Skocz do zawartości

Oceny A Ivy League


Rekomendowane odpowiedzi

sly6 dzięki :) Koszty są nawet wyższe niż w Australii :/

katlia jak myślisz co mogę zrobić, żeby mieć jakąś szansę na Ivy League?

I dołączę jeszcze to stare pytanie:

A gdybym studiował w Australii i w czasie pierwszego roku (papiery na studia w USA już w listopadzie się składa, tak?) złożył podanie na rozpoczęcie studiów, a nie o przeniesienie? Jak to wtedy jest rozumiane przez daną uczelnię?

Zależy mi głównie na tym, by stopnie z pierwszej klasy liceum nie były liczone lub były bardzo małostkowo traktowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jako ktos kto juz studiowal, bedziesz uwazany jako transfer student - i te oceny beda potrzebne, i (prawdopodobnie) te z liceum tez, chociaz wtedy beda mniej wazne niz te uniwersyteckie. Co nie zmienia faktu ze na Ivy League dostac sie jako transfer jest prawie niemozliwe. Zreszta, jak sie wczytasz w collegeconfidential (wiem, to jest ogromna strona z masa informacji) sam sie przekonasz.

Sluchaj, jezeli marzysz o Ivy League, ucz sie na testy, zdobywaj swietne stopnie w liceum, wyslij papiery aplikacyjne na Ivy League, trzymaj kciuki i juz. Czesc aplikacji bedzie esej, w tym eseju wytlumacz stopnie z tego pierwszego roku, i co/jak cie zmotywowlo zeby je poprawic. Czesto to pomaga, i pokazuje ciebie w pozytywnym swietle. Jakie szanse masz, to nie moge powiedziec. Nikt nie ma dobrych szans na Ivy League ktory sie nie nazywa Bush, Kennedy, Gates, Rothschild itp. Dostanie sie na te studia to jedna wielka loteria, bo WSZYSCY ktorzy tam wysylaja aplikacje maja albo fantastyczne kwalifikacje albo pieniadze i status elity (a czesto nawet i to i to.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzaminy mozesz zdawac kiedykolwiek - daty kiedy i gdzie te egzaminy beda w Polsce znajdziesz tu http://www.collegeboard.com/

A na stronach internetowych danych szkol zobaczysz wszystkie daty kiedy i co trzeba wyslac. Przewaznie, wysyla sie aplikacje, i wszystkie z tym zwiazane papiery (oceny, listy rekomendacyjne itp) od pazdziernika do konca grudnia. W marcu ma sie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...