Skocz do zawartości

Jaka Różnica Miedzy Wizą K3 A Cr1 ?


Rekomendowane odpowiedzi

CZesc ja mialam papiery zlozone 14 lutego 2008 w usa na cr1 interview mam 8 wrzesnia 2009 w warszawie :) . Troche sporo czasu. Mam jeszcze jedno pytanie co sie dzieje po tych dwoch latach kiedy sie dostanie cr1. Czy wtedy trzeba znowu jakies dokumenty skladac czy tylko wniosek o odnowienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jak masz cr1 to wlatujesz na teren USA,dostajesz SSN jak nie masz i GC i jak dostaniesz 10 letnia GC wtedy niczego nie musisz odnawiac a jak 2-letnia to nie slyszalem aby przy tej wizie kogos prosili na rozmowe..co do dokumentow to musisz poszukac na forum co sie wysyla i kiedy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 3 latach szczesliwego małzenstwa na cr mozna starac sie o obywatelstwo po interview i innych biurokracjach wiec wyobrazam sobie ze o to chodzi z tym przedłuzeniem, a jesli małzenstwo przed aplikacja o wize imigracyjna ma dłuzszy staz niz 3 lata to obywatelstwo mozna otrzymac po 2 latach(jesli małzonek/nka jest obywatelem/lką) ale moge sie mylic!! pzdr!!! najlepiej zapytac kogos ze stałych bywalcow tego forum..... pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o odnowienie GC czyli w sumie moge dostac GC na 2 lata i wtedy bede musiala ja odnowic na 10 lat. Czyli roznica jest taka miedzy K3 a CR1 ze na K3 jestes szybciej w usa i musisz przechodzic jeszcze przez papiery a CR1 dluzszy okres oczekiania w polsce i spokoj w usa.:)

Aha i z tego co wyczytalam to jesli jest sie wiecej niz rok malzenstwem to sie dostaje GC na 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sly!! podejrzewam ze brakuje mi przygotowania merytorycznego:) ok.... lunek!! czy twoj przypadek jest odosobniony czy po prost tyle sie czeka na cr1?? bo jak tak to po prostu zalamalem sie:( poltora roku to szmat czasu i chyba nie stac mnie na taka rozłake z moja zoną.... napisz jakies dobre wiadomosci.. z reszta chyba pojde na opcje k-3 bo tyle czasu to za duzo na bycie na odległosc.... jeszcze jedno: jakie mam szanse na turystyczna??? czy wogole sa jakies???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba odosobniony :) bo widze ze innym to szybciej poszlo zobacz http://www.usa.info.pl/board/Czas-Oczekiwa...ons-t11969.html .Jak dostanesz juz pierwszy list z NVC to juz bardzo szybko idzie tylko dosylasz im dokumenty ktore prosza. Ale teraz z tego co widze jednak chyba lepsza jest opcja CR1 . Fakt ze moj maz czesto byl w Polsce. Wiec ten czas na oczekiwanie bardzo mi sie nie dluzyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 3 latach szczesliwego małzenstwa na cr mozna starac sie o obywatelstwo po interview i innych biurokracjach wiec wyobrazam sobie ze o to chodzi z tym przedłuzeniem, a jesli małzenstwo przed aplikacja o wize imigracyjna ma dłuzszy staz niz 3 lata to obywatelstwo mozna otrzymac po 2 latach(jesli małzonek/nka jest obywatelem/lką) ale moge sie mylic!! pzdr!!! najlepiej zapytac kogos ze stałych bywalcow tego forum..... pzdr

Jeśli małżeństwo jest świerze (mniej niz 2 lata) to i po CR1 i po AOS dostaje sie karte warunkowa na 2 lata

krotko przed uplywem 2 lat ( po roku i 9 miesiacach) trzeba zlozyc wniosek o lifting conditions (wniosek I-751) aby dostac 10letnia karte

a rok pozniej (czyli po 3 latach od wydania pierwszej) mozna sie starac o obywatelstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...