Skocz do zawartości

Aos A Wiza Turystyczna


paprak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialabym uzyskac informacje na temat zalegalizowania swojego pobytu w Stanach Zjednoczonych czy tez jak i skad nadac bieg sprawie odnosnie uzyskania zielonej karty. Wiele jest tu informacji na ten temat ale wiekszosc spraw dotyczy malzenstw z obywatelem amerykanskim na wizie narzeczenskiej badz na turystycznej i natychmiastowe zalatwianie AOS. My pobralismy sie blisko 5 lat temu gdy maz byl rezydentem a ja bylam na wizie turystycznej. Od tamtej pory regularnie odwiedzam meza 2-3 razy do roku na wizie turystycznej. Rozliczamy sie razem od momentu slubu w Stanach Zjednoczonych. Nigdy nie pozostawalam w Stanach dluzej niz 3 miesiace i nie przekroczylam waznosci wizy. Teraz maz zostal obywatelem amerykanskim i chcielibysmy rozpoczac procedure ubiegania sie o zielona karte dla mnie. W zwiazku z tym mam kilka pytan, na ktore licze dostac wyczerpujaca odpowiedz :)

1. Czy moge wjechac do USA na swojej dotychczasowej wizie turystycznej i ubiegac sie o AOS gdy maz zlozy petycje I-130?

2. Czy maz powinien zlozyc petycje w Stanach Zjednoczonych a ja powinnam pozostac w Polsce? Jesli tak, to czy moja wiza turystyczna zostaje anulowana i nie bede mogla odwiedzac meza?

3. Gdyby istniala koniecznosc zalatwiania formalnosci przebywajac z dala od siebie - maz w Stanach, ja w Polsce to w jaki sposob mozemy sie widywac?

4. Czy mozemy jednoczesnie z aplikacja I-130 ubiegac sie o pozwolenie na prace dla mnie?

Z gory dziekuje za pomoc B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz czytalas forum to wiesz ze legalizacja na wizie turystycznej nie jest wskazana wiec lepiej bedzie jak Twoj maz zlozy papiery na Ciebie a Ty dostaniesz papiery w Polsce,,nikt Ci wizy turystycznej nie anuluje no chyba ze na lotnisku wyjdzie ze pracowalas nielegalnie lub tez pod czas rozmowy o wize na pobyt staly w Warszawie ale wtedy masz wize inna :)

tez masz wyjasnione ze pozwolenie na prace dostaje sie po 90 dniach od daty przyjecia papierow przez urzad ale wtedy czekasz na GC w USA.

a jak sie mozna widywac to albo Twoj maz przylatuje do Ciebie lub tez Ty z wazna wiza lecisz do niego na krotki okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tak ze czekasz z mezem na papiery w USA,dostajesz pozwolenie na prace a masz odebrac wize na pobyt staly z Polski..Musiala bys wszystko robic w USA aby dostac takie pozwolenie a to znow moze byc zle odebrane przez urzad a wtedy mozesz pozegnac sie z GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w twojej sytuacji trudno bedzie urzednika przekonac ze slub na wizie byl spontaniczny

akurat tym razem zaraz po tym jak maz dostal obywatelstwo

sa szanse ze sie nie beda czepiac ale sa tez duze ze sie to komus nie spodoba, a chyba nie chialabys namieszac, zwlaszcza teraz

niech maz szybko sklada papiery w USA, ty czekasz w polsce, jakies 9 miesiecy, w miedzyczasie mozesz latac, skoro masz wize

jak cie wczesniej wpuszczali to tym bardziej teraz nie powinnas miec problemow, jesli zlozysz I-130

za 9 miesiecy dostajesz w Warszawie wize na pobyt staly a po przylocie GC na 10 lat, 0 stresu, mniejsze koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KW przecztaj dobrze ten tekst :

My pobralismy sie blisko 5 lat temu gdy maz byl rezydentem a ja bylam na wizie turystycznej. Od tamtej pory regularnie odwiedzam meza 2-3 razy do roku na wizie turystycznej.

Jak widzisz to juz jest po slubie wiec slub na wizie turystycznej na terenie USA moze przejsc a juz sama leglizacja na tej wizie juz nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumialam:

1. Czy moge wjechac do USA na swojej dotychczasowej wizie turystycznej i ubiegac sie o AOS gdy maz zlozy petycje I-130? - nie moge sie ubiegac o zmiane statusu bedac na wizie turystycznej

2. Czy maz powinien zlozyc petycje w Stanach Zjednoczonych a ja powinnam pozostac w Polsce? Jesli tak, to czy moja wiza turystyczna zostaje anulowana i nie bede mogla odwiedzac meza? - maz musi zlozyc petycje I-130 w Stanach a ja musze czekac w Polsce na dokumenty. Wiza turystyczna, ktora mam do 2016 nie zostanie anulowana i bede na niej mogla odwiedzac meza

3. Gdyby istniala koniecznosc zalatwiania formalnosci przebywajac z dala od siebie - maz w Stanach, ja w Polsce to w jaki sposob mozemy sie widywac? - jak wyzej czyli w momencie zlozenia na mnie petycji I-130 moja dotychczasowa wiza turystyczna nie traci waznosci i nie zostaje mi odebrana

4. Czy mozemy jednoczesnie z aplikacja I-130 ubiegac sie o pozwolenie na prace dla mnie? - opcja taka nie wchodzi w gre

Czy ktos moze orientuje sie w kwestii terminow oczekiwania na zielona karte ta droga? Bardzo chcialabym podjac prace w Stanach Zjednoczonych bo odkad jestesmy malzenstwem musialam zrezygnowac ze stalej pracy na rzecz odwiedzin meza. Troche mnie juz meczy brak stalego zatrudnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaka droga?/

droga ze czekasz na GC w USA czy tez po za USA?

jak w USA to okres oczekiwania na pozwolenie wynosi 90 dni do dotarcia dokumentow do urzedu ale jak napisalem wczesniej o tym mozesz zapomniec.

Co do czekania na GC z po za USA to po przylocie do USA z wiza na pobyt staly mozesz juz na 2 dzien isc do pracy jak bedziesz miec SSN lub tez bez numera bo czasami pracodawcy czekaja na doniesienie jego :) bo dostajesz w paszport pieczatke ktora pokazuje ze masz staly pobyt a potem czekasz na plastikowa karte ,..

'a okres oczekiwania z po za USA na wize na pobyt staly wynosi kolo 1 rok lub tez dluzej jak papiery nie sa kompletne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalam: okres oczekiwania na zielona karte nie na pozwolenie bo pozwolenie nie wchodzi w gre skoro czekam w Polsce. Nie rozwazam opcji, ktore nie sa zgodne z przepisami. Pozwolenie na prace mialoby sens gdybym mogla ubiegac sie o AOS pozostajac na wizie turystycznej W Stanach Zjednoczonych jak zamierzalam zrobic i taka opcja jest mi znana. Nowoscia jest dla mnie to, ze z wizy turystycznej nie moge tego zrobic bedac zona obywatela. Nie wiem dlaczego zawsze wydawalo mi sie to oczywiste, moze dlatego, ze wielu znajomych dostaje zielone karty po przesiedzeniu wizy turystycznej. Ale jak rozumiem sa w zgola innej sytuacji poniewaz oni nie pozostaja juz, z racji przesiedzenia wizy, na wizie turystycznej tylko po prostu sa nielegalnie. Latwiej zatem przesiedziec wize i ubiegac sie o zmiane statusu przebywajac na terytorium Stanow Zjednoczonych niezgodnie z prawem niz posiadajac wazna wize turystyczna. Teraz to dla mnie klarowne. Tak mi sie wydaje przynajmniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle to rozumiesz

Problem nie jest w tym czy ktos przesiedzial wize,czy to robi na waznej wizie,,liczy sie to jaka jest Twoja intencja przyjazdu na teren USA,jak urzednik pod czas rozmowy wykryje ze wiza turystyczna byla do legalizacji pobytu wtedy masz nie za wesolo i dlatego tez wiele osob mowi na rozmowie ze ten slub i legalizacja pobytu byla spontaniczna ,ze ta wiza nie byla po to aby legalizowac pobyt a jedynie tak wyszlo ..

Masz racje ze Twoja sytuacja jest inna bo nie bylo problemu jakbys poleciala jako samotna,tam kogos poznala i potem powiedziala ze to bylo spontaniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...