Skocz do zawartości

Wiza K1 - Pytania Ktorych Nie Bylo


lukaszekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa wyglada nastepujaco mam 20 lat ( obywatelstwo polskie i amerykanskie) moja dziewczyna ma 18 lat . Przebywam teraz w USA. Chce aby przybyla do USA na wizie k1

i tutaj mam pytania :

1. Czy nasz wiek umozliwi nam otrzymanie takiej wizy ?

2. Czy dziewczyna od razu po wlocie do USA moze rozpoczac prace i studia

Prosze znawcow o odpowiedz

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszekkk mowisz ze tych pytan nie bylo,moze do wieku nie ale co do pracy masz pelno odpowiedzi co nalezy zrobic i co wyslac aby takie cos bylo mozliwe

zycze milej lektury

ps a masz odpowiedni dochod aby podpisac affidavit of support?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wlocie do USA macie trzy miesiace na wziecie slubu, a dokladnie 90 dni. Po slubie skladacie odpowiednie papiery, w tym podanie o pozwolenie na prace i zielona karte. pozwolenie na prace wazne jest do otrzymania GC (potem to jest jej pozwolenie bo staje sie rezydentem). Co do wieku to nie wiem ale domyslam sie, ze 18 lat to wystarczajaco aby decydowac o sobie. W USA od 18 roku zycia mozesz kupowac papierosy, alko od 21, a jak jest z zawarciem zwiazku malzenskiego to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli po wlocie do USA osoba ma pozwolenie na prace a pozniej po zlozeniu odpwiednich papierow otrzymuje GC i staje sie rezydentem i wtedy tez oczywiscie ma pozwoleni na prace ?

bo chodzi mi o ten czas co sie czeka na zielono karte czy w tym czasie gdy sie czeka na zielona karte mozna pracowac i studiowac na rownych prawach co obywatel USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawa wyglada nastepujaco mam 20 lat ( obywatelstwo polskie i amerykanskie) moja dziewczyna ma 18 lat . Przebywam teraz w USA. Chce aby przybyla do USA na wizie k1

i tutaj mam pytania :

1. Czy nasz wiek umozliwi nam otrzymanie takiej wizy ?

2. Czy dziewczyna od razu po wlocie do USA moze rozpoczac prace i studia

Prosze znawcow o odpowiedz

z gory dziekuje

Ja zaczelabym od sprawdzenia jakie sa wymagania wiekowe przy slubie w twoim stanie

wniosek o K1 http://www.uscis.gov/files/form/I-129Finstr.pdf

wymaga jedynie abys byl obywatelem

i byl w stanie wziasc slub w przeciagu 90 dni

co do pozwolenia o prace to

dziewczyna bedzie mogla pracowac dopiero po slubie po zlozeniu papierow i otrzymaniu zezolenia na prace (pieczatki z lotniska juz nie dzialaja)

nie wiem jak jest ze studiami, to chyba zalezy od uczelni, i czy ma wymagania (i jakie) co do rezydentow

czy liczy sie legalny status (rezydentem jest dopiera gdy otzryma GC) czy tez czas przebywania jak o rezydent

ktos tu kiedys o tym pisal, poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ze szkola moze ktos sie orientuje ? czy mozna podjac studia w trakcje starania sie o GC

w tym temacie masz troche odpowiedzi, od posta # 36

http://www.usa.info.pl/board/index.php?&showtopic=14111

m.in.:

Czy czekajac na GC nie jestem jeszcze rezydentem i pojsc na studia nie moge?

Z ta zielona karta to chyba od stanu, a nawet od szkoly zalezy. W Kalifornii musisz byc fizycznie obecna przez rok i jeden dzien i podjac kroki do zostania rezydentem. W niektorych szkolach wystarcza NOA, czyli nawet nie musisz byc rezydentem i placisz jak rezydent. Inne szkoly interpretuja ten przepis, ze musisz byc tutaj rok i jeden dzien i podjac kroki do zostania rezydentem tez minimum rok i jeden dzien temu, jeszcze inne szkoly w ogole chca zebys byla rok rezydentem, plus dowody, ze Kalifornia jest Twoim stalym miejscem zamieszkania, czyli wynajem badz wlasnosc mieszkania, samochod i ubezpieczenie na Kalifornie, rachunki na Twoje nazwisko etc. Poszukaj na stronie internetowej szkoly gdzie chcesz isc jak oni klasyfikuja rezydentow, a najlepiej zadzwon albo nawet idz do szkoly i tam Ci wszystko powiedza.

tak wiec sprawdzaj na uczelni czego wymagaja

bo to sie moze bardzo roznic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...