Jump to content

Pobyt W Usa A Wolontariat


pawada

Recommended Posts

Przyszedł mi do głowy ostatnio następujący problem:

czy jako obywatel polski mógłbym pracować w USA jako wolontariusz?jaki status musiałbym posiadać? domyślam się, że pobyt na wizie turystycznej nie wystarczy...zaintersowała mnie pewna instytucja prowadzona przez National Park Service oferująca możliwości właśnie dla wolontariuszy.

Link to comment
Share on other sites

a co pisza na stronie Ambasady USA na temat wolontariatu:

Wolontariat

Osoby planujące uczestnictwo w wolontariatach na terenie USA mogą ubiegać się o wizę B-1, jeśli są członkami lub działają na rzecz powszechnie znanych organizacji religijnych lub charytatywnych typu non-profit. Jednakże zajęcia, które będą wykonywać w USA muszą być pracą tradycyjnie wykonywaną przez woluntariuszy, za którą nie otrzymają żadnego wynagrodzenia (za wyjątkiem pokrycia nieprzewidzianych kosztów związanych z pobytem w USA). Nie mogą ponadto prowadzić działań związanych ze sprzedażą lub oferowaniem usług, jak również przyjmować pieniędzy od darczyńców.

Wolontariat jest programem organizowanym i prowadzonym przez powszechnie znane organizacje religijne lub charytatywne typu non-profit. Polega na niesieniu pomocy ludziom biednym, będącym w potrzebie lub realizującym inne cele religijne i charytatywne.

Jeśli planowane działania wolontariackie nie odpowiadają powyższemu opisowi, należy ubiegać sie o wizę J-1 (w ramach programu wymiany) lub H-2B (z zezwoleniem na pracę tymczasową).

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...tml#wolontariat

Link to comment
Share on other sites

Praca w instytucjach zarządzanych przez NPS nie realizuje celów religijnych lub charytatywnych. Ciekawa sprawa z tą wizą pracowniczą. Tak czy owak, warto poszukać jakiejś instytucji lub organizacji pozarzadowej w Polsce, która zajmuje sie programami wymiany.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...