Skocz do zawartości

Ja Gc, Brat Nielegalnie


Kamildzianka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, taka sytuacja nie miala miejsca - zwyczajnie sie zastanawiam co by bylo gdyby.

A wiec mysle, zeby zaprosic mame i brata na swieta do Stanow na 2 tygodnie. Mama pewnie dostalaby wize, bo ona ma stala prace od 16 lat, a pracuje w tym zawodzie od kiedy skonczyla studia. Brat moj dopiero ukonczyl liceum, na studia isc nie chce, za to znalazl prace w piekarni (dopiero niedawno), a wiec szanse na wize ma niewielkie.

Boje sie, ze brat zostalby nielegalnie, mimo moich prosb. Nic go nie trzyma w PL, mial trudnosci ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy, wiec wyjazd do Stanow bylby dla niego otwarciem drzwi na mozliwosci zarobkowe.

Czy jesli mimo mojego sprzeciwu brat zostalby nielegalnie, czy ja mialabym z tego tytulu jakiekolwiek nieprzyjemnosci w USCIS? Nie chce zaprzepascic szansy na obywatelstwo, bo nie chce, zeby urzad stwierdzil, ze ja brata sciagnelam niby na swieta, a potem pomoglam mu zostac. Nigdy nikomu nie pomoglabym zostac nielegalnie, nawet wlasnemu bratu, wiec nawet nie chce dopuszczac mysli, ze tak moja sprawa moglaby byc odebrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolezanka z GC wyslala drugiej zaproszenie, tzn jej maz wyslal, dziewczyna przeszla ambasade, dostala wize i wleciala do USA, na lotnisku ja zatrzymali urzednicy i zadzwonili do meza tej z GC, aby sie zjawil na lotnisku w celu zlozenia jakichs wyjasnien. Gosc nie dostal nic do podpisania, ale odnotowali to w komputerze, dziewczyna wleciala do USA. Po kilku miechach sie poklocili i ta jedna poszla niewiadomo gdzie, bedac nielegalnie. Teraz moja kolezanka ma wielkie obawy, bo wkoncu poswiadczyli za kogos kto zostal w USA nielegalnie, a dodatkowo mojej kolezanki GC jest tylko 2 letnia, dopiero bedzie sie starac o Lifting Conditions. Powiem tylko tyle, ze ja bym sobie oszczedzil nerwow i poczekal, bo wkoncu swieta nie zajac nie uciekna i jak nie w tym roku, to za 5 moga przyleciec.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest w tym ze kogos zapraszamy a ten ktos zostaje nielegalnie,jesli tak by bylo to poplulacja Polakow w USA by sie troche zmiejszyla a jak widac tak nie jest....

Gorzej jest jak ten ktos zostaje-w komputerze to widac i ktos inny idzie po wize i nie dostaje tej wizy bo moze byc obawa ze tak samo zrobi i tutaj nalezy z tym uwazac..Wiele razy juz o tym slyszalem ze jak dana osoba wroci to wize dostanie ktos inny.

Saka to moglo byc tak ze sie spytali czy ta osobe zna i tyle a reszta to czy mam kogos trzymac na sile?a no nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...