Skocz do zawartości

Pytanie, Bo Co Innego


BlaZe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko. Wg. visa bulletin'u (October 2009) beda rozpatrywali moja sprawe za miesiac (Family First, teraz napisane jest 22 july 03' a moje jest z 07 august 03') wiec kiedy moge sie spodziewac rozpatrzenia mojej sprawy? Czy to iz napisane tam jest ze zostal juz niecaly miesiac to prawda i juz niedlugo przyjda jakies papiery czy zwykly pic na wode a vise dostane za powiedzmy pol roku? I jesli juz dostane to jak to dalej bedzie sie odbywalo? moze mi to ktos objasnic?

Kazdemu kto mi pomoze kupie kupie cheesburgera i duze frytki w McDonaldzie! ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jestes w usa i czekasz na rozpatrzenie sprawy to jak pojawi sie twoja data to wtedyzaczynasz proces adjustment of status na terenie usa czyli wysylasz dokumnety. jakie to ja ci nie powiem bo u mnie zalatwiane bylo to przez prawnika. jezeli czekasz w polsce to ambasada wysle ci pakiet dokumentow do wypelnienia z badaniami jakie musisz zrobic itp. ale w tym wyopadku potrwa to troszke dluzej wiec piluj daty i zaczynaj ubiegac sie uregulowanie statusu. pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim przykładzie więcej niż miesiąc. Czekam w Polsce na wizę (kategoria F2A). Moja priority date była aktualna w maju i wtedy z NVC przyszła informacja o konieczności wysłania kolejnych dokumentów, czyli podanie o sponsorowanie, dane biograficzne, odpisy aktu urudzenia, ślubu itd. W lipcu wysłaliśmy wymagane dokumenty. Po 2 tygodniach przyszła odpowiedź, że czegoś jeszcze im brakuje. Więc ponad 3 tygodnie temu dosłaliśmy resztę i na razie cisza. Też zastanawiam się ile to jeszcze może potrwać. Czy NVC wyśle do męża (mojego agenta) informacje, że dokumenty są ok i przesyła je do Ambasady w W-wie? Czy dopiero z Ambasady dostanę zaproszenie na rozmowę?

Pozdrawiam.

Agnieszka B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zadzwonic do Ambasady i tam sie spytac jak sie maja Nasze sprawy..bo moze juz zaproszenie jest juz w drodze..kiedys zaproszenia dostawalo sie z Ambasady,potem z USA a teraz?

nformacja telefoniczna, wizy imigracyjne - Warszawa

+(48) (22) 625 10 42 - czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 12.00 i 14.00 - 16.00.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/contact.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wiec wyglada to tak:

priority date jest 'current' w visa bulletin lub bedzie current w bliskiej przyszlosci -> National Visa Center wysyla dokumenty do sponsora i do osoby sponsorowanej

Sponsor oplaca $70 online i odsyla Affidavit of Support do NVC

Sponsor lub osoba sponsorowana wypelnia Agent of Choice (czyli kto bedzie odpowiedzialy za wyslanie DS230+dokumentow towarzyszacych i oplate $400 online)

Po wyslaniu wszystkich dokumentow (jesli nic nie brakuje) NVC zamyka sprawe, ustala termin interview i wysyla dokumenty do konsulatu w Warszawie.

Po otrzymaniu powiadomienia o dacie interview idzie sie na badania medyczne, dostaje sie zamknieta koperte ktora sie ze soba zabiera na interview.

Caly proces trwa od 3-6 miesiecy, w zaleznosci od tego jak szybo odsyla sie dokumenty, dokonuje sie oplat i czy dokumentacja jest zadowalajaca dla NVC.

Dobrze jest zadzwonic do NVC (603 334 0700) i podac im swoj email to wtedy wszystkie powiadomienia otrzyma sie elektronicznie albo mozna tez poinformowac ich emailem: NVCINQUIRY@state.gov

Oczywiscie wszystko po angielsku. Przy kazdej komunikacji trzeba miec: numer sprawy/case number (dla Warszawy zaczyna sie od WRW...) imie i nazwisko petitioner i benefitiary oraz daty urodzenia petitioner i benefitiary

Czyli nie ma po co dzwonic do ambasady bo oni az do momentu zamkniecia CASE'a przez NVC w nic nie maja wgladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...