Skocz do zawartości

Pelnomocnictwa I Klauzula Apostille


mesio007

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wybieram sie na razie do Polski, a moja mama chce sprzedac pare dzialek i samochod ktorych jestem wspolwlascicielem. Oprocz tego chcialabym, aby mogla podpisywac dokumenty i zalatwiac sprawy urzedowe w moim imieniu. Z tego co wyczytalam, to bede potrzebowac pelnomocnictwo szczegolne i ogolne. Czytalam tez gdzies, ze pelnomocnictwo na sprzedaz dzialek jest jakies specjalne. Ktos wie czy to szczegolne ma byc na kazda dzialke z osobna czy moze byc na wszystkie w jednym pelnomocnictwie? Co z samochodem i domem? Tez osobne pelnomocnictwo na kazdy? I do tego to ogolne?

Potrzebna tez bedzie klauzula apostille, pytanie tylko gdzie ja mozna dostac. W jednym miejscu czytalam, ze tylko w konsulacie, gdzies indziej ze wydaje sekretarz stanu, jeszcze gdzies indziej ze w kazdym county to mozna dostac. Jak to tak naprawde jest? Mam jeszcze pytanie czy ma to byc napisane po polsku czy po angielsku? Chodzi tylko o poswiadczenie mojego podpisu czy osoba udzielajaca tego apostille bedzie musiala przeczytac i rozumiec do czego je wydaje? Przepraszam za milion pytan, ale moze ktos juz takie cos robil albo ma chociaz jednolite informacje na ten temat, bo caly weekend nad tym siedzialam i jakos niezbyt mi poszlo. Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybieram sie na razie do Polski, a moja mama chce sprzedac pare dzialek i samochod ktorych jestem wspolwlascicielem. Oprocz tego chcialabym, aby mogla podpisywac dokumenty i zalatwiac sprawy urzedowe w moim imieniu. Z tego co wyczytalam, to bede potrzebowac pelnomocnictwo szczegolne i ogolne. Czytalam tez gdzies, ze pelnomocnictwo na sprzedaz dzialek jest jakies specjalne. Ktos wie czy to szczegolne ma byc na kazda dzialke z osobna czy moze byc na wszystkie w jednym pelnomocnictwie? Co z samochodem i domem? Tez osobne pelnomocnictwo na kazdy? I do tego to ogolne?

Potrzebna tez bedzie klauzula apostille, pytanie tylko gdzie ja mozna dostac. W jednym miejscu czytalam, ze tylko w konsulacie, gdzies indziej ze wydaje sekretarz stanu, jeszcze gdzies indziej ze w kazdym county to mozna dostac. Jak to tak naprawde jest? Mam jeszcze pytanie czy ma to byc napisane po polsku czy po angielsku? Chodzi tylko o poswiadczenie mojego podpisu czy osoba udzielajaca tego apostille bedzie musiala przeczytac i rozumiec do czego je wydaje? Przepraszam za milion pytan, ale moze ktos juz takie cos robil albo ma chociaz jednolite informacje na ten temat, bo caly weekend nad tym siedzialam i jakos niezbyt mi poszlo. Z gory dziekuje.

1.Piszesz pelnomocnictwo po polsku.

2. Z pelnomocnictwem udajesz sie do Notary Public (nie musi znac polskiego, bo on wogole tego nie czyta). Pokazujesz ID i podpisujesz.

3. Udajesz sie z podsteplowanym upowaznieniem do City Clerka, ktory sprawdza czy dany notary public ma wazna licencje i podpina kwitek do tego upowaznienia. Nic nie czyta, bo to ich nie interesuje.

4. Udajesz sie do departamentu stanu w danym stanie po apostille. Podpisana apostille i tyle. nikt nic nie czyta.

5. W Polsce moga chciec tlumaczenie przysiegle tych kwitow po angielsku.

Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybieram sie na razie do Polski, a moja mama chce sprzedac pare dzialek i samochod ktorych jestem wspolwlascicielem. Oprocz tego chcialabym, aby mogla podpisywac dokumenty i zalatwiac sprawy urzedowe w moim imieniu. Z tego co wyczytalam, to bede potrzebowac pelnomocnictwo szczegolne i ogolne. Czytalam tez gdzies, ze pelnomocnictwo na sprzedaz dzialek jest jakies specjalne. Ktos wie czy to szczegolne ma byc na kazda dzialke z osobna czy moze byc na wszystkie w jednym pelnomocnictwie? Co z samochodem i domem? Tez osobne pelnomocnictwo na kazdy? I do tego to ogolne?

Potrzebna tez bedzie klauzula apostille, pytanie tylko gdzie ja mozna dostac. W jednym miejscu czytalam, ze tylko w konsulacie, gdzies indziej ze wydaje sekretarz stanu, jeszcze gdzies indziej ze w kazdym county to mozna dostac. Jak to tak naprawde jest? Mam jeszcze pytanie czy ma to byc napisane po polsku czy po angielsku? Chodzi tylko o poswiadczenie mojego podpisu czy osoba udzielajaca tego apostille bedzie musiala przeczytac i rozumiec do czego je wydaje? Przepraszam za milion pytan, ale moze ktos juz takie cos robil albo ma chociaz jednolite informacje na ten temat, bo caly weekend nad tym siedzialam i jakos niezbyt mi poszlo. Z gory dziekuje.

Za przykladem z zycia mojej kuzynki, ktora miala ten sam problem

Najlepiej jedz do Polski i u notariusza podpisz wszystkie upowaznienia na stale dla mamy.

Zawsze trzeba jakis kwitek doniesc cos nie gra, bo przepisy sie zmienily bo cos tam bo cos tam

jesli slesz papiery stad. Musisz stracic czas (wziac wolne z pracy) poodwiedzac wszystkich biurokratow tu i tam i tak biurokraci beda mieli watpliwosci,

Za przykladem Jedz i zalatw wszystko na miejscu, bedziesz miala problem z glowy raz na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly6, no wlasnie nic nie powiedzieli. Mama ich tam w Polsce meczyla, ale jedyne co chcieli to pelnomocnictwo z apostille, nic nie mowili ani jakie pelnomocnictwa, ani ile ani zadnych innych szczegolow. Dzieki kubakj za konkretne infomacje, wlasnie o to mi chodzilo. Teraz musze jeszcze doszukac czy na kazda rzecz z osobna musi byc pelnomocnictwo szczegolne, czy moge na jednym wpisac wszystkie numery dzialek, samochod i dom. Cos mi sie jednak wydaje, ze jednak bede musiala zrobic na wszystko z osobna. Nie orientujecie sie przypadkiem czy do tych City Clerk i departamentu stanu musze umawiac sie na konkretny termin czy po prostu ide sobie i podpisuja? Pewno caly dzien wtedy poczekam:D W ogole gdzies tez czytalam, ze mozna to do departamentu stanu poczta wyslac, czy ktos moglby to potwierdzic, bo mi sie za bardzo nie chce w to wierzyc. Aaa, jeszcze mi sie przypomnialo. Pelnomocnictwo do umiejscowienia aktu malzenstwa tez musi miec apostille czy wystarczy potwierdzone przez notary public?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelnomocnictwo do umiejscowienia aktu malzenstwa tez musi miec apostille czy wystarczy potwierdzone przez notary public?

Tutaj bedzie latwo takie cos zrobic ,,piszesz ze upowazniasz swoja mame do pewnych spraw i juz ,podpisujesz sie pod tym,,a i ze Ona moze odebrac juz akt slubu..Moze tez ktos ze znajomych takie cos zrobic ,wazne aby mial upowaznienie :D

o tym jak ma wygladac takie cos powiedza w urzedzie USC i moga tez podyktowac jak kto ma miej wiecej wygladac aby przeszlo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...