Jump to content

27 Pazdziernik, Godz 6 25, Warszawa-frankfurt, Kto Leci?


Recommended Posts

  • Replies 20
  • Created
  • Last Reply

Zaspokoję twoją ciekawość. To mój pierwszy lot , obawiam się że moge mieć problem z przesiadką we Frankfurcie do USA. Czas na przesiadke to 1 godz, 55 minut. Przy nieznajomości lotniska może to być problem, lece z lufthansy. Dlatego szukam kogoś kto leci tym samym samolotem, wole dmuchać na zimne:)

Link to comment
Share on other sites

OK. Tutaj znajdziesz dokładną, interaktywną mapę lotniska we Frankfurcie na ich oficjalnej stronie, wystarczy minimalna znajomość angielskiego i/lub internetowy słownik angielskiego a nie potrzebujesz zdawać się na łaskę bądź niełaskę nieznajomych, możesz za to ewentualnie poznać jakąś sympatyczną zabłąkaną współpasażerkę i zaimponować jej swoją znajomością tematu. Pomocna może też być podstrona Infromacja & Serwis oficjalnej strony Lufthansy.

Na marginesie: nie napisałeś do jakiego miasta w USA lecisz, poznanie kogokolwiek kto leci tylko do Frankfurtu niewiele Ci pomoże przy przesiadce.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Lece do Dallas. Wolałbym jednak dla większej pewności skontaktować się z kimś obeznanym, gdyby to nie był mój pierwszy lot to bym sobie na 100% poradził, niestety w tej sytuacji nie warto ryzykować, nie za te pieniądze i nerwy:) Nie będe zaczynał nowego tematu: Z tego co wyczytałem, w samolocie do USA, będe musiał wypełnić formularz I-94. Czy mam go oddać zaraz po wylądowaniu urzędnikowi amerykańskiemu, czy dopiero jak będe wracał do Polski ? Czy oprócz tego formularza wypełniam coś jeszcze ? Mam nadzieje że wybiera się ktoś 27 do Dallas.

Link to comment
Share on other sites

podroznik na lotnisku urzednik wstepluje Ci pobyt i przypnie-wlozy ten I94 do paszportu,,jak bedziesz wracal to jesli pracownik linii lotniczej nie wezmie od Ciebie tego to mozesz mu to oddac lub tez po przylocie do Polski odeslac go do USA,,masz to opisane na stronie ambasady jak kto zrobic

wypelniasz jeszcze druk celny ale jego zobaczyc jak i I-94 na stronie lotu ,,linka masz tez na forum :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki. Orientuje się ktoś czy 1 godz 55 min to dużo na przesiadke we Frankfurcie do Dallas?? Jest to trasa Warszawa-Frankfurt-Dallas, czy bagaże które zdam w Warszawie, odbieram dopiero w Dallas, czy jeszcze na niemieckim lotnisku? Przypominam że przewoznik to Lufthansa. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

ja jak leciałem do meksyku to miałem przesiadke we frankfurcie....wszystko poszło ładnie i gładko. 1.55h to wystarczający czas. tez leciałem lufthansą...bagaż odbierasz na lotnisku docelowym (czyli dallas dla ciebie) jesli cały lot masz z lufthansa a raczej tak masz :)

Link to comment
Share on other sites

wool---a jak ktos leci inna linia lotnicza to tak samo bedzie jak piszesz z lufthansa chyba ze ktos zmienia lotnisko lub tez leci tanimi liniami lotniczymi..

podroznik Ty musisz aby wziasc bagaz podreczny i co tam masz ze soba i idziesz do nastepnego samolotu ..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...