zastanawiałem się czy wszystko podwójnie musi być, ale rozumiem, że nie...

Ale co z zapłatą $400 która pojdzie niebawem do NVC od składającego petycję? Ambasada pisze jeszcze o jakimś $380 albo $400 czy bedę musiał jeszcze ja zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...