Skocz do zawartości

Problem Polski..., Roger Cohen Zasugerował..


Lukus

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego o zniesieniu wiz wypowiadaja sie glownie osoby, ktorre mam wrazenie mieszkaja w USA/maja wieloletnie wizy turystyczne, czyli de facto problem ich nie dotyczy?

Pewnie dlatego, że te osoby mają jakieś pojęcie o zasadach przyznawania wiz i ruchu bezwizowym. Te osoby mają też bliskich w Polsce, więc ta kwestia pośrednio ich dotyczy. Ja również mam bliskich w Polsce i im wizy nie przeszkadzają. Części z nich przestały przeszkadzać, dopiero gdy dowiedzieli się, o co tak naprawdę chodzi z tym programem bezwizowym. Niech wypowiada się każdy, byle miał pojęcie, o czym mówi.

Czyzby to bylo prawdziwie polskie zachowanie, ze ja mam wize, wiec lepiej innym Polakom utrudnic wyjazd?

Czy jak piszę o zasadach i ograniczeniach programu bezwizowego, to dla ciebie oznacza to, że chcę komuś coś utrudnić??? "Prawdziwe polskie zrozumienie" - zrozumieć wszystko na opak i obrazić się, że ludziom się życie utrudnia...

skad wiesz jakie motywy kieruja osobami ktore chca zniesienia wiz? po ich zniesieniu, zdziwisz sie jak szybko ludzie przyswoja sobie co to oznacza.

O to właśnie chodzi, że po zniesieniu wiz będzie za późno na przyswajanie. Wtedy ludzie będą oburzeni, że wcześniej nie mówiło się jasno o zasadach i ograniczeniach. Albo, co gorsza, będą narzekali, że "Amerykańcy znowu wystrychnęli nas na dudka". Na razie media o zasadach ruchu bezwizowego nie wspominają, a jeśli już coś gdzieś napiszą, to ręce opadają:

"Gdyby wiz nie było, to problem by przestał istnieć, gdyż nikt nie mógłby nielegalnie pozostać w USA poza okresem wizy!"

http://www.tur-info.com/ak_id/9852;inicjat...nisterstwo.html

Polacy jak słyszą, że mamy wizy do Stanów to się jeżą, bo jak to, my, sojusznicy...

I wszyscy są za zniesieniem wiz. Nie dlatego, żeby sobie turystycznie wyjechać do Stanów, bo na to większości nie stać.

Ale dlatego, że marzy im się emigracja.

Nie mówi się o tym, że zniesienie wiz emigracji w żaden sposób nie ułatwi.

Dla mnie wizy moze nie byc od teraz jesli duza czesc osob pojmie co to jest zniesienie wiz i na czym to polega.

I o to tylko chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

"a i najwazniejsze widzicie co sie stalo z Czechami ,latali do Kanady bez wiz a potem wizy zostaly przywrocone i tak samo jest z USA,jak by zobaczyli ze wiecej osob zostaje nielegalnie wtedy szybko wroca do systemu wiz. "

Tu jest odpowiedz

http://www.rp.pl/artykul/36,297567_Czescy_..._do_Kanady.html

Źródło: www.rp.pl

http://wyborcza.pl/1,75477,6783749,Kanada_...w_za_Romow.html

Źródło : gazeta.pl

Dlaczego Kanada ukarała Czechów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To nie pierwszy taki przypadek potraktowania polskich muzyków przez amerykańskie służby imigracyjne. W lipcu na koncert do Stanów Zjednoczonych wybierał się zespół Big Cyc. Wizy artystycznej nie dostał jednak Skiba, wiec koncert odwołano. We wrześniu wiz nie dostały także zespoły Lombard, Sztywny Pal Azji i Sidney Polak. W tych przypadkach pojawiły się jednak informacje, że zespoły znajdują się na czarnej liście służb imigracyjnych".

http://www.rmf.fm/fakty/?id=162366

Jakiś powód na pewno był, więc nie emocjonujmy się, póki nie ujawnią szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/2050386,12,usa_p...polem,item.html

USA: przyczyna skandalu z polskim zespołem

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski podjęło interwencję w sprawie wydalenia muzyków Zakopower ze Stanów Zjednoczonych - informuje portal Gazeta.pl. Jak czytamy w portalu Gazeta.pl, czterech muzyków Zakopower chciało udać się do USA na podstawie wiz turystycznych, choć przyjechali tam na koncert, czyli w celu wykonania pracy. Jak podkreśla rzecznik MSZ Piotr Paszkowski, oficerowie służby granicznej musieli wydalić polskich muzyków z USA, ponieważ decyzje dotyczące udzielenia prawa do pracy podejmuje US Immigration.

Wczęśniej "tygodnik Podhalański" poinformował w swoim serwisie internetowym ,że błędy w wizach czterech członków zespołu były powodem, dla którego oficerowie nie wpuścili ich wczoraj na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Zespół miał wystąpić na festiwalu Polonii w Chicago. Jak twierdzi Sebastian Karpiel-Bułecka, lider zespołu Zakopower, nakaz opuszczenia USA wydany przez oficerów imigracyjnych to "kompletne nieporozumienie". Jak mówi, on i trzech podróżujących z nim muzyków, mieli dokładnie takie same wizy, jak część grupy, która wcześniej wylądowała na lotnisku w Chicago. Jak dodał, oficerowi imigracyjni byli "bardzo agresywni".

Z prośbą o szybkie wyjaśnienie sprawy niewpuszczenia polskich artystów na teren USA zwrócił się do konsula generalnego RP Zbigniewa Matyni poseł PO Andrzej Gut-Mostowy. W jego opinii, Polacy są dyskryminowani przez służby graniczne USA – czytamy w serwisie tygodnikpodhalanski.pl.

Nawet nasi "celebryci" chca na czarno w USA pracowac :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no zla wiza a wiec do kogo powinno miec sie pretensje?

jak napisali w ds ze jada sesje zdjeciowa robic a wyszlo podczas rozmowy ze beda spiewac i kase brac to taki jest rezultat tego...

jak napisalem wczesniej juz w RMF o tym powiedzieli ze takie wizy artystyczne zalatwia sie dlugo a wiec ktos musial czegos nie dopatrzyc ze strony polskiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/2050386,12,usa_p...polem,item.html

USA: przyczyna skandalu z polskim zespołem

"Jak czytamy w portalu Gazeta.pl, czterech muzyków Zakopower chciało udać się do USA na podstawie wiz turystycznych, choć przyjechali tam na koncert, czyli w celu wykonania pracy".

Nawet nasi "celebryci" chca na czarno w USA pracowac :))

to mial byc oficjalny wystep. zaden na czarno. zla wiza jedynie.

Występ artystyczny na wizie turystycznej to występ niezgodny z prawem. Nawet jeśli za występ nie pobieraliby honorarium, to i tak potrzebowaliby wiz artystycznych. Jeśli wjechaliby na wizach turystycznych, zrobili koncert i wzięli za to pieniądze, to byłaby to praca na czarno, nawet jeśli odprowadziliby od tego podatek w USA. Urzędnik imigracyjny miał więc wszelkie podstawy do cofnięcia ich, po prostu wykonał swoją pracę i nie dopuścił do złamania prawa.

Tu trzeba wspomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii - ruch bezwizowy dotyczy tylko wiz turystycznych. Jeśli obywatel kraju objętego programem bezwizowym chce się udać do USA w celu innym niż turystyczny, np. w celu podjęcia nauki, pracy czy występu artystycznego, musi wcześniej ubiegać się o odpowiednią wizę, studencką, pracowniczą, artystyczną, itp. Ważne, żeby o tym mówić już teraz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...