Skocz do zawartości

Ems


medyk10

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
medyk jesli tak patrzysz na swiat to moze Ci sie udac w USA ...bo jak widzisz ja szukalem i szukam czegos innego niz widoki,praca lepsza lub tez usmiech na twarzy...

no nic koncze ten temat i nie zasmiecam go Wam..milej rozmowy zycze :)

Sly czy ty czasem nie jestes artysta z krwi i kosci. Ujawnij sie i uszczknij tajemnicy co malujesz? Nie to nie jest zart ani w zadnym wypadku kpina nie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest cos takiego w Polsce jak DNR Do Not Resuscitate??...Jak tutaj ktos ma chorobe tak jak rak i wie ze juz mu nie dlugo zycia zostaje to podpisuje taki papier,,swoje ostatnie zyczenie.Maja nawet branzoletke z DNR na rece.Wiec jak mam takie wezwanie to daje zawsze morfine zeby mogl odejsc z tego swiata bez meki,bez wzgledu na cisnienie

W Polsce wygląda to tak, że każdy ma prawo decydować o tym czy się leczyć lub i tak jest gdy pacjent mi powie, że pomocy mojej nie potrzebuje, nie chce, to ja nawet nie tyle, że nie musze co nie moge nawet dotknąć takiego gościa. Niestety nasze społeczeństwo jest bardzo wrażliwe na punkcie uszczęśliwiania kogoś na siłe i nawet jak ktoś wyraźnie mówi że nie życzy sobie pogotowia i nie chce, to i tak dzwonią bo np. widzieli jak szedł i upadł i uderzył głową lub ma zdarty nos. Wiedzą lepiej od samego poszkodowanego. Często jest tak, że coś zobaczą, zadzwonią, a potem się oddalają i twierdzą, że zrobili swoje i w ludzkim odruchu wzywają nas nie wiedząc tak naprawde co się stało i czy ta osoba wogóle chce by kogokolwiek wzywać. Pytam się co to za ludzki odruch oddalić się od osoby z przekonaniem że potrzebuje pomocy????????? co do DNR nigdy się nie spotkałem z czymś takim. W sytuacji osób śmiertelnie chorych, tzn bez szans na poprawe(ca), często opieramy się na zachowaniu rodziny i tak naprawde to oni decydują czypodejmujemy reanimacje. Mne w szkole uczyli, że jednym z powodów odstąpienia od reanimacji jest zaawansowany proces nowotworowy, niestety często podejmujemy reanimacje nawet gdy osoba jest skierowana do leczenia hospicyjnego tylko dlatego, że rodzina nie może się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zbyt mało informacjimam na temat tego kraju.

malo to bylo informacji w latach 90-tych kiedy to szukalem czegos o Kanadzie czy tez USA,,brak np neta

a teraz google wpisujesz odpowiednie slowa i masz do groma tego...pamietaj o jezyku angielskim -francuskim bo w tych jezykach sa strony .

i np wejdz sobie na strone Ambasady Kanady :

www.canada.pl

do tego ta strona:

http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

tutaj masz strony gdzie mozna szukac pracy:

http://geo.international.gc.ca/canada-euro...TempWork_pl.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...