Skocz do zawartości

Prawo Jazdy Usa Michigan


evita8b

Rekomendowane odpowiedzi

Mam polskie i miedzynarodowe prawo jazdy . Chce wyrobic tutaj w USA amerykanskie. Gdzies slyszalam ,ze jak mam miedzynarodowe to nie musze zdawac egzaminu z jazdy . Jesli tak jest , to czy ktos zna na to jakis przepis i jak go znalesc. Bylam tutaj w biurze i zadalam takie pytanie ale urzedniczka nie bardzo byla zorientowana , chodzila do paru osob z zapytaniem i koncu mi powiedziala , ze lepiej bedzie jak jazde tez bede zdawac .

Evita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajze Niemcy i Francuzi wymieniaja prawko od tak sobie, reszta swiata musi zdawac egzaminy. Masz prawko miedzynarodowe, wiec mozesz sie zapisywac na teorie, a zaraz po niej jazde. Powodzenia.

Na odpowiedniej stronie DMV Virginia ( http://www.dmv.state.va.us/webdoc/citizen/...eligibility.asp ://http://www.dmv.state.va.us/webdoc/c...ligibility.asp ://http://www.dmv.state.va.us/webdoc/c...ligibility.asp ) mozesz przeczytac:

If you are age 19 or older and you hold a valid driver's license issued by a U.S. state or territory, a Canadian province, France or Germany, you may not be required to:

* take the two-part knowledge exam or the road skills test

* show proof of successful completion of driver education;

or

* hold a learner's permit for 30 days.

However, you must pass a vision screening.

Na stronie DMV Michigan:

Foreign driver’s licenses are accepted as proof of driving experience only.

Link do wymaganych dokumentow:

http://www.michigan.gov/documents/sos/Appl...28_222146_7.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Witam , mieszkam w Michigan i nie mysle ze miedzynarodowe prawo jazdy zwalniaja ze zdania egzaminu. To jest prawo Michigan i w tescie na prawo jazdy jest kilka pytan wlasnie z prawa tego Stanu , no coz a urzednicy jak wszedzie kazdy interpretuje przepisy jak rozumie. U mnie wygladalo tak mialam polskie prawko , musialam przetlumaczyc , poszlam pani zapytala mnie z ilus znakow drogowych , dala test po polsku , usiadlam wypelnilam , zaliczylam test dostalam zeby zalatwic jazde z egzaminem , chyba bylo 1 miesiac nie pamietam juz , poszlam na egzamin jazda po miescie na autostradzie, na placu , dostalam papierek ze zdalam i poszlam do Secretary of State. Przyjeli to wszystko sprawdzili wzrok , pykneli fotke i dostalam zastepcze prawko a te oryginalne przyslali do domu. To tyle co pamietam powodzenia zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mieszkam w MI, i osobicie nie slyszalam aby posiadanie miedzynarodowego prawka zwalnialo cie z obowiazku zdawania egzaminow w USA. Tutaj nawet po przeprowadzce z innego stanu po 90 dniach musisz wyrobic ID, stanu w ktorym obecnie sie znajdujesz. Ale nie martw sie, testy jak i jazda w porownaniu z Polska, sa banalnie proste i smiesznie tanie ( nie pamietam juz dokladnie ale chyba $30 mnie to kosztowalo).

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JIm Bin pisze o tym ze mozesz miec prawo jazdy obojetnie jakie z Europy ale musisz zdac testy i jazde , nie obchodzi nikogo ze umiesz jezdzic , musisz miec papierek stad potwierdzony przez tutejszego egzaminatora. Pozatym prawo jazdy musza byc przetumaczone na j. angielski poniewaz niestety urzednik nie wie o co chodzi w tych polskich prawo jazdach i symbolach na odwrocie powinienes wiedziec jak wygladaja prawo jazdy w Polsce jesli je miales, od dlugiego czasu sa plastikowe i trzeba dobrze sie wczytac zeby w nich cos przeczytac. Tutaj jazda i testy to pestka w porownaniu egzaminu w Polsce. powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Brytyjskie prawa jazdy wszystkich mozliwych kategorji i musze tu od nowa robic prawa jazdy- nikogo nie interesuje to ze mam doswiadczenie i jakies tam uprawnienia; do tego UK- przeciez moga po angielsku przeczytac co jest na karcie plastikowej (do UK prawa jazdy mam dodatkowa kartke papierowa na ktorym Policja dopisuje mi punkty karne- nikogo to nie interesuje ze mam czysty rekord)

Do tego jezeli ktos bedzie sie upieral w DMV i udowadnial ze ma Polskie prawa jazdy przy skladaniu wniosku to przed wydaniem US prawa jazdy moga przedziurkowac Polskie; lub w najgorszym wypadku stempel postawic i je anulowac.

(Uk prawa jazdy mozna wymienic w Kanadzie; jedynie na normalne pojazdy do 3,5T zawodowe niestety trzeba robic tez od podszewki :))

Nadmienie ze egzamin i jazda naprawde nie jest trudna- w porownaniu z cyrkiem w polsce; koszt permit do nauki 9$, testy i jazda okolo 25$

https://myweb.in.gov/BMV/mybmvportal/LicensesAndIDCards.aspx

W niektorych stanach mozna zdawac testy po polsku (wiem o IL,WI,NY)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się :) Nie dot. to emigracji ale nie chcę też nowego topicu zakładać. Czy będąc na turystycznej mogę przez 6mies. jeździć na polskim prawie jazdy ? Gdzieś na forum wyczytałem albo mi się śniło (nie krzyczcie na mnie jak się mylę ;))

Czy zdając amerykańskie prawko będąc na W&T nie mogę jeździć na polskim i muszę zdać ichniejsze ? (przez te 6mies.) Czy może osoby będące na W&T zdają amerykańskie bo mają taką możliwość a na turystycznej nie bo nie mają możliwości ? Pomijam problemy z dostaniem czy wypożyczeniem samoch. na turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na turystycznej wizie mozesz wypozyczyc auto bez problemow- jedynie co wymagaja to karta KREDYTOWA i prawo jazdy (ja wypozyczalem i na polskim i na UK)

- na wize turystycznej nie zrobisz prawa jazd bo

Present proof of U.S. citizenship, legal immigration status

or legal temporary visitor status in the U.S., such as a:

certified copy of your U.S. birth certificate;PP

valid U.S. passport;PP

valid foreign passport with appropriate immigration documents.PP

4. Present proof of your name and date of birth, such as a:

certified copy of your U.S. birth certificate;PP

valid U.S. passport;PP

valid foreign passport with federal I-551 or I-94, arrival and departure record.PP

Social Security card with your signature;PP

- Mozesz jezdzic legalnie 6mc na polskim prawku zrob jedynie ta "smieszna ksiazeczke -miedzynarodowe prawko koszt nie pamietam cos okolo 5-10zl" jak mnie policja zatrzymala to az sie smial co ja my wtykam (jakis dokument z przed 100lat )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...