Skocz do zawartości

Zaproszenie Notarialne


hciuku

Rekomendowane odpowiedzi

mam jeszcze jedno pytanie .. nie na temat tego posta .. ale rzecz rowniez wazna ..

czy paszport musi byc wazdny od daty wydania dokladnie 6 miesiecy ?

co by sie stalo gdybym pojechal na rozmowe z paszportem waznym 5 miesiecy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

czyli tu tylko chodzi o to zeby paszport byl wazny 6 miesiecy od daty wyjazdu ?

nie musze czekac pol roku zeby starac sie o wize ? bo tak czy siak i tak za rok chce lecieć

ale im wczesniej sobie wize zalatwie tym tańszy bilet załapie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jak myślicie czy lepiej będzie jak będę się starał o wizę jeszcze w tym roku czy w przyszłym

podkreślam ze wizę będę załatwiał na okres przyszłych wakacji

2.czy dobre jest staranie się o wizę z rocznym wyprzedzeniem planowanego wyjazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, UWAGA tutaj jakieś bzdury wypisują:

http://www.wizy.pl/wizy/index.php?target=1...d=7〈=pl

gdybym miał załatwić te wszystkie zaświadczenia odechciałoby mi się wyjazdu

pierwszy raz starałem się o wizę w 1993 roku i już wtedy nie miałem zaproszenia i konsul o nie nie pytał

później jeszcze dwukrotnie się starałem i za każdym razem bez zaproszenia

we wniosku wpisywałem : cel podróży - turystyczny, zakwaterowanie w usa - hotel (jakikolwiek adres z netu)

silny związek z krajem to między innymi:

rodzina pozostająca w kraju (np. żona i dzieci)

stan posiadania (np. dom)

zatrudnienie (np. prezes dużego banku :)

zdecydowanie bardzo pomocne jest posiadanie dużej ilości pieczątek w paszporcie świadczących o tym, że nie jest to nasz pierwszy w życiu wyjazd zagraniczny

posiadanie "dziewiczego" paszportu trochę obniża szansę na otrzymanie wizy co nie znaczy że całkowicie wyklucza, ale jednak ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hciuk co do samego paszportu to masz to wyjasnione na stronie Ambasady jak jest z jego waznoscia:

Osoby ubiegające się o wizę powinny przedstawić ważny paszport.

Istnieje ogólny wymóg, iż paszport powinien być ważny przynajmniej sześć miesięcy ponad planowany pobyt. Jednocześnie zgodnie z umową zawartą pomiędzy Polską i USA paszporty tych krajów będą honorowane obustronnie jeszcze przez sześć miesięcy od daty upływu ważności. Osoba ubiegająca się o wizę z paszportem, który straci ważność przed upływem 6-ciu miesięcy może ją uzyskać, jednak zezwolenie na pobyt w USA zostanie ograniczone do daty ważności paszportu.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...ents.html#wazny

Tak wiec mozna miec paszport wazny 1 miesiac ale na granicy nie dostaniesz dluzszego pobytu niz waznosc paszportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi;) Koleżanki i koledzy mam do was jeszcze jedno pytanie, i obiecuje że już nie będe was męczył:) Tak jak pisałem, nie pracuje obecnie. Ucze się w studium, oprócz tego jestem instruktorem karate i czynnym zawodnikiem, niestety nie prowadze teraz zajęć. Mam legitymacje instruktora karate, do tego byłem w Kadrze Polski w tym sporcie, mam osiągnięcia jako zawodnik (medale z Mistrzostw Polski), wszystko mam udokumentowane na papierze, w gazetach i internecie. Czy moge zabrać te dokumenty, na rozmowe z kionsulem?? Czy mogą pomóc aby wykazać mój silny związek z Polską??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...