Skocz do zawartości

Są Szanse?


Adam50k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem że może mój problem był tu poruszany, jednak nic nie znalazłem, a dokładne przeglądanie każdego tematu, mogłoby być kłopotliwe, więc zakładam nowy.

Obecnie chodzę do pierwszej klasy technikum (wiem że to wcześnie, ale już wolałbym rozwiać moje wątpliwości) i po skończeniu szkoły i może przepracowanym roku, w PL chciałbym wyjechać. Marzy mi się Nowy Jork, mieszkanie tam to moje marzenie.

Chciałbym zostać na stałe i oszczywiście tam pracować.

I tu moje pytanie: czy nie mając w USA żadnej rodziny, nikogo znajomego, mam jakiekolwiek szansę dostać wizę, czy mogę przestać się napalać? Oczywiście nie jestem karany, ani nie zamierzam być. ;) Przeczytałem na tej stronie, o wizach i z tego wynika że raczej nie ma szans, ale wolałbym zapytać.

Bardzo proszę o pomoc, na pewno mnie to uspokoi, bądź rozwieje nadzieje.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o programie W&T i wszystko wydaje się fajne, ale nie jest to przypadkiem tylko dla studentów? Osobiście studiować nie zamierzałem, po ukończeniu technikum.

I czy po takim programie jeśli jednak mi się spodoba, nie będę miał problemu z wizą?

Oczywiście do mojego wyjazdu może się sporo pozmieniać, ale nie sądzę aby znieśli wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jestes mlody i dobrze ze sie pytasz (ja tez taki sam bylem )a wiec powtorze to jeszcze raz (szkoda ze nie czytales calego forum )i zapamietaj to ..

Na wize turystyczna masz jak prawie kazdy szanse ale jak po nazwie widzisz ta wiza jest dla osob ktore jada cos zobaczyc-spotkac sie z rodzina-przyjaciolmi itp..ta wiza nie uprawnia Cie do podejmowania pracy legalnej od tego masz wizy pracownicze lub tez jedziesz na work i travel.Mozesz jechac na camp bedac w technikum ale tutaj musisz sie dowiedziec czegos w danym biurze ktore takie cos oferuje .

Jak zniosa wizy turystyczne to raz nadal nie bedziesz mogl tam pracowac a do tego Twoj pobyt bedzie do max.90 dni i nie bedziesz mogl zmienic statusu na terenie USA a wiec pozostaje pobyt nielegalny,,przy wizie nadal mozesz zmienic status ale to juz zalezy od urzedu jak zobaczy Twoje papiery od urzednika czy Ci nie wstepluje pewnych stepli ale o tym poczytasz na forum jak jest ...

Jak chcesz tam byc legalnie i pracowac to pzostaje wiza pracownicza-pobyt staly ale o tym poczytasz na forum w dziale emigracja oraz na stronie Ambasady USA w Warszawie

tam tez znajdziesz cos o work i travel-camp itp

milej lektury zycze

Tak wiec moga zniesc wizy ale i tak bedziesz musial posiadac pozwolenie na prace i pobyt staly w USA ..

duzo osob tak tez myslalo z Kanada i wyszlo ze po zniesieniu wiz turystycznych potrzebne sa inne wizy aby tam sie uczyc-pracowac-zyc ..To nie Unia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...