Skocz do zawartości

Problem Polski..., Roger Cohen Zasugerował..


Lukus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Lukus musialem dodac cos do tematu bo wyszlo by ze bedziemy rozmawiac o problemach Polski a tutaj chodzi o ta sprawe z tarcza ..I co teraz napisal NYT oraz co podalo RMF FM z rana i co jest na onecie..

a tutaj mamy sondaz z Faktu:

http://www.efakt.pl/Wprowadzmy-wizy-dla-Am...ly,52840,1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za wizami dla Amerykanow. Wtedy oni nie zniosa nam wiz na pewno. A jak nie bedzie wiz dla Amerykanow to tez nam na pewno nie zniosa u siebie wiec do stracenia nie ma nic. Szczerz mowiac Polska chyba musialaby naprawde stac sie 51 stanem i wtedy moze by zniesli wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska sama z siebie wniesc wiz dla USA raczej nie moze, wiec cala ta gadanina nie ma wiekszego sensu. Wydaje mi sie, ze aby wniesc wizy dla USA musielibysmy wystapic ze strefy Schengen, a wtedy mamy znowu granice z Unia Europejska, wiec pomysl upada. Zastanawia mnie dlaczego pomimo wielu klopotow Polski, sprawa wiz jest ciagle wsrod najbardziej palacych do rozwiazania? Jak ktos chce zobaczyc USA to nie ma najmniejszego problemu, sa programy typu work and travel, camp america, internship i zapewne jakies organizowane wycieczki.

PS. Nie urazajac nikogo dodam, ze cala ta sprawa z ruchem bezwizowym do USA to raczej problem tych co chca wyemigrowac tam na stale, niz zwyklych turystow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Nie urazajac nikogo dodam, ze cala ta sprawa z ruchem bezwizowym do USA to raczej problem tych co chca wyemigrowac tam na stale, niz zwyklych turystow.

Poza tym niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przy ruchu bezwizowym maksymalny pobyt w USA to 3 m-ce, bez możliwości przedłużenia pobytu, ani zmiany statusu. Nawet jeśli weźmie się ślub z obywatelem w czasie takiego pobytu, to nie można zmienić statusu po ślubie na terenie USA, trzeba wrócić do kraju pochodzenia i tam czekać (około roku) na GC.

Tak na marginesie, wielu Polaków błędnie myśli, że zniesienie wiz do USA oznacza, że można tam lecieć i pracować czy osiedlać się... Chyba tylko dlatego chcą zniesienia wiz (?) Ja widzę więcej minusów niż plusów ruchu bezwizowego. Prawda jest taka, że jeśli ktoś chce pojechać do USA w celach wyłącznie turystycznych, i nie ma nic do ukrycia przed urzędnikiem konsularnym, to wizę zawsze dostanie. Przy ruchu bezwizowym "selekcja" będzie się odbywała dopiero na lotnisku w USA i sporo osób będzie zawracanych do Polski.

Jeśli chodzi o Amerykanów, to też niewielu naszych rodaków wie, że mogą oni przebywać w Polsce tylko 3 m-ce. Jeśli chcą przedłużyć pobyt na kolejne 3 m-ce, to muszą złożyć wniosek w Urzędzie ds Cudzoziemców, w którym muszą podać powody przedłużenia pobytu, wnieść opłatę około 500 zł i czekać na decyzję. Czyli procedura podobna do wiz USA, tylko trochę drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala ta dyskusja na temat wiz przypomina mi troche argument ucznia, ktory nie zdal egzaminu, wiec nie zdal roku, ale ktory chce awansowac bo on jest taki loyalny. I co z tego? I tak oblal egzamin. Kiedy Polska przestanie oblewac - to znaczy zmniejszy liczbe odmow - wizy odpadna. To jest chyba dosyc proste. Czy ja czegos nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja co do tematu Wiz, jest jak najabrdziej potrzebna. Wnosi dodatkowe informacje. Visa Waiver Program (VWP) który został poruszony w kilku wątkach dotyczy wybranych krajów UE.

Co do sytuacji Polska, w okresie kilku lat zapewne przystąpi do tego grona. Zapewne zależy to od wielu czynników, określonych przez administrację, senat, preydencję kraju USA. Dlaczego Polacy chcą zniesienia wiz. Czynników jest wiele : swoboda przekraczania granic, etc.

Visa Waiver Program wady i zalety tego programu

Akma Tak na marginesie, wielu Polaków błędnie myśli, że zniesienie wiz do USA oznacza, że można tam lecieć i pracować czy osiedlać się... Chyba tylko dlatego chcą zniesienia wiz (?) Ja widzę więcej minusów niż plusów ruchu bezwizowego. Jeśli możesz przytoczyć podziel się tą informacją .

http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/id_visa/...epssprt_vwp.xml

Sugestia, pytanie czy można by było wystosować list, petycję do Ambasady Amerykańskiej, w Warszawie z zapytaniem czy w ramach współpracy Polsko-Amerkańskiej, [urzędnik, Abasador ]Ambasady mógłby udzielił informacji na tym forum. Z Zapytaniem czy Administracja USA planuje włączenie Polski do tego grona. Jeśli grupa osób publikująca na tym forum będzie przychylna dla takiej inicjatywy z chęcią pomogę aby doszło do realizacji tego planu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...