Skocz do zawartości

Przewoz Pieniedzy


pinang

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w związku z tym że trzeba do USA przyjechac z kwota co najmniej $500 (chyba) musze do tego miec karte kredytowa czy wystarczy karta z konta walutowego BZ WBK??

I czy tą kartą mozna placic w hotelach, ktore wymagają karty kredytowej bo wiekszosc ma takie wymaganie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mozna zamiast w gotowce przewiezc pieniadze na karcie maestro w złotówkach?? Chociaz pewnie w hotelach jej nie beda akceptowac.

Oczywiscie ze beda akceptowac. Dzieki Balcerowiczowi zlotowka jest waluta wymienialna i mozna polskimi kartami placic wszedzie. Dobrze jest jednak miec jakis grosz w gotowce, na drobne zakupy.

Dodatkowa rada dla wszystkich - jesli zamierzasz placic polska karta za granica to najlepiej przed wyjazdem zglosic to w swoim Banku. Systemy bankowe sa teraz tak ustawiane ze wykrywaja nietypowe dla wlasciciela karty transakcje, np. nagle zakupy za wysoka kwote lub dokonane gdzies w odleglym kraju. Zazwyczaj system blokuje w takim przypadku karte i Bank probuje znalezc wlasciciela zeby zapytac czy to on napewno dokonuje tych transakcji. Jesli nie podales telefonu kontaktowego to Bank nie bedzie mogl tego zrobic a jesli podales komorke to roaming moze sporo kosztowac. Spowodowane to jest czestymi oszustwami polegajacymi na nielegalnym skanowaniu kart i produkcji ich duplikatow sluzacym nastepnie do okradania bankow i jego klientow. Jest to dosc uciazliwe dla uzytkownikow ale jednak dla bezpieczenstwa naszych ciezko zarobionych pieniedzy warto sie poddac takiej procedurze.

Kiedys np. w Polsce kupilem w jednym sklepie lodowke, pralke, kuchenke i cos tam jeszcze. Zanim jeszcze transakcja zostala autoryzowana juz CITI dzwonil z pytaniem czy to ja jestem taki rozrzutny. To bylo w Polsce pare lat temu. A w grudniu angielski NatWest zablokowal mi karte po zaplaceniu pierwszego rachunku na Hawajach.

A czy mozna zamiast w gotowce przewiezc pieniadze na karcie maestro w złotówkach?? Chociaz pewnie w hotelach jej nie beda akceptowac.

Z karta Maestro moze byc problem - nie wszystkie systemy ja przyjmuja. MAster Card i VISA - spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez pamiętam ze zablokowali mojemu wujkowi kartę bo w przeciągu 24 h tankowaliśmy 3 razy i płaciliśmy kartą. Wracaliśmy z Las Vegas do Chicago wtedy. Ale po telefonie od razu odblokowali, lecz warto mieć jakieś pieniądze w papierku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...