Skocz do zawartości

Program Wspierania Mobilności Młodych Obywateli


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

zostało około 10 miejsc z czego jutro może przyjść 10 listów... więc ja już sie przygotowuje do 2013 :/

Jeżeli to prawda to muszę przyznać, że jestem trochę zawiedziony. Co prawda wyjazd do USA stawiam na pierwszym miejscu ale wygląda na to, że do Stanów nie uda mi się w żaden sposób dostać więc jako plan awaryjny miałem zamiar wyjechać do Kanady. W poprzednich latach miejsca nie znikały tak szybko, często były niemalże do samego końca roku.

Wygląda na to, że i ja będę oczekiwał na rok 2013 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem takie info od znajomego który był w ambasadzie dzisiaj. popatrzcie na ten temat: http://www.polcan.fora.pl/praca-w-kanadzie,2/international-experience-canada-2012,3847-765.html?sid=39668c77bd6ab41238f8e60e56cf7ab4 tutaj koleś 12 czerwca miał 616 numerek... :/ a patrząc na wcześniejsze wpisy można wnioskować że ilość zgłoszeń przez ostatnie dni rosła lawinowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam te czasy w 2009 i 2010 kiedy to bylo duzoo miejsc wolnych bo program nie byl tak znany i nie kazdy wiedzial jak dziala :)

Sly6

Ja też te czasy pamiętam ;) Dziwiłem się wtedy, że mimo iż, jest to bardzo atrakcyjna okazja do spędzenia nawet roku w Kanadzie niewielu ludzi się tym interesowało. Przypuszczałem jednak, że kiedy więcej osób o tym usłyszy, program będzie dostępny parę lat i dostępne będą opinie o tym programie (w szczególności tych osób które z niego skorzystały) to i zainteresowanie wzrośnie i miejsca będą szybko wykorzystywane. Wygląda na to, że nastał ten czas i przypuszczam, że ta tendencja się utrzyma a może i nawet nasili.

Dziś wiele biur zajmujących się głównie W&T do USA ma w swojej ofercie organizację wyjazdu do Kanady w oparciu o ten program, biura pośrednictwa pracy również posiadają oferty w oparciu o wizę którą dostaje się z tego programu.

Cieszę się z istnienia takiej możliwości, szkoda, że USA nie oferuje czegoś podobnego, program ma limit miejsc więc nie musieliby się obawiać fali nowych emigrantów a Polacy z pewnością zasłużyli na coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly6

Ludzie mogą zostawać nielegalnie również na wizie turystycznej a jednak ponad 90 % ludzi z naszego kraju otrzymuje wizę i liczba tych którzy tam zostają jest niewielka.

Wracając do IEC, w najbliższych dniach powinna ukazać się aktualizacja i dowiemy się ile miejsc zostało.

Szkoda, że Polacy nie mogą wyjechać na podobnej wizie np. do Australii. Obywatel Niemiec z kolei już może i nie tylko do Australii ale także do wielu innych krajów. Państw które oferują "Working Holiday Visa" jest wiele z czego dla nas jest dostępnych zaledwie parę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...