Skocz do zawartości

Rozpatrywanie Petycji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzis mam metlik w glowie gdyz wedlug https://egov.uscis.gov/cris/jsps/Processtim...eviceCenter=CSC czas na moja petycje powinien trwac jeszcze okolo poltora roku I 130 niezamezna powyzej 21 roku zycia...petycja zostala przyjeta 9 pazdziernika 2005r

Kilka dni temu moja Mama jako moj sponsor otrzymala dokumenty z USCIS ale w sumie nie bardzo wie o co chodzi wiec dzis miala isc do kogos ze znajomoscia jezyka gdyz sama mimo 20 lat pobytu nie bardzo zna...

czytajac posty znalazlam taki link http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin...letin_2539.html czy wedlug niego rozpatruja obecnie July 2005???

jesli tak to nie oczekiwalabym 5 lat a o wiele szybciej....

Jeszcze jedno pytanko-otorz przed samym rozpatrzeniem dostane z ambasady w warszawie(mieszkam w Polsce)dokumenty...moje pytanie jest takie:kiedy mniej wiecej dostane na badania i inne formalnosci wezwanie???

Prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VISA BULLETIN FOR JULY 2005

a Ty musisz zobaczyc na biuletyn ale z roku 2009

http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin...letin_4512.html

dostaniesz z takim wyprzedzeniem dokumenty ze zdarzysz zrobic badania :)

poczytaj temat cr1 i tam zobaczysz z jakim wyprzedzeniem dziewczyny dostawaly dokumenty na badania medyczne.I miej wiecej bedzie w Twojej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, pozwolę się wtrącić...;-)

JA miałam Priority date 2004 April...

Jestem w kategorii F2A <niezamężna, ale poniżej 21 lat>

W 2007roku na wrzesień dostałam pismo pierwsze z NVC że mają moją petycję i jeśli zmieniałabym prace czy adres cokolwiek żeby im dać znać,

W 2009 koniec czerwca Do USA <sponsora> przyszło pismo, że oczekują opłaty 7o& i wypełnienia jakiegoś druczku.

Jakieś kilka dni temu przyszło mi z Nationa Visa Center pismo, ze moja sprawa jest w toku, prosili o wypełnienie agenta..

MOJE pytanie dotyczy tego, jak to z tym agentem, mogę wybrać siebie?

Pisze tam wyraźnie, żeby lepiej wybrać kogoś kto zamieszkuje na terenie USA, dla dobra sprawy.. bo oni nie gwarantują, że papiery przyjdą na czas, bo poczta może zaszwankować..

Jak to z tym agentem?

Wie ktoś ile Jeszcze sprawa może trwać do wezwania do Ambasady USA w Wawie? <tak na oko>

Donata - jeśli dostała jedną kartkę - jest tam na dole numer sprawy WRW2007, Twója Priority D. TO jest to pewnie papierek, ten pierwszy z informacją, że o wszystkich zmianach adresów, ślubu POINFORMOWAŁA ich.

Jeśli kartek ok 4, w tym jedna do wypełnienia o agenta, to sprawa jest na takim etapie jak moja, bliżej początku niż końca ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj BigRed!

Juz wiem o co im chodzilo,wlasnie nie wiem ile kartek dostala moja Mama ale wiem czego chca,potrzebuja by dostarczyc akty urodzenia w jezyku polskim i amerykanskim,z czego wyslac mojej Mami musze tylko akt urodzenia syna ktory urodzil sie po zlozeniu petycji...ciesze sie niezmiernie wiedzac,ze nareszcie moja petycja jest juz blizej niz dalej...teraz jeszcze bardziej pragnelabym wiedziec czy to bedzie musialo byc jeszcze poltora roku czy tez krocej bo wedlug planow powinno byc to cale 5 lat czekania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sie dowiedzialam,ze w liscie byly 3 kartki dokumentow.

RedBig-moja petycja lezy w Californii od 9 pazdziernika 2005.Jesli mialas zlozona petycje pozniej to byc moze bedziesz miala o tyle wlasnie pozniej niz ja...zobaczymy jak moja sprawa bedzie sie odbywac to bedziesz wiedziala.Moja siostra miala skladana petycje miesiac pozniej i jej papierow narazie nie przyslali Mamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigRed, jesli masz priority date April 2004 to juz od grudnia 2008 roku numer wizy emigracyjnej jest dla ciebie dostepny i powinnas byla dostac papiery wlasnie wtedy. W formularzu Ds-3032 Choice of Agent mozesz wybrac siebie ale wtedy musisz sie liczyc z tym ze tez bedziesz musiala zaplacic $400...najlepiej jest to zrobic przez internet ale do tego trzeba miec konto w USA wiec najczesciej ludzie wybieraja na agenta osobe ktora jest w USA, bo w przeciwnym wypadku trzeba zaplacic przez money order, itd.

Jak juz zaplacisz IV fee, czyli te $400 to otrzymasz IV packet (form DS230 z lista dokumentow ktore musisz zalaczyc, np. odpis zupelny aktu urodzenia, zaswiadczenie o niekaralnosci, itd). Te wszystkie dokumenty ida do NVC w New Hampshire i caly proces review trwa ok 1 miesiaca jak zalaczysz wszystkie wymagane dokumenty. Potem NVC wysyla wszystko do ambasady w Warszawie a do ciebie wysyla list z data interview (najczesciej 1-1,5 miesiaca z wyprzedzeniem tak zebys mogla zrobic medical exam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...