Skocz do zawartości

Zaproszenie Notarialne


hciuku

Rekomendowane odpowiedzi

Do rozmowy z konsulem potrzebujesz jedynie paszportu i prawidłowo wypełnionych wniosków wizowych.

Resztę dokumentów (jakie tylko będziesz chciał zabrać) możesz mieć przy sobie, ale konsul może wcale o nie nie poprosić.

Najczęściej nie prosi o nic.

Nie należy więc zarzucać go papierkami ;)

Ja nie miałam żadnego zaproszenia, nie mam nikogo w Stanach, a wizę dostałam.

Wniosek wizowy wykazuje Twoje więzi z Polską.

Bardzo ważne jest też Twoje podejście do rozmowy. Na luzie, bez nerwów i bez myślenia, że jak nie dostaniesz wizy, to świat się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Nowojorczyk wlasnie o takie firmy chodzi,,ze trzeba miec zaproszenie ...a jak widac nie trzeba..

znajdz mi choc pare tematow ze kogos o zaproszenie zapytali? ;)

moze jak sie kiedys takie cos trafilo to bylo juz cos

Nie wiem jak jest teraz ale pare lat temu to jednak trzeba było mieć, jak byłem po promese w 2003 r w Krakowie to pierwszym papierem jaki chciała zobaczyć Pani konsul było właśnie zaproszenie. Chyba wszyscy którzy byli w ten dzień po wize mieli zaproszenia i z tego co zaobserwowałem jak czekałem na swoją kolejke to je pokazywali. Czy od tego zależało dostanie wizy, tego niewiem - ja dostałem ale musiałem też pokazać inne papiery np. zaświadczenie o niezaleganiu składek w ZUSie (którego niestety nie miałem)

Wtedy na stronie ambasady tez pisało że nie trzeba mieć zaproszenia, ale pani na infolinii jak sie umawiałem na wizyte powiedziała że dobrze jak bym miał.

No ale od tamtej pory troche czasu minęło więc teraz może jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja stawiam ze nie trzeba zaproszenie,,to ze o zaproszenie prosili nie oznacza ze bez zaproszenia kogos wypraszali,,a jak ktos leci na wycieczke do nikogo to co wtedy?

tak wiec nie warto sie bawic w zaproszenia bo to nie swiadczy ze ma sie wize w kieszieni,,jeszcze raz napisze jak by od zaproszenia tak duzo zalezalo to odestek odmow bylby na poziomie 1-2 % a jest jak widac powyzej 10%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, spoko, skoro mam zaproszenie to go nie wyrzuce, nie wiadomo na kogo się trafi, możliwe że będe go potrzebował. Słuchajcie, jeszcze jedno pytanie, bardzo ważne. Nie pracuje a tylko uczę się w studium, czy wystarczy papierek ze szkoły żeby udowodnić mój "silny związek z Polską"??? Jaki dokument jeszcze mógłbym zanieść do konsulatu??? Pomóżcie!! Dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak juz masz zaproszenie to go wez ale bez pytania niczego nie pokazuj,,sam zobaczysz ile osob bedzie pokazywac zaproszenie...

tak wiec zaproszenie ani Ci nie pomoze ani tez nie zaszkodzi...

a co do dokumentow to masz chyba jakas legitymacje-indeks,jak jedziesz w okresie nauki to wez zaswiadczenie ze bedzie ok taki wyjazd w czasie nauki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhy .. ja chce jak najwczesniej w czerwcu poleciec ..

umawiam sie z nauczycielami ze trzeba mi wczesniej wystawic oceny ..

ale pozniej jaki ten konkretny papierek ze szkoly mi potrzebny ze bedzie ok taki wyjazd w czasie nauki..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...