Skocz do zawartości

Ems


medyk10

Rekomendowane odpowiedzi

gal zgadza się, do każdej reanimacji wzywam do pomocy karetke z lekarzem, oczywiście tylko po to by chronić siebie, bo u nas niestety jest tak że jesli umrze mi pacjent w karetce to prokurator mi łeb urwie. A niestety cudotwórcami nie jesteśmy i nie każdego da się uratować. A sprzedanie pacjenta na izbie przyjęć z zatrzymaniem krążenia i asystolią nawet jak wjade na masażu i będe się bił w pierś że jeszcze przed chwilą był rytm jaki kolwiek, to oddanie takiego pacjęnta lekarzowi er liczy się z cudem lub nawet skargą lpisemną lekarza na mnie że przywiozłem im zwłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Jednak od zawsze chciałem pracować w ems w usa wydaje mi się, że częściej trafiają wam się poważne wezwania u mnie to bez wachania powiem że 9 na 10 wyjazdow nie powinna mieć miejsca

Tutaj wszystko zalezy dla kogo pracujesz, w jakim Stanie, a nawet w jakim County w danym Stanie pracujesz.Niektore systemy maja tylko przewozy z jednego szpitala do drugiego.

Ty lubisz Action ;) ......to samo co ja..... wiec sa systemy.... ze jestes jako First Responder, czyli jest jako pierwszy przy pacjencie.To jest najlepsze.Ja bylem w takim systemie i 70% wezwan bylo uzasadnione.30% Bullshit :-)

Jakiś czas temu lekarz gdy zawiozłem babke co skrzepami krwi się załatwiała, podał mi rękawiczki i kazal badać perrectum, oczywiście go olałem i wyszedłem.

;) Oczywiscie ..ja bym to samo zrobil :-))

w swoim rejonie mam 3 szpitale do wyboru

Ja tez jestem z Warszawy...jak mowisz rejon to jakie dzielnice pokrywasz? i ktore szpitale ? Czy kazdy szpital w Polsce ma Emergency Room ?

W moim przypadku gdzie np. pracuje w Tampa Bay Area mam mase szpitali do wyboru...jezeli mam atak serca to wioze do szpitala ktory sie specjalizuje w Cardiac Stuff...jezeli dobry wypadek ....good trauma..... wtedy wioze na swiatlach do szpitala ktory sie specjalizuje tylko w Trauma...tutaj nazywaja to Trauma 1 Hospital..jezeli uwazam ze jestem za daleko od takiego szpitala i licza sie minuty...wtedy dzwonie po helikopter ...zeby go zabral do tego szpitala (Golden Hour)...jak jest byle co to zabieram pacjenta do najbizszego szpitala jaki jest.

czy wszystkie zespoły u was mają stacje wyczekiwania, czy są zespoły które cały cas w ambulansie siedzą???

Sa stacje polozone w roznych punktach miasta...gdzie siedzisz 24 godziny..ja tego nie lubie..spisz w nocy o drugiej rano cie budza ...ja sie do tego nie nadaje:-) ..albo sziedzisz w szpitalu i czekasz ...ale....Wiekszosc siedzi w Ambulance...Ja pracowalem tylko dla takiego systemu....To ma sens....Nazywaja to Posting. You are posted w pewnym regionie miasta gdzie spodziewaja sie ze beda mieli 911call....Oczywiscie ze swoich statystyk... Jezeli ja jestem na przedmiesciach gdzie nic sie nie dzieje jest nuda i w tym czasie Ambulans co jest w srodku miasta ma wezwanie ..wiec mnie kaza jechac do downtown zeby pokryc ta czesc miasta.W moim systemie dla ktorym pracowalem od momentu kiedy ktos zadzwonil 911 ja musialem byc przy tej osobie w ciagu 4 minut.....Wiadomo dlaczego ...ktos pada... mozg nie ma tlenu ponad 4-5 minut ... wiec jest pogib maxim ;-)

Tutaj nazywamy to "shuffle game".Ja to lubilem ...always busy...jak ci mowia zeby jechac do jakiegos regionu miasta to mozesz wybrac gdzie chcesz zaparkowac... w promieniu jednej mili...ja zawsze parkuje gdzie sa otwarte 24 na godzine nocne sklepy...Masz radio ze soba i mozesz sobie isc gdzie chcesz i zawsze ci daja kawe paczki cola hot-dog..itp.itd za darmo ...bo ci ludzie wiedza jaki jest twoj zawod ...w ten sposob ci dziekuja.... a moze kiedys tez beda cie potrzebowac...wiec z gory chca sie jakos odwdzieczyc.W sumie traktuja cie na rowni z Cops :)

Akma ma racje

bo pracodawcom ostatnio nie opłaca się ściąganie pracowników zza granicy.

Teraz kazdy sie boi Obamacare... nawet pielegniarki co sa swiezo po szkole maja problemy zeby sie gdzies wcisnac do roboty....Ale to wszystko przejdzie ...to jest chwilowe...Zawsze mozna cos pokombinowac :D

u nas brakuje mi tylko kursów na ktorych mógłbym podnieść kwalifikacje a za które nie musiałbym płacić.

No Problemos :rolleyes: ...po prostu czytaj rozne pisma...ksiazki...internet...educate yourself!!....Ja to samo robie...To jest Twoja wiedza...pieprzyc kursy...Ty sam napewno mozesz dawac kursy dla nowicjuszy ;) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak zginela Diana w 1997 roku media trabily ze w US moze przezylaby bo ambulans zabiera i jak najszybciej zawozi na ER w miedzyczasie oszacowujac "rannosc"

natomiast we Francji (rozumiem ze w Unii tak samo) najpierw przywracaja rannego do stanu uzywalnosci (bo jest lekarz w ambulansie) dopiero potem dowoza do szpitala.

Gal...absolutnie masz racje....pamietam ten przypadek...i my wszyscy otwieralismy tutaj szeroko oczy..jak to sie moglo stac???....Tutaj jest..."Load And Go"..."Golden Hour"... bo w tym przypadku taka osoba jak Ona powinna byc jak najszybciej na sali operacyjnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do każdej reanimacji wzywam do pomocy karetke z lekarzem

Dlaczego ??...Nie bardzo rozumiem.

A sprzedanie pacjenta na izbie przyjęć z zatrzymaniem krążenia i asystolią nawet jak wjade na masażu i będe się bił w pierś że jeszcze przed chwilą był rytm jaki kolwiek, to oddanie takiego pacjęnta lekarzowi er liczy się z cudem lub nawet skargą lpisemną lekarza na mnie że przywiozłem im zwłoki.

WTF ?....to jest po prostu chore...nie rozumiem dlaczego tak jest....Chyba teraz naprawde rozumiem twoja frustracje...To jest inny swiat...

Come to USA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa stacje polozone w roznych punktach miasta...gdzie siedzisz 24 godziny..ja tego nie lubie..spisz w nocy o drugiej rano cie budza ...ja sie do tego nie nadaje:-) ..albo sziedzisz w szpitalu i czekasz ...ale....Wiekszosc siedzi w Ambulance...Ja pracowalem tylko dla takiego systemu....To ma sens....Nazywaja to Posting. You are posted w pewnym regionie miasta gdzie spodziewaja sie ze beda mieli 911call....Oczywiscie ze swoich statystyk... Jezeli ja jestem na przedmiesciach gdzie nic sie nie dzieje jest nuda i w tym czasie Ambulans co jest w srodku miasta ma wezwanie ..wiec mnie kaza jechac do downtown zeby pokryc ta czesc miasta.W moim systemie dla ktorym pracowalem od momentu kiedy ktos zadzwonil 911 ja musialem byc przy tej osobie w ciagu 4 minut.....Wiadomo dlaczego ...ktos pada... mozg nie ma tlenu ponad 4-5 minut ... wiec jest pogib maxim ;-)

Tutaj nazywamy to "shuffle game".Ja to lubilem ...always busy...jak ci mowia zeby jechac do jakiegos regionu miasta to mozesz wybrac gdzie chcesz zaparkowac... w promieniu jednej mili...ja zawsze parkuje gdzie sa otwarte 24 na godzine nocne sklepy...Masz radio ze soba i mozesz sobie isc gdzie chcesz i zawsze ci daja kawe paczki cola hot-dog..itp.itd za darmo ...bo ci ludzie wiedza jaki jest twoj zawod ...w ten sposob ci dziekuja.... a moze kiedys tez beda cie potrzebowac...wiec z gory chca sie jakos odwdzieczyc.W sumie traktuja cie na rowni z Cops

i właśnie taki system bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...