Skocz do zawartości

Problem Polski..., Roger Cohen Zasugerował..


Lukus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mysle ze sciagniecie wiz to bedzie glupota, tak jak napisane bylo

przy ruchu bezwizowym maksymalny pobyt w USA to 3 m-ce, bez możliwości przedłużenia pobytu, ani zmiany statusu. Nawet jeśli weźmie się ślub z obywatelem w czasie takiego pobytu, to nie można zmienić statusu po ślubie na terenie USA, trzeba wrócić do kraju pochodzenia i tam czekać (około roku) na GC.

Naprawde niewiele osob sobie z tego zdaje sprawe i jest problem. A szczegolnie moze byc problem jak wiekszosc bedzie zawracana na lotnisku i bedzie wielka awantura bo przeciez nie ma wiz.

Zamiast sciagania wiz mogli by nas to loterii wpuscic i by bylo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba czytać takich artykułów aby stwierdzić ze Amerykanie po prostu (rżną nas w dupę jak się im tylko podoba)

jak dla nich to Polska jest marionetka którą się posługują np. sprawa z polskimi żołnierzami w iraq i afganistanie ...

ile zginęło .. żadnego wynagrodzenia

ale jak wysłali z takich prowincji jak Litwy,Węgier, Słowacji, Estonii, Łotwy, Malty i Czech do iraq i afganistanu PARU ziomkow ( nie tyle co my )

z podziękowaniem Amerykanie znieśli im wizy ..

CHAMSTWO żeby takie prowincje nie musiały się starać o pieczątkę żeby być w USA .. a Polska o wiele większy kraj od Litwy,Węgier, Słowacji, Estonii, Łotwy, Malty i Czech (Estonia to wogole prawie jak wiesze nasze województwo ^^) musi się o nią starać ..

Jesteśmy najmniej doceniani w Europie przez Amerykanów ..

moim zdaniem teki wybryk Amerykanów powinien wystarczyć naszym politykom aby negocjować .. wynegocjować coś co by było wygodniejsze dla polaków w wyjeździe do USA .. np. właśnie tak loteria co kolega wyżej wymienił :)

Pewnie już ten temat rozkminiliscie .. ale musiałem się wypowiedzieć bo to mnie już naprawdę poruszyło ..

Dziekuje Za uwage.. jesli cos pokrecilem poprawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hciuku tylko ze te male kraje mialy maly odestek odmow i weszly jeszcze jak byla ta ustawa o tych 10% bo jakby byla ta co teraz to nie wiem czy tak Czechy by szybko weszly...

Co do ruchu bezwizowego to prosze poczytac temat o tym co bylo w Kanadzie(dzial Kanada) jak zawracane byly osoby i jak czasami nadal sa zawracane a przeciez nie ma juz wiz i kazdego powinni wpuscic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hciuku tylko ze te male kraje mialy maly odestek odmow i weszly jeszcze jak byla ta ustawa o tych 10% bo jakby byla ta co teraz to nie wiem czy tak Czechy by szybko weszly...

Dokladnie. Typowo Polskie podejscie do sprawy, gdzie winnego szuka sie wszedzie poza samym soba, czy to Amerykanie sa winni faktu, ze Polacy non-stop przedluzaja pobyt w USA, albo ze mamy tyle odmow? Najpierw spojrzmy na siebie i na nasze kombinacje, a dopiero pozniej czegos sie domagajmy. Poza tym, fakt uczestnictwa w wojnach nie ma nic wspolnego z wizami, USA jak kazdy inny kraj ma przepisy i musi sie ich trzymac, skoro w przepisach bylo 10% to nie ma wyjatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Polacy chcą zniesienia wiz. Czynników jest wiele : swoboda przekraczania granic, etc.
Co do ruchu bezwizowego to prosze poczytac temat o tym co bylo w Kanadzie(dzial Kanada) jak zawracane byly osoby i jak czasami nadal sa zawracane a przeciez nie ma juz wiz i kazdego powinni wpuscic...

Sly dobrze pisze, bo zniesienie wiz wcale nie oznacza swobody przekraczania granic. Wielu Polaków błędnie myśli, że to będzie wyglądało tak jak przy przekraczaniu granic państw Unii Europejskiej. Niestety, osoby, które w przeszłości były w USA nielegalnie lub mają tam kogoś bliskiego, kto przebywa nielegalnie, będą zawracane z lotniska USA do Polski.

Q: What Are the Disadvantages of Using the VWP?

A: If you are admitted to the United States under the VWP, you may not change or extend your non-immigrant status. If your admission is denied you have no right to administrative or judicial review, except as noted above. Likewise, if you are found to have previously violated the terms of your admission, you may not enter under the VWP ever again. Therefore, before using the VWP, you should carefully consider your options.

Q: What if a VWP Applicant is Found to be Inadmissible?

A: A VWP applicant found to be inadmissible by a CBP officer may be detained pending processing and may be refused entry into the United States without further administrative hearing.

http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/id_visa/...ure/vwp/vwp.xml

Ludzie na tym forum często pytają: "Czy w mojej sytuacji mam szansę na wizę, bo szkoda mi wydawać 300 zł na opłatę

wizową?". I często dostają odpowiedź: "Ostateczna decyzja należy do urzędnika w konsulacie". Przy ruchu bezwizowym ludzie będą się zastanawiali: "Czy w mojej sytuacji mam szansę na wjazd do USA, bo szkoda mi wydać 3000 zł na bilet?", ale tu ostateczną decyzję będzie podejmował urzędnik na lotnisku i nie będzie się litował nad kimś, kto ma coś do ukrycia, tylko dlatego, że ten kupił bilet...

hciuku tylko ze te male kraje mialy maly odestek odmow i weszly jeszcze jak byla ta ustawa o tych 10% bo jakby byla ta co teraz to nie wiem czy tak Czechy by szybko weszly...

Dokladnie. Typowo Polskie podejscie do sprawy, gdzie winnego szuka sie wszedzie poza samym soba, czy to Amerykanie sa winni faktu, ze Polacy non-stop przedluzaja pobyt w USA, albo ze mamy tyle odmow? Najpierw spojrzmy na siebie i na nasze kombinacje, a dopiero pozniej czegos sie domagajmy. Poza tym, fakt uczestnictwa w wojnach nie ma nic wspolnego z wizami, USA jak kazdy inny kraj ma przepisy i musi sie ich trzymac, skoro w przepisach bylo 10% to nie ma wyjatku.

Nic dodać, nic ująć :)

Ciekawa jestem, jaki odsetek Polaków wyjeżdża do USA na 2-3 tygodnie URLOPU, nie częściej niż raz w roku... Bo właśnie do takich wyjazdów służy wiza turystyczna lub ruch bezwizowy.

Rozmawiajcie ze swoimi znajomymi na temat programu bezwizowego i uświadamiajcie ich o ograniczeniach, z jakimi będą musieli się liczyć. Większość ludzi naprawdę nie ma o tym pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisane było o tym nie raz na forum, ale to co wiemy my, nie dociera do innych, postronnych ludzi. żadna gazeta, radio, tv jeśli mówią o ruchu bezwizowym nigdy nie wspomni o tym jakie to ma ograniczenia i zasady, dlatego cały naród odbiera to na takiej samej zasadzie jak granice w UE. jednym słowem luz blues :) dlatego Polacy cały czas będą się oburzać jeśli tylko do tablicy wywoła się temat wiz do USA, w znaczeniu dlaczego my je mamy a inni nie.

ogólnie społeczeństwo jest NIEUŚWIADOMIONE w tym temacie, choć oczywiście wszystkim się wydaje, że wiedzą wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla użytkowników forum

Ciekawa jestem, jaki odsetek Polaków wyjeżdża do USA na 2-3 tygodnie URLOPU, nie częściej niż raz w roku... Bo właśnie do takich wyjazdów służy wiza turystyczna lub ruch bezwizowy.

"Ponadto

zwraca uwagę fakt, że w całym analizowanym okresie nie zmienił się (wyjątkowo niski,

wynoszący 2%) odsetek Polaków wyjeżdżających do USA."

Cytuję strona 7

Źródło Komunikat Badawczy COBOS BS/111/2009

http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2009/K_111_09.PDF

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisane było o tym nie raz na forum, ale to co wiemy my, nie dociera do innych, postronnych ludzi. żadna gazeta, radio, tv jeśli mówią o ruchu bezwizowym nigdy nie wspomni o tym jakie to ma ograniczenia i zasady, dlatego cały naród odbiera to na takiej samej zasadzie jak granice w UE. jednym słowem luz blues :) dlatego Polacy cały czas będą się oburzać jeśli tylko do tablicy wywoła się temat wiz do USA, w znaczeniu dlaczego my je mamy a inni nie.

ogólnie społeczeństwo jest NIEUŚWIADOMIONE w tym temacie, choć oczywiście wszystkim się wydaje, że wiedzą wszystko :rolleyes:

Sporą część Polaków niestety cechuje ignorancja - nie ruszą palcem, żeby znaleźć informację na dany temat, ale będą się wymądrzali jak eksperci, a przy tym narzekają, że zawsze są pokrzywdzeni.

Szkoda, że media, przy okazji wzmianki o wizach, nie wspominają o zasadach ruchu bezwizowego. Pozostaje "poczta pantoflowa". Dlatego ci, którzy wiedzą coś na ten temat, powinni uświadamiać swoich znajomych, a ci następnych :)

"Ciekawa jestem, jaki odsetek Polaków wyjeżdża do USA na 2-3 tygodnie URLOPU, nie częściej niż raz w roku... Bo właśnie do takich wyjazdów służy wiza turystyczna lub ruch bezwizowy".

"Ponadto

zwraca uwagę fakt, że w całym analizowanym okresie nie zmienił się (wyjątkowo niski,

wynoszący 2%) odsetek Polaków wyjeżdżających do USA."

Cytuję strona 7

Źródło Komunikat Badawczy COBOS BS/111/2009

To niestety tylko sondaż.

Odpowiedź na to pytanie znają pewnie urzędnicy imigracyjni, ale oni nie publikują statystyk, kto na ile wjeżdża do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...