Skocz do zawartości

Szkoła Dla Dziecko Niepełnosprawnego Umysłowo


Rekomendowane odpowiedzi

Po krótce opisze moja sytuacje.

Do końca tego roku przeniose sie z dwoma synami do Chicago.

Jeden ma 17 lat i w polsce skończył pierwsza klase technikum ekonomicznego.

Drugi mój syn ma 13 lat i jest niepełnosprawny umysłowo i skończył teraz 5 klase podstawówki.Jest uposledzony umysłowo w stopniu lekkim i w polsce chodzi do publicznej szkoły z klasa integracyjna ma indywidualny program nauczania w tej klasie.

Jak bedzie wygladało nauczanie moich synów w Chicago?Gdzie mam sie zgłosić z nimi po przyjeżdzie?Jakie dokumenty sa mi potrzebne z polski?

Po przyjeździe do USA chcemy sie pobrać z moim narzeczonym(on jest obywatelem amerykańskim).On twierdzi że bede musiała płacić za szkoły chłopców bo on ma wysokie dochody ok.100 000.Czy to prawda że bede musiała płacic za ich szkoły?On nie jest ich ojcem.To sa dzieci z mojego pierwszego małżeństwa.Za co będe musiała płacic w ich eduakcji a za co nie?

Jesli ktoś może mi udzielić informacji to bardzo proszę o jakiekolwiek informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ślub bedzie na wizie turystycznej.Rozważaliśmy już różne możliwości i tak będzie najszybciej i wydaje nam się że najprościej.Mamy już wizy turystyczne dla siebie i swoich synów.Ja już dwa razy byłam w Chicago na tej wizie bez żadnych problemów.Zawsze wracałam dużo przed czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałam i naprawde długo rozważaliśmy jak postąpić.Nasza decyzja jest przemyślana.

Ale moje pytania dotyczyły edukacji moich dzieci a nie tego w jaki sposób wjade do USA.

Chcemy być w końcu wszyscy razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szkoly dzieci to wiadomo ze starszy pojdzie juz do High school a drugi bedzie w szkole Midle chool zapewne w klasie specjalnej.

Jak juz bedziesz w Chicago to musisz sie dowiedziec gdzie jest twoj district i tam sie dowiesz o szkoly w Twoim rejonie.

Ja mam dziecko uposledzone w stopniu glebokim i z Pl mialam przetlumaczone tylko jej taka diagnoze z poradnii pedagogicznej. Jak twoj angielski jest na dobrym poziomie to sama mozesz to przetlumaczyc.

Mozliwe ze w Chicago jest szkola specjalna dla dzieci ale ja osobiscie i z doswiadczenia nie polecam Ci takiej szkoly. Moje dziecko chodzi do takiej szkoly a ja w tej szkole pracuje i prywatnie uwazam ze jest to wieksza przechowalnia niz szkoly w Pl. Natomiast kazda szkola ma klasy specjalne. Kazde niepelnosprawne dziecko ma w szkole cos takiego jak IEP jest to ocena ucznia i sa to wazne dokumenty dla Ciebie na przyszlosc to IEP jest odpowienikiem naszego Orzeczenia o niepelnosprawnosci.

Wez z Pl akty zupelne urodzenia dzieci i swoj beda potrzebne do legalizacji pobytu, wez dzieciakow karty szczepien.

Tutuj dziecko bez pewnych szczepien nie moze wejsc do klasy. Co do szczepien to powiedza Ci w szkole jakie i gdzie mozesz zrobic.

Jezeli chodzi o slub na turystycznej to radze Ci odczekac minimum 60 dni po przylocie (tak mi kiedys radzono ja nie posuchalam) wyszlam za maz miesiac po przylocie i mielismy drugie interviu bo urzednik stwierdzil ze slub byl dla papierow bo za szybko wyszlam za maz. Drugie interviu nie jest takie zle jak sie razem mieszka i zyje to mozna dac rade.

Gdybys miala pytania to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałam i naprawde długo rozważaliśmy jak postąpić.Nasza decyzja jest przemyślana.

Ale moje pytania dotyczyły edukacji moich dzieci a nie tego w jaki sposób wjade do USA.

Chcemy być w końcu wszyscy razem.

Mlodsze dziecko moze miec problemy z otrzymaniem green card jesli urzednik stwierdzi, ze dziecko moze stac sie uciazeniem dla government. Nie jest to czesta sytuacja, ale zdarza sie. Co prawda Twoj maz bedzie musial podpisac, ze sie zobowiazuje odpowiadac finansowo za dziecko, ale urzednik jest zawsze urzednikiem i moze spojrzec na to w rozny sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za każda odpowiedź.

Czyli bede musiała płacic za ich szkoły czy nie?

Starszy skończy w sierpniu 17 lat czy obejmie go jeszcze szkoła średnia bo chyba szkoła w polsce nie pokrywa się ze szkolą w USA.W polsce dopiero zaczyna szkołe srednia a tam by chyba juz kończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli pojda do publicznych szkol (high school) - wtedy nie.

Za szkole specjalna nie wiem czy sie w Twoim stanie placi czy nie. Jesli mlodsze dziecko pojdzie do zwyklej szkoly z klasami dla uczniow specjalnych - wtedy tez nie musisz za to placic.

Za college sie placi bez wzgledu na to czy prywatny czy community itd.

ps. z tym, ze znam ludzi, ktorych dzieci nie przyjeto do high school mowiac, ze dziecko nie jest w stanie nadrobic wszystkiego co juz nauczyly sie dzieci amerykanskie (glowna bariera byl jezyk) i wtedy ludzie nie mieli wyjscia tylko szukali szkol prywatnych za ktore placili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dochody mojego przyszłego męża nie maja znaczenia i moje dzieci jesli wszystko by było dobrze to przyjma do publicznych szkół mimo jego dużych dochodów.

Czy moga odmówic z powodu jego zarobków przyjecia ich do publicznej szkoły? Czy to nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...