Skocz do zawartości

Prosze O Radę/opinię


domi22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Naczytałam się na forum o formalnościach i trudnościach związanych z legalizacją pobytu w USA po zawarciu związku małżeńskiego na wizie turystycznej i stąd mój pomysł oraz serdeczna prośba do wszystkich o radę w tej kwestii. Mój chłopak przyjeżdża do mnie w odwiedziny za tydzień a ja planowałam swój wyjazd w październiku. Mam promesse wizową na 10 lat ale jeszcze nigdy nie byłam w Stanach. Myśleliśmy o ślubie cywilnym i legalizacji mojego pobytu tam, ale teraz jestem coraz bliżej podjęcia decyzji o ubieganiu się o wizę narzeczeńską. W związku z tym pomyślałam, że on po powrocie do Stanów z Polski mógłby wysłać petycję i rozpoczać tym samym procedurę TYLKO czy ja w takich okolicznościach będę mogła wjechać do USA na turystycznej, żeby odwiedzić jego i jego rodzinę na jesieni... Boję się, ze oficer na lotnisku powie: no to niech sobie pani zaczeka teraz na narzeczeńską... I kilka miesięcy z głowy... Czy wręcz przeciwnie, doceni fakt, że staram się o narzeczeńską choć równie dobrze mogłabym zawrzeć związek małżeński na turystycznej...? Może jest jeszcze jakieś inne wyjście z tej sytuacji? Gdzieś czytałam, że można się pobrać na turystycznej, wrócić do Polski i stąd załatwiać formalności... Napiszcie proszę co sądzicie o tych pomysłach... a może macie jeszcze jakieś inne? Bede wdzieczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych nie ma juz pomyslow i teraz zalezy jak chcesz jechac,czy oczekiwac tam na papiery po przylocie na wizie narzeczenskiej czy tez wziasc slub tam ,przyleciec do Polski i czekac na wize na pobyt staly juz z Polski ,tutaj okres oczekiwania teraz wynosi prawie 1 rok.

Wybor nalezy do Was-Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dostałabym wizę narzeczeńską i wzięlibyśmy ślub, zgodnie z wymaganiami w ciągu 90 dni, to czekałabym na green card tam na miejscu. Ale bardzo chciałabym przedtem (w pażdzierniku) odwiedzić mojego chłopaka i jego rodzinę i czy w związku z tym urzędnik na lotnisku nie miałby jakiegoś ale? Na narzeczeńską czeka się podobno około 8 miesięcy, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bardzo chciałabym przedtem (w pażdzierniku) odwiedzić mojego chłopaka i jego rodzinę i czy w związku z tym urzędnik na lotnisku nie miałby jakiegoś ale? Na narzeczeńską czeka się podobno około 8 miesięcy, tak?

mysle ze powinno byc mniej problemu niz jakbys poprostu leciala do narzeczonego

skoro bedziesz juz w trakcie K1, tylko wez ze soba ten list ktory dostaniecie, na potwierdzenie tego co mowisz

a czy twoj chlopak ma tez polskie obywatelstwo?

moglibyscie brac cywilny teraz w Polsce i skladac w USA papiery o CR1, wtedy poczekacie moze troche dluzej niz K1 ale od razu dostaniesz zielona karte, zaraz po przylocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mój chłopak ma tylko amerykańskie obywatelstwo.

Czyli załóżmy taki scenariusz: mój chłopak składa petycję w lipcu i rozpoczyna się procedura ubiegania się o wizę narzeczeńską. Ja jadę do niego w odwiedziny w październiku i na lotnisku oczywiście mówię prawdę, co i jak. Powiedzmy, że wpuszczą mnie na pół roku. Wrócę do Polski na interview do ambasady i potem mogę lecieć z powrotem do USA. Pobieramy się i wysyłamy od razu dokumenty do Urzędu Imigracyjnego. Czy ten plan jest ok? I ile będę wtedy czekać na green card w Stanach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz specjalny watek o czasie oczekiwania na k-1 a potem na GC:

http://www.usa.info.pl/board/Czas-Oczekiwa...ons-t11969.html

Odpowiadasz na pytania tylko te zadane przez urzednika na lotnisku,niczego nie dodawaj sama :D

No i bedziesz musiala pewne dokumenty odeslac jak Ci przyjda do Polski wiec ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, sly6!

A może lepiej wstrzymać sie ze złożeniem petycji i wjechać do USA w odwiedziny na turystycznej a petycję złożyć, kiedy będę już tam na miejscu? Obawiam się, że urzędnik stwierdzi, że jak rozpoczęła się już procedura to mogę sobie poczekać jeszcze kilka miesięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że urzędnik stwierdzi, że jak rozpoczęła się już procedura to mogę sobie poczekać jeszcze kilka miesięcy...

Sa duzo wieksz szanse ze gdy nie zlozysz papierow i polecisz na turystycznej a na granicy sie dowiedza ze do narzeczonego to cie odesla do polski skladac wniosek o wize narzeczenska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...