Skocz do zawartości

Zaczynam od "0"... czyli DV-2006


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanko... czytam różne informacje na temat DV i wnioskuję, że wygrać to nie wszystko... zakładając, że dany klient jest wylosowany w KCC, wypełnia formalności, dostaje zaproszenie na rozmowę z J.W. Konsulem musi w jakiś sposób go jeszcze przekonywać aby otrzymać KWIT ? Czy przy DV też trzeba mieć zagwarantowanego sponsora, pracę, okazać się jakimś stanem oszczędności, itp. ?

Jednym slowem odpisujac - tak... Moze nie tyle przekonywac konsula, bo to sie z wiza turystyczna kojarzy, ale trzeba pokazac Mu, ze po przylocie do USA nie skonczysz pod mostem od razu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Jeszcze jedno pytanko... czytam różne informacje na temat DV i wnioskuję, że wygrać to nie wszystko... zakładając, że dany klient jest wylosowany w KCC, wypełnia formalności, dostaje zaproszenie na rozmowę z J.W. Konsulem musi w jakiś sposób go jeszcze przekonywać aby otrzymać KWIT ? Czy przy DV też trzeba mieć zagwarantowanego sponsora, pracę, okazać się jakimś stanem oszczędności, itp. ?

Jednym slowem odpisujac - tak... Moze nie tyle przekonywac konsula, bo to sie z wiza turystyczna kojarzy, ale trzeba pokazac Mu, ze po przylocie do USA nie skonczysz pod mostem od razu. :wink:

Ja mając mozliwość otrzymania pomoc ze strony znajomych pod kątem papierów, z dwojga AOS / Job Offer wybrałem oferte pracy, z która stawiłem sie na rozmowie z panią konsul. Rozmowa nie nie trwała nawet 2 minut. Może dlatego, że na pytanie pani konsul zadane łamaną polszczyzną odpowiedziełem pytaniem - perhaps we could get this interview done in English? :wink:

Wiem, ze moja sytuacja jest zupełnie inna niż twoja Pawle, ale liczy sie sam fakt, że wystarałes sie zawczasu o prace a nie liczysz na sponsora. Tym bardziej ze masz 4 buźki do wykarmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam !!!

Mam zamiar brać udział w DV2008 - jeśli Polska zostanie dopuszczona. Wiem, że to może zbyt wcześnie ale jeśli zostałbym wyloswany i zaproszony na rozmowe z konsulem, to chcialbym pare rzeczy wiedziec.

1) Jestem z Krakowa i czy mimo to musialbym na rozmowe jechac do Warszawy do ambasady USA, czy rozmowa odbylaby sie w konsulacie w Krakowie?

2) Ile pieniedzy na koncie trzeba miec, by konsul przyznal mi GC?

3) Slyszalem o koniecznosci zameldowania i posiadania pracy w USA - tu sprawa wyglada nastepujaco - zameldowac moglbym sie prawdopodobnie u dalszej rodzinki, moze bylaby tez praca, tyle ze gdybym otrzymal wize to w PL zostaloby mi jeszcze dokonczenie studiow.

I tu moje watpliwosci :

A) Czy podczas rozmowy z konsulem moglbym powiedziec, ze koncze studia w PL i tak "na prawde" to bede w USA mieszkal i pracowal po ich ukonczeniu?

:D Chodzi o to, ze jakbym dostal wize to chcialbym tam pojechac poczekac az dostane GC i wrocic do PL i jezdzic tam na wakacje i dajmy na to swieta tak zeby 2 razy w roku sie tam pokazywac dopoki tu nie dokoncze studiow.

Ale wlasnie mam watpliwosci czy tak sie uda bo ktos pisal ze pracodawca wypelnia papier, w kt gwarantuje ci prace na rok.

B1) A co jezeli ja nie bede tam pracowal a w USA mnie beda za to "scigali" (mimo ze nie bede na ich zasilku).

B2) A co jesli kaza mi sie rozliczyc z podatku (bo teoretycznie mialem pracowac w danym miejscu).

B3) I wreszcie co jesli przyjade na wakacje przed uplywem nieszczesnego roku i znajde prace gdzie indziej ???

Z góry dzięki za odpowiedz i przepraszam za dlugi post (ale mam nadzieje wystarczajaco malo zagmatwany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzi na wybrane pytania:

odp1: bedziesz miec rozmowe w Warszawie

odp2: mozesz miec i nawet i 2 000 usd

odp3: a: masz 6 miesiecy aby wjechac na teren USA i tam mozesz byc pare tygodni,miesiecy

b: mozesz latac tak co jakis czas do USA ale pamietaj ze urzednik moze Ci zadac pytanie czy czasami nie lepsza bedzie wiza turystyczna(moga odebrac Ci GC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

Ja również mam kilka pytań odnośnie tego losowania

W 2008 będe już kończył ogólniak (mam nadzieję :D ) i od dawna chciałbym stąd wyjechać.

1) Czy jeśli posiadam odpowiednią kwote pieniedzy na koncie, ale nie mam żadnej rodziny (zameldowanie) i z góry zapewnionej pracy w Stanach to mam szanse na GC ?

Dodam, że głównym powodem emigracji jest chęć wstąpienia do US ARMY

Oczywiscie powiedzialbym o tym konsulowi, tylko czy to coś zmieni ?

edit.

Podania na nadchodzącą Loterię Wizową mogą być składane do 30/11/2006 roku.

ehhh... nie doczytałem :/ Czy będą przewidziane następne loterie ?

Najpierw chciałbym skonczyć szkołe, a potem wyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...