Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Samochodu W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do doświadczonych bywalców w USA. Otóż niedługo będe robił amerykańskie prawo jazdy i kupował samochód (wiza J2, stan Tennessee, konieczność wyrobienia stanowego prawa jazdy)

Jestem tu dopiero kilka tygodni i problemy z jakimi się spotkałem

- niewiarygodna liczba firm ubezpieczeniowych, reklamy w TV, internecie, znajomi polecają swoje firmy ale oni już tu są długo i mają ssny, zniżki itp...

- aby otrzymać przykładowa kwotę ubezpieczeniową poprzez www muszę podawać wszystkie dane osobowe co staje sie już męczące i obawiam się że niedługo skonczy się to telefonami i niepotrzebnym spamem na skrzynce email,

- brak możliwości uwzględnienia historii ubezpieczenia i posiadanych samochodów w Polsce (posiadam historię ubezpieczeniową z PZU po angielsku, PZU teraz takie wydaje jeśli się o to poprosi), a co za tym idzie we wszelkich formularzach gdzie pytają o czas posiadanego AMERYKANSKIEGO prawa jazdy muszę podać obecny miesiąc, więc jestem dla nich świerzakiem bez doświadczenia w prowadzeniu samochodu.

- w wielu formularzach pytają o SSN, który ma niby pomóc w weryfikacji aplikującej osoby i ewentualnie dać jakieś zniżki. Otóż SSNa jeszcze nie mam, czekam na pozwolenie o pracę, a nawet jeśli bym go miał to nie mam żadnej historii kredytowej, historii wykroczeń tutaj w stanach, itp...

Wypelnilem juz kilka formularzy, czatowalem z wieloma agentami online i jakoś nikt nie może pojąć, że jeżdżę już kilkanaście lat, miałem kilka aut i mam najeżdzone kilkaset tysięcy km, mam na to odpowiednie dokumenty (świadectwo niekaralności i historia ubezpieczeniowa), a nie usmiecha mi się płacić średnio 110-190$ miesięcznie za ubezpieczenie auta (takie wychodzą mi stawki).

Więc dochodząc do sedna sprawy, ktoś ma doświadczenie w tym temacie, może podać namiar na jakiegoś brokera, stronę www, firmę ubezpieczeniową, w której bezboleśnie wykupię polisę. Znajomi dla przykładu są tu kilka lat, mają kilkuletnie auto i pełne ubezpieczenie (coś jak OC+AC bo wzieli auto na kredyt) i płacą 1100$ na rok. Ja w tej opcji płaciłbym dwa razy tyle.

pozdrawiam i sorki za przydługiego posta

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej nie spotkalem sie z tym zeby firmy ubezpieczeniowe honorowaly Twoje wieloletnie doswiadczenie jako kierowcy z Polski

tu po prostu zaczynasz od nowa i dla nich jestes postrzegany jako poczatkujacy kierowca bo wlasnie nie masz historii ubezpieczenia

po prostu negocjuj z roznymi firmami i tyle - 110 usd to jeszcze nie jest tak zle jak na poczatek, ja za moj pierwszy samochod i zaraz po zrobieniu prawa jazdy w usa placilem 150 mieisecznie

w tej chwili najlepszego deala dostalem od Progresive - 70 dolcow/miesiac w stanie Illinois bo to tez ma znaczenie np w Colorado placilem 58/miesiac tez z Progresive za ten sam samochod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej nie spotkalem sie z tym zeby firmy ubezpieczeniowe honorowaly Twoje wieloletnie doswiadczenie jako kierowcy z Polski

Ja mam ubezpieczenie w State Farm i uznali mi 6 lat doswiadczenia za kierownica z Polski, dzieki czemu stawka sie znacznie obnizyla. Nie wiem czy mialam szczescie, czy tez z niewiedzy agentow :) . Mialam oczywiscie prawo jazdy jako dowod i zaswiadczenie ze nie widnieje w rejestrze wykroczen drogowych w Polsce, przetlumaczone po angielsku.

Nie mam za duzego doswiadczenia w poszukiwaniu ubezpieczycieli, ale radzilabym isc do lokalnego przedstawiciela, anizeli szukac poprzez Internet. Jak bigguy wspomnial, mozna wynegocjowac lepsze stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W UK wiele firm honoruje historie ubezpieczeniowa z Polski. W OR place za V6, 3,3 litra $50/m-c. American Family Insurance.

UK to nie USA.

Nie dziela sie informacjami z Unia (jeszcze nie)

Informacje, ktore podajecie o ubezpieczeniu to jakis nonsens. Po pierwsze wszystko zalezy jakie ubezpieczenie czy pelne czy tylko obowiazkowe, czy najnizsza stanowa stawka obowiazujaca (jesli sie nie posiada zadnych majatkow to jest OK)

Progressive jest jedna z gorszych jesli nie najgorsza firma gdy cos sie przydarzy.

Tak ze kwoty podawane sa relatywne do tego co ci sie bedzie nalezalo w razie wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UK to nie USA.

Nie dziela sie informacjami z Unia (jeszcze nie)

/quote]

Tu nie chodzi o dzielenie sie informacjami. ubezpieczalnie w UK honoruja historie z Polski na podstawie jej wydruku np. z PZU, ktory trzeba przedstawic przy zawieraniu umowy. Czy sami to potem potwierdzaja u polskiego ubezpieczyciela tego nie wiem, to juz ich sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...