Skocz do zawartości

Zasilek Dla Bezrobotnego W Usa


boguslaw11

Rekomendowane odpowiedzi

mnie też zainteresował temat bezrobocia i mam pytanie: w jakim czasie od zwolnienia z pracy powinnam się zgłosić do urzędu bezrobocia? czy mogę np się zgłosić po miesiącu czy dwóch od zakończenia pracy?

chyba do max 2 tyg, ale teraz wszystko sie zmienia, ze nie wiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
mnie też zainteresował temat bezrobocia i mam pytanie: w jakim czasie od zwolnienia z pracy powinnam się zgłosić do urzędu bezrobocia? czy mogę np się zgłosić po miesiącu czy dwóch od zakończenia pracy?

Mozesz sie zglosic ale nie dostaniesz pieniedzy za czas podczas ktorego nie pracowales a nie byles jeszcze zgloszony jako bezrobotny. - tak przynajmneij jest w Nevadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie zglosic ale nie dostaniesz pieniedzy za czas podczas ktorego nie pracowales a nie byles jeszcze zgloszony jako bezrobotny. - tak przynajmneij jest w Nevadzie.

dodatkowo od momentu zwolnienia masz chyba przez tylko rok mozliwosc "mozliwosci brania" zasilku, wiec mimio, ze kwalifikujesz sie np do 30 tygodniowek zasilku, a zrobisz to np po 11 miesiacach, to zasilek dostaniesz tylko przez miesiac, a potem juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Czy mozna pobierac zasilek bedac tymczasowo w polsce, powiedzmy przez 4 tygodnie

Oczywiscie z polski szukamy pracy (w USA i w Polsce)

cos mi sie zapowiada ciekawy nowy rok i ogromnie mnie kusi takiej okazji nie wykorzystac na dluzszy urlop w polsce :)

2. jesli firma mnie zwolni w ostatnim miesiacu ciazy to moge sie wogole starac o bezrobotne?

bo praktycznie to bardzo trudno bedzie szukac pracy w takim stanie

dzieki z gory za wszelkie przmyslenia i doswiadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna pobieac zasilku dla bezobotnych jesli sie nie szuka pracy, nie sadze ze mozna sobie ot tak pojechac na wakacje i pobieac zasilek. To raczej lekkomyslne.

No ale ja w tym czasie mam na prawde zamiar szukac pracy w USA

przeciez jest w polsce internet i telefon

czy jest obowiazek fizycznego przebywania w USA gdy sie pobiera zasilek?

a jesli zaczne nowa prace to najblizsza szansa na dluzsze niz tydzien wakacje w polsce to bedzie gdzies chyba za rok

prawdopodobnie bezpieczniej bedzie nie pobierac zasilku przek okres czasu spedzony za granica,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja w tym czasie mam na prawde zamiar szukac pracy w USA

przeciez jest w polsce internet i telefon

czy jest obowiazek fizycznego przebywania w USA gdy sie pobiera zasilek?

a jesli zaczne nowa prace to najblizsza szansa na dluzsze niz tydzien wakacje w polsce to bedzie gdzies chyba za rok

prawdopodobnie bezpieczniej bedzie nie pobierac zasilku przek okres czasu spedzony za granica,

Dobrze wiesz ze jest to kompletna bzdura co piszesz.

Jak jestes na zasilku to co chwile dostajesz pismo z urzedu aby zglosic sie do biura oszacowac twoja sytuacje indywidualnie.

O ile jest to wielki balach i pic na wode o tyle nie respetkujac tego kwalifikujesz sie do wstrzymania zasilku a nawet bycia ukaranym

za fizyczne nie stawianie sie w urzedzie.

What are you going to do with that ha?

Don't cheat it doesn't pay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja zona tez ma zasilek juz od lutego tego roku i wcale specjalnie pracy nie szuka

a teraz znow obama przedluzyl o kolejne 14 tygodni wiec bedzie ciagnac zasilek az prawie do maja przyszlego roku

hehe no i po co pracowac jej sie nie oplaca isc do pracy no chyba zeby cos naprawde wylapala za niezla kase

mam nadzieje ze obama bedzie przedluzal i przedluzal ten zasilek jeszcze dlugo, przeciez ben drukuje pieniadze bo nic innego nie potrafi

wiec nam tez moga dawac , niech wszystkim dadza zebysmy juz w ogole nie musieli pracowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...